Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
25. jún 2012

@misa1982 zalezi ci je pani konzervativna alebo nie 😝 kuk mozno si vyberies. mozno aj podla zalub ak zahradka, hubarcenie , alebo kosik kvetov....je toho ozaj moc co moze byt pre zenu

lawli
25. jún 2012

@pipka ahoj ,tak som videla super postup na krásnu húseničku na FB od @dadka212 a tiež sa chcem spýtať na priemer tej misky ,ale budú asi malé...tak kuk ak ju maš na FB medzi priateľmi 😉

maca77
25. jún 2012

@pipka no foto misky ti asi nepomôže ... skôr rozmer 😀 ja som misky kupovala za pár centov u číňana 😀

pipka
25. jún 2012

@dadka212 no toooto som ja potrebovala moooja, dakujem ti dobra vila 😎 konecne fotka, kde je aj misku vidiet 😉

take mam dve, len sa mi zdali male..ale vidim, ze stacia..tak dokupim este a vybavene 🙂 🙂 🙂
dakujeeeeeeeem

wera.g
25. jún 2012

@aduskatt akože len tak "nasucho" ? 🙂 Ďakujem, no už som nemaľovala okrem seba nič veľmi dlho, tak uvidíme ako to dopadne 😅 a veď to, že s tou fixkou som si myslela, že to bude jednoduchšie, štetcom by som to isto pototo 😀

@dm1 Ďakujem moc za radu, ja by som to miešala s alkoholom a bolo by po paráde ☹ raz som tak chcela farbiť takou striebornou gelovkou a to neviem čo za farbu som si kúpila, lebo "ževraj" jedlá a to taká sviňa, že ani zo štetca ani z podložky nešla nijako umyť.. a farbiť s ňou už vôbec nie 🙂 hmotu mám PDTšpeciál (dnes prišla) a WI na postavičky.. tak asi skúsim, snáď to pôjde 🙂

anibas
25. jún 2012

@simasa len nie Duchonku - tam sme boli na školení a 3x sme prestupovali 😀 😀 😀

aduskatt
25. jún 2012

@wera.g no normalne strcis suchy stetec do sucheho prasku a napatlas kam chces🙂 teda ak chces mat vytienovane kvietky.samozrejme, ak chces klasikuš malovat, tak zriedis podla navodu a patlas tak🙂

dadka212
25. jún 2012

@lawli priemer je 12 cm jedna naplnená potiahnutá gulka je cca 500-600gramov podla plnky prekrajujem 2x
@pipka 😉

lawli
25. jún 2012

@pipka jaaaj tak už si sa dopracovala ,asi musím čítať odzadu a nie tam kde skončííím 😀 😀 😀 😀 😀

lawli
25. jún 2012

@dadka212 ďakujeeeeem si zlata ,inak moooc sa mi ta tvoja húsenička ľúbi ,len musím najsť na ňu obeť 😀 😀

aduskatt
25. jún 2012

@pristela sak ani my este neviem kam a kedy, ale ideme🙂

dadka212
25. jún 2012

@lawli ja mám tých obetí až moc 😀 skoro každý víkend ju robím aj tento ma čaká a budúci asi 2 😀 keby si bola poblíž tak ti darujem zákazku 😀

pipka
25. jún 2012

@lawli v pohode moja, aj tak dakujem 😉

toto preesne aj ja takto...ze torta...a potom hladam obet, ze komu 😀 😀 😀

florentina
25. jún 2012

@dm1 tak to bude tím, ta moje je oboustranná 😖
@jakelina a můžu se také přidat.?..akorát ja na FB nic moc nemám, mě to nějak nepřirostlo k srdci, vlastně jen kvůli dortům jsem tam teď dala první fotky...no a to podstatné, jak tu skupinu najdu?

aduskatt
25. jún 2012

@dadka212 aj ja scem obete🙂.ja idem mojej obeti mickeyho aj s frajerkou robit.........a uz som videla nazivo ako na tooo🙂)a hladam obet na rafaello krem, kedze mm nema rad kokos🙂

lawli
25. jún 2012

@dadka212 tak to už aj po slepiačky robíš...potešila by si ma s tou zákazkou ,možno keby som aj ja spravila jednu ,tak ich mám viac ...na mňa sa zas lepia same prsááá a postele (tento piatok mam z oboch) 😕 😕 😅 😅 ...minule sa tu niekto sťažoval zas na Kitty ,že ich už robí skoro každý víkend a ja som dnes modelovala svoju prvú ,tiež som sa na ňu tešila ako mala 😀 😀 😀

dadka212
25. jún 2012

@florentina https://www.facebook.com/#!/groups/130327943673...
@pipka
toto je skupina na FB ale neviem ako to funguje či vám to pojde otvoriť alebo čo 😅

lawli
25. jún 2012

@pipka nie je začo aj nabudúce 😉

no niekedy sa hľadá obeť ľahko a niekedy zas nie a nie a nakoniec ...sama sa ponúkne... 😀

dadka212
25. jún 2012

@aduskatt ja som robila teraz domov ocovi rafaelo s ananasom ale čojaviem predstavovala som si ho lelpší 😅 ale všetkým velmi chutil 😉 len mne nie asi som čakala viac 😀
@lawli no veru, je to tak, ja samé húsenice robím 😀 na každého sa niečo iné nalepilo čo robí viac ako často 😝

pipka
25. jún 2012

@dadka212 super, da sa to otvorit aj ziadost o priatelstvo ...a kto to potvrdi? kto je adminka? by sme tam mali aj MK nicky mat 😅 sak ja ja mam vediet kto ste kto? 😅 😅 😅 😀

simasa
25. jún 2012

@florentina @jakelina @dm1 @aduskatt @anibas @janula.h @eliska22 @dajna11 @dadka212 @mariann2 @ajka82 @reruna @daducha @pipka @lamps @mia111 @dada2007 @pristela
Taaakze! Na termin 22. az 23. septembra mam isto napisanu florentinu, jakelinu, dm1, anibas. Ostatne prosim, aby potvrdili, ze im termin vyhovuje. Co sa tyka miesta - tak nasla som toto - pozrite linky a napiste, ci by to mohlo byt. Pripadne, ak viete o niecom lepsom, co nie je daleko od hranic a mozno aspon priblizne v strede Slovenska - dajte vediet.
http://www.limba.com/sk/ubytovanie_slovensko/ch...
http://www.ubytujsa.sk/sk/ubytovanie/lysa-pod-m...
http://www.ubytujsa.sk/sk/ubytovanie/lysa-pod-m...

maca77
25. jún 2012

... mne húsenka odštartovala tortovú "kariéru" 😀 a odvtedy som ich nepiekla 😅

aduskatt
25. jún 2012

@simasa mne zatial vyhovuje

dadka212
25. jún 2012

@pipka neviem ja som kukla a nevidím, že tam niekto žiada, takže ja nemôžem potvrdiť,ale Janka určite môže 😉

lifinka
25. jún 2012

@bambula1307 super tam to zkusím taky jen mám 31% to vadí?

dadka212
25. jún 2012

@simasa ja prídem 😉 a kam mne je jedno 😀 ja sa prispôsobím väčšine, vyspím sa bársde

florentina
25. jún 2012

@dadka212 já jsem teď zažádala a nik jsem napsala do zprávy správci skupiny, co tam byl uveden...tak uvidíme zda to projde....

pipka
25. jún 2012

@simasa hlasim sa dobrovolne 😀 😎 ak by aj muz nemohol strazit decka, obstastnim babku s dedom, ti vdacne povaruju jednu noc 😉 a miesto...mne je jedno..len nie niekde kam netrafim 😅 😀 nemam navigaciu a moj orientacny zmysel nie vzdy funguje 😝 😅 😅 😅

pipka
25. jún 2012

@dadka212 teba som poziadala aj sukromne, tak mi mozes potvrdit to 😀 zatial 😉

lifinka
25. jún 2012

@dajna11 jasně hezky si receptík opiš, já jen doufám, že bude dobrý, je vychválený tak uvidíme🙂

Jinak hoky všem velké díky za inspirace🙂 ještě musím přijít na to, jak to skloubit pro dvě osoby na jeden dort větší...chtěla otevřenou knihu🙂