Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
1. sep 2012

@jakelina asi nie, lebo potom zahlásila, že ale nikto sa nezadrhol, tak asi to nezjedli 😀 a to tam bol teda aj ten špendlik 😕

micmo
1. sep 2012

@aduskatt no tak to abych zacala 🙂

@jakelina dekui zas jsem o neco moudrejsi 🙂

@lamps ale jestli jsem dobre pochopila tak pod kazdy dort mam dat nejaky talirek,takze si mam do nej udelat asi predem diru,vid?? Se omlouvam za ty blbe otazky,pripadam si uplne blbe..

@simasa aha tak to me nenapadlo, takze asi fakt nejlepsi a nejjednoduzsi bude si je udelat chvilku nechyt vytvrdnout a nalepit??

@eliska22 taky s nim porad pracuji 🙂

Jinak holky moc vam DEKUJI za vsechny rady, diky vam pecu a moc me to bavi, jste vsechny pro mne velkou inspiraci 🙂

simasa
1. sep 2012

@jakelina ja sa uz asi postim (poštím) 😀
A mam robit Homera a hrozne sa mi nechce. Je to torta podla predlohy a to ma nebavi. 😝

eliska22
1. sep 2012

@jakelina 😀 😀 😀 no asi začnem šetriť aj ja 🙂
ja stále torty robím na kolene ako sa povie, mám veľmi málo pomôcok 😔 riešim len to čo nutne potrebujem 😝

micmo
1. sep 2012

@jakelina s tim valeckem to je skvely napad, mam ho taky, no ze me to nenapadlo 😀

jakelina
1. sep 2012

@eliska22 a děláš je nádherné, však to není o pomůckách, ale že to děláš s láskou a citem pro detail. 😉

maca77
1. sep 2012

@micmo ja som robila 3poschodovú ... 32cm, 20cm, 14cm ... mala 10,5kg

micmo
1. sep 2012

@maca77 diky za tip, nejak to budu muset vymyslet

eliska22
1. sep 2012

@jakelina dík, ale tak pomôcky pomôžu hlavne uľahčiť prácu 🙂 a aspoň nebudem musieť rozmýšľať aké pomôcky si zobrať na stretko, mne sa to zmestí všetko do igelitky 😀

pristela
1. sep 2012

baby este zazitok z bojnic 😀 😀 😀 😀 nevestina mamina ma sla vyplatit , podala mi obalku s mojim menom a sumou , ja hned kukla dnu 😀 vsak pre istotu a uplne s vaznou tvarou 😀 vravím : stravné lístky????? to ako fakt ??? mamina mi vytrhla obalku, kukla dnu a nakricala na mna , ze: Žaneta ty niesi normalna,ja raz z teba zbesniem 😀 😀 😀 😀 no tak ale ked mne to nedalo, a ona srandistka tak som mohla 😀

jakelina
1. sep 2012

@pristela 😀 😀 😀 no však nikdy nevíš, měna může padnout a stravenky zůstávají ne 😀 😀 😀

jakelina
1. sep 2012

@eliska22 já si ani nic brát nebudu, spíš se budu dívat. Mně se stejně třepou ruce, že bych tam nemohla nic vytvořit. Jedině kdy se pekly housky s mákem, tak můžu posypovat 😀 😀 😀

eliska22
1. sep 2012

@pristela 😀 😀 😀 ty si prípad, už sa teším na stretko...

simasa
1. sep 2012

@micmo Pozeram na tu predlohu, ze tam tie pruzky su z takej troska hrubsej potahovky vyrezane asi prave preto, aby to drzalo tvar, ked sa to lepi nestvrdnute a tiez aby to bolo o co prilepit. Ale to je len moj nazor, mozno niekoho napadne nieco ine...

jakelina
1. sep 2012

@eliska22 dostaneme každá stavenku 😀 😀

pristela
1. sep 2012

@jakelina nee, ja mala so sebou kamarata, sme ju niesli dvaja a v polovicke sme museli oddychovat 🙂

eliska22
1. sep 2012

@jakelina ja som tiež trémiska, tiež plánujem skôr nabrať skúsenosti ale tak pre istotu aspoň kúsok hmoty a kostice si zoberiem 😉

lamps
1. sep 2012

@micmo áno presne tak, pod každé poschodie podložku s dierkou a cez celú tortu jednu paličku. A pod každým poschodím treba to poschodie pod ním vystužiť - teda dať do torty slamky, v ktorých je špandľa, aby sa ti neprepadlo poschodie, ktoré je nad do toho, ktoré je pod ním.

pristela
1. sep 2012

ale boli tam normal eurásky, stravenky bych nebrala 😀 😀 😀 za to nekupim deckam oblecko ☹

jakelina
1. sep 2012

Já už jdu spát, nějak je mi dnes těžko od žaludku z těch vajíček. 😀 😀
Holky dobrou noc. 😉

aduskatt
1. sep 2012

@jakelina sladke sny🙂

jakelina
1. sep 2012

@pristela tak to jo, už jsem se lekla, že jsi takový talent na dorty a ještě kulturistka k tomu 😝 😲 😲 😲 No to bych si už asi šla fakt stěžovat tomu nahoře, že všechno vyplýtval na tebe a na mě už pozbíral jenom to co mu zůstalo a bylo mu to líto vyhodit. 😀 😀

simasa
1. sep 2012

@jakelina Dobru noc a bacha, vajicka nafukuju 😀 😀

jakelina
1. sep 2012

@simasa já už jsem zvyklá, mě nenafukují 😀 😀 😀

levandulka3
1. sep 2012

konečne mám čas pridať moje tohtotýždňové: pre hráča bowlingu k narodeninám 3,5 kg, klietka s ružami 5,5 kg a najmilšia krstinová pre milučkého a krásnučkého Matiaska 🙂 , ale som nahnevaná lebo tie fotky sú hrozné 😠 prečo neviem trošku lepšie fotografovať 😢 😢 😢

micmo
1. sep 2012

@simasa taky si myslim, ze budu muset mit hrubsi vrstvu hmoty

@lamps diky za radu, ale mam otazku, co je špandľa?? To uz je asi fakt trapne, co?? 😅

jakelina
1. sep 2012

@micmo špejle

eliska22
1. sep 2012

@jakelina už si chcela spať, nie? nevyháňam ťa, len pripomínam ak si zabudla 😀 😀 😀

lamps
1. sep 2012

@micmo to nie je trápne, sú to špejle.