Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

timuss
21. jún 2013

asi to bude blbá otázka, ale som začiatočníčka tak čo už 😅 keď idem dávať ovocie do plnky (pribináčikový krém) môže ísť rovno z mrazničky či ho treba najprv rozmraziť (úplne alebo aspoň trošku?)?

lamps
21. jún 2013

tak dievčence uvarená "na hniličku" 😀 😀 😀 😀 pridávam svoje dva výtvory a ešte jedna tortuša ma čaká 😝

mamina1978
21. jún 2013

@lamps ten traktor ja krasnuckyyyy 😵 😵 😵 😵 😵

mamina1978
21. jún 2013

@timuss ovocie nemusis rozmrazovat 🙂 je lepsie dat ho tam este stuhnute...... 😉

aduskatt
21. jún 2013

@timuss len ci v tomto teple vobec stihnes dat zamrazene🙂)))))) nemusis rozmrazovat

timuss
21. jún 2013

@mamina1978
@aduskatt
ďakujem 😀 tak čo mám robiť, keď manžel má zajtra narodeniny, nanešťastie si nemôžem vybrať chladnejší deň (napríklad taký februárový 😀 😀 😀 )

pristela
21. jún 2013

@lamps náááááááááááááádhernee, obe 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mamina1978
21. jún 2013

@timuss mozeeees mat aj chladnejsie 😀 😀 , staci vymenit tvojho mm za napr. takeho februaroveho 😉 😀 😀 😀 😀

cat
21. jún 2013

Čaute baby, to sa tie torty "super" robia v tomto teple, čo? Tfuj, my sme dnes s kamoškou porobili takúto, jej dcérke k 12.narodkám: /ale všetko sa to takk topilo, po chvíli to treba picnúť do chladničky, vychladiť, v pauze popiť šampus😀../

lamps
21. jún 2013

@pristela fakt? 😕 😕 😕 a ďakujem, moji chlapi na tú s medvedíkom ohŕňali nos, zjavne nepochopili môj zámer, aby maco bol akože pri mori. Tak som teraz mierne mimo, že či je to fakt také zlé alebo mám doma nechápavých jedincov. No čo už, veď ty to tiež poznáš ....

florentina
21. jún 2013

@lamps neblázni, jsou božíííííííííííííííí !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

timuss
21. jún 2013

@mamina1978 no tak to zase radšej nie, ja som spokojná so svojim výberom 😀 ale tak máš pravdu, že vždy máme na výber, ale teda ja si radšej vyberám jeho aj s tým teplom 😀 😀 😀

mamcas
21. jún 2013

@pristela no aj take otlacky mam a ono mozno su to len take otlacky 😝 To este musim zistit, lebo stale ked tam vidim nejaku spinku, minichlpok, tak ju chytam a moze to byt vlastne "len" z toho. Musim ju skusit nechytat ked uz je schladena a uvidime. kazdopadne dakujem za postrehy 🙂

luciahromadkova
21. jún 2013

@lamps nadherne obe 😵 😵 😵

lamps
21. jún 2013

@florentina Katuška, ďakujem 😵 😵 😵 😵 vy ste tu moje poklady a normálne mi dosť často dvíhate moje tortové sebavedomie 😀 😀 😀 😀

florentina
21. jún 2013

@mamcas určitě nejsi nešikovná, jen to bude otázka nějakého grifu...a jednou na to přijdeš a už to půjde samo...já se taky občas s něčím trápím, mám k tomu všechny potřebné informace a pořád se nedaří...a pak se to najednou zlomí a jde to samo a já vůbec nevím, proč to předtím nešlo 😀

@dajna11 to bude tím větříkem, u nás taky teď fouká a je to paráda. Krásný dortík. A prosím, co to máš na tom prostředním patřed kolem dokola..to je malováno bílkovou polevou?

@akapulko no já mám tedy ráda ovoce v každém dortu, podle mě to ten dort tak odlehčí a ke kávové plnce si umím představit banány, broskve i jahody. Ale ty ořechy jsou podle mě také super nápad...mňam...

@dajna11 při tvém popisu jsem se pobavila, manžel mě taky podporuje, ale přitom mu to taky trošku leze na nervy...a u nás nejvíc vadí cukr na zemi...teda, né že bych normálně házela cukr na zem, ale když potahuji a vyvaluji marcipán, musím na cukru a to je pak všude a když pak nestíhám a hned nevytřu...juj to jsou ksychtíky 😀

luciahromadkova
21. jún 2013

@dajna11 so salkou mam toto, tak ak by ti pomohlo, a urcite nedavaj salku s podsalkou do chladnicky, posledne 2 obrazky moje, co som robila salku tiez bola malovana

viera6
21. jún 2013

@lamps nádherne 🙂 prosim z čoho si robila medvedíka ja robím postavičky už druhy den a stále ich nemám tuhe ☹ robila som smartom..

dajna11
21. jún 2013

@florentina dakuje,áno je to bielková poleva.....nieje to bohvieako malované,ale čo už 😀 😀

lamps
21. jún 2013

@viera6 je robený so Smartu velvet a vyschol úplne bez problémov, tiež som sa bála, či to teplo ustojí. Mne sa najhoršie robia postavičky keď je teplo a vlhko 😝 😝 😝. Má výšku 13 cm, robila som najprv telo, nechala som ho vyschnúť a potom som mu dala hlavu a veľmi ďakujem za pochvalu 😵 😵 😵 😵

evicaka
21. jún 2013

@lamps prekrásne tortičky, obidve milučkéé 🙂 🙂 🙂 🙂

viera6
21. jún 2013

@lamps ved aj ja mam Smartu velvet mandľa,ale keď ich chytám ešte teraz do ruk po trochu stuhnutý tak sa hneď topia 😲

lamps
21. jún 2013

@viera6 aj ja mám mandľový Smart 😕 😕 😕 😕 ruky si trošku popráš Solamylom, ale fakt len trošičku si ich akoby potri tým Solamylom, vytvaruj postavičku a nechaj ju schnúť a do vnútra si dala špandľu alebo nejakú paličku?

viera6
21. jún 2013

@lamps ruky si tiež poprášim solamylom,ale veru špajdľu som nedala......

lamps
21. jún 2013

@viera6 tak to preto ti nedrží tvar, musíš mu telo napichnúť špandľou alebo špáratkom

viera6
21. jún 2013

@lamps blba otazka, ale to fakt aj do ruk ?či stači iba trup?

lamps
21. jún 2013

@viera6 stačí iba trup, normálne si ušuľkaj telíčko, potom ho prepichni cez stred špáratkom a nechaj špáratko trošičku v mieste, kde bude hlavička vytrčať - naň potom napichneš hlavičku

viera6
21. jún 2013

@lamps dakujem 😉 ja som to vždy iba bez špáradiel...

maca77
21. jún 2013

... ja som práve dorobila čokoládovú .... som sa konečne poučila, že v lete o čokoláde ani počuť 😝 😅

@dajna11 krásna je svadobná 😵
@lamps júj milučké sú, potešia srdiečka 😵 😵 😵

jakelina
21. jún 2013

@lamps jééééééééé, ty jsou milé oba 😉