Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
21. jún 2013

Holky ja uz mam hotovo, ale torta so snehulienkou nejak nieje 😕 teda je potiahnuta ruzovym potahom , len nema kto vymodelovat snehulu ☹ asi budem v noci behat s postavickou okolo domu a sušiť ju tak 😀 😀

@lamps jasne že je uzasny, kasli na chlapov, ja sa tu ani nepozastavujem nad tymito mojimi i ked tie svoje fantastikuš komentáre maju stale 😠 😠 😠

@mamcas nuž torta sa moze chytat jedine čistými suchými rukami a hlavne musi byt torta sucha, absolut nie orosena ani trosinku potom tam vsetko zostane, a ja ak mam nejaky chlpok alebo nieco na potahu, tak to odoberám špendlíkom, ihlou, špáratkom alebo koncekom skalpela, isto nie prstami bo tie su mooc hrube a jasne ze sa s nimi potom chytis potahu ☹

maca77
21. jún 2013

@pristela aj ja som sa tak dohodla so zákazníkmi .. buď večer aj o 22ej alebo ráno do ôsmej 🙂

lamps
21. jún 2013

@pristela 😀 😀 😀 😀 som si ťa predstavila v noci, v pižamku so Snehulienkou v rukách ako bežíš okolo domu 😀 😀 😀 😀

pralinka25
21. jún 2013

@lamps uzasne obe torticky. tu traktorovu som si musela ulozit ako inspirejsn pre mojho maleho do buducnosti, bol by z nej namako este ze spi lebo by ju hned pytal.

pristela
21. jún 2013

@lamps no aspon , že pyžamko si mi obliekla 😀 😀 😀

lamps
21. jún 2013

@pristela 😀 😀 😀 obliecť som ťa obliekla, len s hrubkou som slovo pyžamko napísala 😀 😀 😀 😀

florentina
21. jún 2013

Holky, jdu si zítra vybrat ten dárek k výročí, jdu na víkendový kurz do studia "JuliaCakes" a ta tam bude překládat a výklad povede nějaká návštěva z Itálie...podrobnosti nevím, ale já se tak těšííííííííííím !!!!!!!!!

pipka
21. jún 2013

@lamps kraaasne sa ti podarili 😉
a naaahodou povedz doma, ze ja som podla mušlí hned pochopila, ze je pri mori 😉 😀 😀

ajka82
21. jún 2013

ze ninja korytnacky :D ale musela som dat pod poklot tycku bambusovu aby sa im nahodou v teple nesplasli hlavy

pipka
21. jún 2013

@mamina1978 dakujemeee, no my ideme do takej zatoky, tam by ani vlny nemali byt, co mi je tak trosku luto, lebo ja vlny milujeeeem 😀 😀
ja sa hlavne strasne tesim na ten ksicht, ked to ochutnaju, ze je ta voda slana 😀 😀 😀
moja mama, ze natoč mi tooooo, ked to oližu 😅 😀 😀

pipka
21. jún 2013

@ajka82 dokonalaaaaa 😉 😀 a ta pizza 😀

ajka82
21. jún 2013

@pipka dakujem 🙂 no to je asi jedine co si z detstva v korytnackach pamatam."pizzza... eee ancovicky" :D

daniela09
21. jún 2013

@dajna11 ja tak odháňam syna ( ale nezatváram ho do garáže) len z kuchyne

dajna11
21. jún 2013

@daniela09 noooo som sa bála aby som na nu nezabudla potom.....syn našťastie nebol doma,s ním by som to mla ovela náročneješie

daducha
21. jún 2013

babulky, ja sa asi odstrelim ,peciem 75 muffinov na svad. tortu,prazi mi od druhej slnko do bytu a ja na sebe iba zasteru a nic 😀 😀 .Normalne rozmyslam, ze si dam budik na tretiu rano a tak dokoncim zajtrajsie torty.vsak tu je tak teplo,ze ani nemam odvahu smartflex vyvalkat 😝

elamaslakova
21. jún 2013

@jenie123 neviem či už ti niekto odpovedal ale ja som robila z 50 g prášku a 10g vody a vyšli mi tri a ešte mi aj trošku ostalo

elamaslakova
21. jún 2013

@lamps Nádherné tortičky , ako živé :D

jakelina
21. jún 2013

@pipka krásnou dovolenou přeju

jakelina
21. jún 2013

@daducha až budeš odevzdávat zákaznici, tak si prosím pod tu zástěru dej alespoň kalhotky 😀 😀 😀

jakelina
21. jún 2013

@florentina užij si to a pak poreferuj jaké to bylo

pristela
21. jún 2013

@daducha smart valkať ani nemusíš 😀 poloz na podlozku on sa normal roztečie aj sám 😝 😀 držím palcoky!!! ja som tiez piekla len v noci 😎 a poprosim si aj foto, vies ze ja lubim tie akcne foto, tak prosim ta daj fotak manzelovi nech odfoti ako pečieš 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ajka82
21. jún 2013

@daducha jakelinka s pristelou ma uz predbehli 😀 smart ani nemusis odkrajovat, zaboris ruku a vyberies ju celu zalepenu v tomto pocasi... a valkat tiez netreba 😝 ja som zvedava ako este urobim kvety na krstinovu na nedelu, no do chladnicky ich v noci davat nebudem s tortou, si budem musiet dat budika na 6 alebo napisat babule, nech mi zavolaju, ked budu na ceste ku mne, nech ich tam dam, lebo cestuju s tortou neviem kam, tusim malacky spominala(?)...chvala bohu hned rano

dajna11
21. jún 2013

tak kočeny nakoniec som to takto vym,yslela,niečo namalovala a kvety capla z marcipánu 😀 😀

lussy23
21. jún 2013

@dajna11 jej nádhera

lussy23
21. jún 2013

@cat krásna
@lamps krásne tortičky

lussy23
21. jún 2013

@elamaslakova
@katkak23

krásne tortičky baby

lussy23
21. jún 2013

@florentina krásna
@sticker krásna

krásne tortičky

maya30
21. jún 2013

kocky tak panbozko sa nadomnou zlutoval a tento tyzden mi nadelil len 3 😝 takze uz mam vikend 🙂 Ta korunka bola moja nocna mora, aj ked je zo SF flower tak mi normalne pri izbovej teplote zacala klesat, ani som nemala odvahu dat ju na tortu a poslala som muza kupit hrackarsku 😝 tak ta torta tak aj vyzera 😒 kyticku som davala na tortu az tesne pred odovzdavanim, tak dufam ze aspon ta vydrzi...baby myslim na tie z vas co prave peciete a spolucitim s vami 😖

lussy23
21. jún 2013

Tu sú takí havovia, dnes som robila... v čom sa môžem ešte zlepšiť? Povedzte. napríklad @mufinka8 mala veľmi dobré rady a @mysiatko robí krásne postavičky... proadte mi, čo ešte zlepšiť?

lussy23
21. jún 2013

@maya30 krásne tortičky... ja som dnes tiež robila postavičku Hello Kitty a stále mi na nej niečo chýbalo.. A teraz ako som videla ti obrázky mi bliklo - fúziky.