Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
22. jún 2013

@maca77 akosi mi to nemyslí pri čom som si mala pomôcť? pri fotení?

jakelina
22. jún 2013

Holky mě se nechce, uf, ale ráno si přijdou pro dort. Tak musím. Venku je fajn chládek a my tu máme pořád tak vedro. Nechápu. 😒

lucula73
22. jún 2013

@ewellina ja som doteraz vždy niečo pod tú čoko dávala........buď trošku kremu alebo džemu 😉
ale............ja nepolievam tortu klasicky,urobím si najprv boky,taký mantinel a až potom nalejem čoko na vrch torty...to je asi vačšia spotreba čoko ako klasicky poliať 😉

lucula73
22. jún 2013

@lamps si písala,že si využila pristelinu fintu s alobalom.tak asi na to sa ťa pýta @maca77 😀

lamps
22. jún 2013

@lokalistin juuuuuuuj, veeeeľmi ďakujem za také krásne slová, nevadí, že ich opakuješ dobre sa to číta 😵 😵 😵 😵

lokalistin
22. jún 2013

@lamps niet zaco rada sa ne pozeram dobre na mna posobia 😉

ewellina
22. jún 2013

@lucula73 a ako robíš, prosím ťa, tie boky? Ja som práve teraz poliala a chcela som mať boky celé pod polevou, ale podarili sa mi len také potôčiky. 🙂 O nič nejde, je to len torta na našu rodinnú oslavu, ale keby som chcela nabudúce... Ako dosiahnem to, že tá čokoláda bude všade po bokoch a žiadne nezakryté miesta nezostanú..?

dm1
22. jún 2013

kocky moje ja vas nejako zanedbavam sak som tu tusim 3 tyzdne nedala fotoseeee :D. tak pridavam teraz vsicko naraz. Ako ja tento tyzden brutal hroza bala som pingacov, nema a monsterku a teda total ale ze total horor nie ze ako pekne potiahnut a ostre hrany a somariny okolo toho ale vobec potiahnut rosilo sa neskutocne solamyl sa minul nebol cas ho znova kupit rano sa torty odovzdavali no des. Obdivujem vsetky sikulky co robili teraz svadobne a nejake vacsie tortuchy by ma porazilo

lamps
22. jún 2013

@lucula73 @maca77 jáj, no pristelka raz písala, že keď sa robí na torte tieň použije alobal tak, aby odrážal svetlo na tortu a ten tieň tam potom nie je aj dávala foto. Pre porovnanie dávam prvá foto je bez použitia alobalu a druhá s alobalom

lucula73
22. jún 2013

@ewellina už som to tu nielen ja,ale viaceré x krát písali,ale zopakujem.............odmeriaš si obvod torty,jej vyšku,vystrihneš si z pečiaceho papiera taký pás s tými rozmermi,kuštek vyššie si to urob a naleješ na papier čokinu......ak trošku stuhne,tak ju nacapíš na boky torty...........lepšie drží na kreme alebo džeme....................a dáš úplne stuhnúť do chladu.............potom papier opatrne stiahneš a máš boky hotové a naleješ na vrch torty čokoladu,ponahýnaš tortu a sa ti pekne rozleje po povrchu...........tie boky ak sú kuštek vyššie,tak ju zadržia,aby ti neušla dolu 🙂

lamps
22. jún 2013

@lokalistin tak sa pozeraj, sa teším, že torty môžu na niekoho aj dobre pôsobiť

maca77
22. jún 2013

@lamps oj prepáč, prepáč... som sa sekla... mala som na mysli alobal 😅

lamps
22. jún 2013

@maca77 ale to nič, mne to občas zle dopína 😀 😀 😀 a pochopila si? ten môj opis je dosť chabý

ewellina
22. jún 2013

@lucula73 🙂 Tak toto je super systém, to by ma nenapadlo. Vieš, ja som tu len taký len občasný návštevník tejto témy. Len keď má niektoré z mojich detí narodky a chystám tortu, takže ďakujem za trpezlivosť. 😉

maca77
22. jún 2013

@lamps ále veď ja teraz čítam že som tam namiesto alobalu napísala celofán 😀 asi z toho tepla..... u nás fajn prší, vonku sviežo a ja pečiem korpusy a v kuchyni znovu 28 stupňov 😝

mariann2
22. jún 2013

ahojte, pridávam jedny z mojich posledných tort, dúfam, že nadlho. o týždeň nastupujem po materskej do roboty a už sa celkom teším, že sa mám na čo vyhovoriť, keď niekto chce tortu. dostala som sa do fázy, keď je pre mňa utrpením, keď mám tortovať a to je zlé, začala som to robiť, lebo som mala z pečenia radosť, ale už je to povinnosť, takže potrebujem oddych, robila som tento týždeň 8 tort, ale už ma nebavilo ani fotiť ich, takže mám len dve fotky

lokalistin
22. jún 2013

@lamps no ale ja som zavislak na torty ja kazdu volnu chvilu beham po nete a kukam torty a hovorim si tak to by som raz chcela urobit a na taku uroven by som raz chcela prist ☹ ale tie tvoje su take tvoje myslim,ze sa v nich odzrkadlujes ty,take milene

lamps
22. jún 2013

@lokalistin moc ďakujem, ale ubezpečujem ťa, že nie vždy som milá 😀 😀 😀 😀

lokalistin
22. jún 2013

@lamps haha ale aj ta tvoja profilovka,je taka,ze sa musim aj ja usmiat,aj ked nemam naladu

lamps
22. jún 2013

@lokalistin chceš, aby som mala dnes vianoce? 😀 😀 😀 😀 to som sa chychtala lebo mi deti niečo rozprávali a mm ma v tom cvakol

lokalistin
22. jún 2013

@lamps neee len pravdu

lussy23
22. jún 2013

@dm1 joj krásne torty... joj tá tučniačiková - hodí sa do tohto horúceho dňa🙂
@mariann2 krásne tortičky
@lamps krásna

lamps
22. jún 2013

@lokalistin ďakujem, už vianoce mám. Toľko komplimentov naraz neviem, či aj zaspím 😀

lussy23
22. jún 2013

@asianflower krásne
@mimcak krásnučké dielka
@njonja krásna
@aduskatt krásna je
@anibas krásne tortičky
@evicaka tie kvietka sú prekrásne
@adrika202 krásne

medynka82
22. jún 2013

prosim o nejake inspiracne foto na tortu na krst pre dievcatko, ale nieco fakt kraaaaaasne. Je to pre moj poklad 🙂 Dik

lokalistin
22. jún 2013

@lamps prajem pekne snicky,ja som spala cez den tak teraz sa mi nechce idem hladat nejaky film,nech si nieco kuknem dobru

lamps
22. jún 2013

@lokalistin a ja ešte nejdem spať, to máš super, že hodíš šlófika aj cez deň, to je u mňa takmer nemožné

lussy23
22. jún 2013

@lokalistin
@artepf
@artepf
@rapunzel1
@zsuzsu
@levandulka3
@akapulko
@iwulka23
krásne tortičky baby
eliska22 @dajna11 baby to je úplná náedhera tie vaše dve tortičky. Klobúk dole

to sú nádherné torty baby

lussy23
22. jún 2013

@pristela bezkonkorenčná nádhera! waw!

@mysiatkoo krásne, to sú cukríky nejaké?
@halienka prrkrásne
@lifinka krásnučké tortičky
@simasa parádna torta
@jakelina nádherné
@adrika202 krásne tortičky @vlasta 80 krásne tortičky @denisak77 krásne tortičky @akapulko krásne tortičky

lussy23
22. jún 2013

@eliska22 . prekrásna torta