Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
25. sep 2010

@fopardi Alenki sa nepýtaj lebo ona tak malé torty nepečie.To škoda špiniť misku 😀 😀 😀

zlatat
25. sep 2010

@fopardi ako zvykneš piecť? Naraz hrubý a potom prekrajuješ, alebo po plátoch?
Ja pečiem po plátoch a do 24 cm dávam 3 vajíčka - to mám hrúbku 2-2,5 cm
No na tak malinké torty ti neporadím - tiež také maličké nepečiem - škoda špiniť misku a zapínať rúru

sofi07
25. sep 2010

@vinka ta je nadherna, je uplne dokonala, vinka,naozaj perfektna praca!!!! a ten komentar 😀
@boldy, krasna
@alionuska....to uz sa neda ani komentovat, naderne su vsetky a ta kombinacia bielej a tej hnedej ci skor kavovej, je uzasna, jemna... to mnozstvo je pre mna fakt ohurujuce, tiez robim, len ked mala spi,taham vacsinou v noci, este stale ju kojim, obcas ledva stojim na nohach...mala by som ist k tebe na tyzden, aby som videla ako to zvladas. ja mam maximalne tri torty na tyzden, nad tri uz odmietam,...cely tyzden nejdem spat skor ako o 1, vcera som sla o pol 4 rano, o 7 budik 🙂...tak mi povedz ako toto robis??!!!!
😨 😨 😨
a tu su este moje dve tohtotyzdnove

zlatat
25. sep 2010

@sofi07 krásne 🙂
Dievčatá, ako dokážete byť do 4-tej hore a potom tak skoro vstávať? Ja by som bola celý deň nepoužiteľná.

sofi07
25. sep 2010

@yamahafazer nadherna, jemna torticka...velmi sa mi paci

bianca
25. sep 2010

ta tu su slubene fotky...torta uz neexistuje 😀 uz len kusocky

vinka
25. sep 2010

Joj baby dakujem vám všetkým.Teší ma,že sa vám páči moja torta.Aj ja som bola konečne spokojná.Asi sa lepším ked som sama zo sebou spokojná 😀 😀

vinka
25. sep 2010

Ale aj vy ste narobili zázraky.O Alenke už ani nepíšem.Ona vie,že je dokonalá 😀 😀 Lebo tolko by som nedokázala ani keby som týžden na redbule fičala. 😝 😀

vinka
25. sep 2010

@bianca pána a tie stromy si ako robila?A to je z mmf?

beruska2x
25. sep 2010

@bianca nadhera nadhera a pry nejde to 😀

zlatat
25. sep 2010

@bianca prekrásna

bianca
25. sep 2010

@vinka nie z FMM ale ono to pojde aj s MMF.kmen klasika vytvarovany nabodnuty na sparadlo,doladila kmen a nastokla zelenu gulu obstrihanu...ale to som fusovala a svacala to hlava nehlava bo to je fakt za trest

@beruska2x no ono to ani moc neslo bo to vypada jinak nez malo ale kaslat nato.Vo finale sa mi pacila

@zlatat dakujem

vinka
25. sep 2010

@bianca a z čoho robíš? 😕

lucula73
25. sep 2010

joj dievčatá,tie vaše tortičky sú úžasnéééééééééééééééééé 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ,ja sa nestačím čudovať..... 😉

a chcem sa opýtať,akú tortu by ste mi poradili pre 55 ročného chlapa?naši idú na oslavu a mama sa ma pýtala,či jej neupečiem.....no ja som začiatočník,nemám predstavu .ale on je aj vinár..niečo s hroznom?alebo aj nejaké kvietky by mohli byť?

sofi07
25. sep 2010

@bianca ta je naderna, biancaaaaa, krasna, Barborka musela byt nadsena 🙂)), musis byt spokojna so sebou, je fakt vymakana, tie stromy sa mi strasne pacia, su suprove

beruska2x
25. sep 2010

@lucula73 s hroznem je dobrej.. nebo soudek jako na vino 😉

lucula73
25. sep 2010

@beruska2x vidíš,ten súdok ma nenapadol...idem skúsiť niečo vysnoriť 🙂

bianca
25. sep 2010

@vinka z falosneho mliecneho marcipanu-FMM ale receptov milion a konecne som vcera nadabila na suprovy len skoda ze som ten nachystany zo startu nehodila do kosa a nespravila novy

@sofi07 Gabi od teba ma pochvala specialne tesi 😵

maca77
25. sep 2010

ahojte, ja vás chcem len pozdraviť a pochváliť všetky tortičky 😉

@vinka o tom aká je Alenka šikovná, si to naozaj výstižne napísala 😉 😅

fopardi
25. sep 2010

@zlatat

@vinka ale to nebude taka mala torta to budem piecť 4 x a budu to audi kruhy ved potom hodím fotečku ak to neskočí v koši , isto všetky pečiete aj take male ved to jak na poschodie

no a najlepšie je ked upečiem jeden plat a potom prekrojím minule mi tu niektora davala recept a bol velmi nizky potom som ešte dopekala jeden čo mam už vyskušany aby bolo na 2y plnku čiže 3platy
a chcela by som vyskušať ten čo ste tu spomínali že kolko vajec tolko PL muky aj cukru spominala mi ho aj suseda eštew skor a aj tu som na ten natrafila a videla som ak plna forma krasne vysoky korpus ved to aj na 4x sa da prerezať a ešte taka otazočka na aku vyšku krajate korpus myslím ake vysoke mate jednotlive platy ?tak cca 2cm ?

sofi07
25. sep 2010

@zlatat ja, ked malu uspavam, tak si vdz trosku predriemne, taky mikrospanok chytim a ficim dalsieho pol dna 🙂)

fopardi
25. sep 2010

@bianca a to je aky krem klasika ??? porad nejaky vyskušany

fopardi
25. sep 2010

@bianca a tiež chvalim tortu velmi pekna

lucula73
25. sep 2010

@beruska2x ďakujem ti krásne,si ma veľmi potešila.... 🙂

a baby,na tú punčovinu,čo tu spomínate občas na to tvarovanie,ide priamo ten poťah alebo...???

vinka
25. sep 2010

@lucula73 ja dávam priamo poťah. 😉
@bianca a dáš mi odskúšaný recept na falošný mliečný marcoš?potrebujem pre kamarátku jej mmf nechutí. ☹

lucula73
25. sep 2010

@vinka hej?...a ako ty robíš tú punčovinu?

vinka
25. sep 2010

@lucula73 čo mi ostávajú krémy a orezané korpusy ked to nepotrebujem dávam do kopy a potom to celé mixnem a je to fantastické.Ale ak nemám a potrebujem ho tak upečiem piškotu dám tam krém a mixnem. 😉

lucula73
25. sep 2010

@vinka aha..moja babka keď sa jej niečo nepodarilo,tak to zmixla všetko a dala rumu a robila guľky z toho..obalené napr. kokosom..také niečo,že? 🙂

katrin21
25. sep 2010

@evena tusim ano, od evicky som mala korpus..350g pr. cukru a 6vajec.....rum, olej...
ahojte
tak konecne idem pridat fotky mojej torticky🙂 moja prvotina sa vcelku vydarila... piplala som sa s tym dost dlho, hlavne to nalepovanie mini kvietockov do stredu velkych kvietockov. uf. ale vysledok stal za to, vsetci híkali 🙂
akurat moja dcera , ked uz sme vytiahli ozdobenu krasnu tortu z chladnicky na stol, tak na nu polozila sviecky(!!!) takze sa fasa otlacili tie drziaciky na marcipane, skoro ma porazilo! ja to hladim, aby to bolo hladke a ona toto... co uz.... chcela tam silou mocou aj sviecky a jedine dve farby co sme mali 10boli modre a ruzove, tak ta modra je od veci, ale nevadi... sfukla ich a chutovo torta skvelaaaaaa
marcipan mi aj ostal, a aj plnka.... vrstvy su krasne hrube, budem mat jednu fotku aj na priereze,ale to mi urobil kmotor, tak ked posle , pridam ju🙂
ale som spokojna na 1x 🙂🙂
a ta K2 mi nakoniec vcelku chutila ked sa spojili chute plnkou 🙂 fakt asi najlepsia torta doteraz a hlavne chvalim ten super korpus..