Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alex21
3. nov 2010

@henikav dik za radu ale on chce este tortu aj pre dceru tak som rozmyslala, ze jej urobim v tvare smajlika alebo slniecka.

zdenallicka
3. nov 2010

@alex21 J8 bych udělala tři malé dortíky (třeba do 2kg)... jeden holčičí, to je jednoduché a dva klučičí - jeden modro-bílo-hnědy, druhý zeleno-bílo-hnědý, na ně napsala to, co si tatínek přeje a vymodelovala dva kluky sedící na dortu..🙂

henikav
3. nov 2010

@alex21 podla toho kolko ma dievcatko rokov, co tak urobit jej barbie??

sirael4
3. nov 2010

Ahoj holky, jsem začátečník a potřebovala bych poradit. Chci udělat manželovi dort-klasika dvě patra, spodní větší dort 28cm. Všude se prodává potahovací hmota na gramy. Kolik tedy muzu objednat abych mela jistotu že to bude stačit? Třeba 600g? A kde kupujete hmotu nejlevněji? Děkuju🙂

maca77
3. nov 2010

@dm1 ja už mám tiež sadu objednanú 😅

yamahafazer
3. nov 2010

ahojte 🙂
zasa same nadherne torticky uplne krasne ani sa neda kazdeho zvlast menovat lebo vsetky su ozaj nadherne 😉
ja budem robit len jednoduchu okruhlu a chcem vyskusat mramor tak uvidim co ztoho zvnikne 😀 a nam som robila cez vikend ten twister a bola dobra mnam 🙂

chcela by som si kupit niake farby praskove na malovanie kvetov len vobec neviem ake mam kupit ked ja by som chcela vsetky 😀 len ked je to take hrozne drahe vsetko ☹

alex21
3. nov 2010

@henikav myslim, ze na barbie je uz stara ma 15. Najprv som chcela nejaky kvetinkovy ale moj muz ma od toho odhovara.

dm1
3. nov 2010

@maca77 tak super ze vam to vyslo obom!

sisa.b
3. nov 2010

ahojte 🙂

idem sa pokochat a pochvalit torticky
@nadulici krasne vsetky tri, ale minnie je bezkonkurencna 😵 to musela byt riadna torta!
@hanka. prvotina velmi pekna 🙂
@mrka2 prve ruze nadherne 🙂 take 20te uz hadam aj do zahradky zasadis 😉
@vikiem paradna lienka 🙂 ma pekny klobucik. aku fialovu si pouzila?
@sasrnka pekna vesela detska torticka 🙂
@zlatat paradna dinosaurova 🙂 a teda ta svadobna mi vyrazila dych 😨 lalie uplne uzasneee 😵 ake vykrajovacky puzivas?
@alex21 paradne torty 😵 dufam, ze uz si zdrava 🙂
@andriss23 @sylvia75 @ruzovka krasne torticky 🙂 hlavne prvotiny obdivujem - keby ste videli moju prvu... 😝

sisa.b
3. nov 2010

baby, ale peciete, to som presla len 10 stran z 20tich 😝

hejdita
3. nov 2010

tak mne se orzlozila objednavka ze 4 na dve ted a dva priste aspon to nebude tak naslaple 🙂 a zitra zacinam a v sobotu upecu ten pro otcima a bude 🙂

bzucinka2
3. nov 2010

@alex21 odo mna chce na buducityzden 15 rocny chalan tiez smajlika 🙂 tak by som urobila nieco take neutralne ako napriklad toto :

lussy23
3. nov 2010

@henikav - krásne torty. najmä tá druhá
Bzučinka - krásne

zlatat
3. nov 2010

@sisa.b ďakujem za pochvalu. Na ľalie používam toto: http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p... kúpila som si aj orchideu, tú budem cez víkend skúšať

Včera som urobila objednávku za 63€ .... ou ... ale objavila som práškové bezlepkové farby, tak som si hneď objednala z takmer každej farby čo mali

vikiem
3. nov 2010

@sisa.b ahoj, použila som fialovú z gelových farieb Wilton

zlatat
3. nov 2010

@anibas ty si poklad, ďakujeeeeem za link na tú podložku. Už dávno som si ju chcela kúpiť, no furt sa mi zdala hodne drahá, ale tých necelých 17€ sa dá

anibas
3. nov 2010

@zlatat nemáš začo 😉 😉

zlatat
3. nov 2010

@anibas no ja som sa za včerajšiu objednávku ani doma nepriznala a aj dnes som spravila za 25 aj s poštovným, takže nebude veľa chýbať do 100-vky . Uf, ale zaplatili mi to tortičky

hejdita
3. nov 2010

ahojte zienky moje milovane 😀 potrebujem radu ako urobit kraj na spodu na tej spodnej torte dole takove to nariasene tu je odkaz....

http://www.tortyodmamy.sk/svadobne/svadobna-zla...

to sa len kosticou rozjazdi aby sa to zvlnilo???? no potrebujem to zvlnene nie aby to bolo taketo ale tak podobne niekto tu uz aj robil taky spodok a men sa to zrovna hodi 🙂 🙂 🙂 dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem

mrka2
3. nov 2010

@sisa.b juuj, dakujem, ale ze sa ti chcelo kazdeho tak osobne ohodnotit 😀 😝 🙂

hejdita
3. nov 2010

@alex21 ty si to robila n torticke pre oliverka to dole na com mas plozene kvetinky to ako ssa robi????? 😕 prosim prosim smutne koukaaam 😅 😀 😀 😵 😵 😵 😵 🙂

meinkonka
3. nov 2010

ahojte, tak nakoniec moja cokoladou oblievana torta dopadla takto a zobrala som za nu 21e. mne sa to zda malo, lebo za pracu to vyslo 10e ale sak aj tak dobre. ale neviem, ci chcem piect za taku smiesnu sumu 😝

bzucinka2
3. nov 2010

@meinkonka a kolko vazila, krasna je 🙂

meinkonka
3. nov 2010

@bzucinka2 no vazila som ju az na koniec s krabicou aj tackou na takej predpotopnej vahe a navazila som necele nieco cez 1.5kg. ale nejako malo sa mi to zdalo 😕. sak priemer torty 26cm

hrusticka84
3. nov 2010

prosím....potřebuji poradit 🙂 chtěla bych ozdobit dort fotkou na jedlém papíře.............porad´te mi prosím....na co se ta fotka nejlépe pokládá????zdali je nutné použít ten gel....vpřípadě,že budu zdobit třeba okraj fotky krémem......nenatáhne mi ten papír mastnotu 😀 😀 😀 😀

bzucinka2
3. nov 2010

@meinkonka to znie fakt malo ak by mala naozaj len 1,5 kila, tak si si dobre zapytala, cosa ti na tom nezda? 🙂

vinka
3. nov 2010

@hrusticka84 ja som dávala maslo s cukrom pod papier a bolo ok. 😉

meinkonka
3. nov 2010

@bzucinka2 no nezda sa mi na tom to, ze som nad tym stravila dost casu na to, kolko som na tom zarobila 😕

nechapem, ako je to mozne, ze len tolko vazila? asi som zle povazila. ved keby som zobrala za kilo napr. 8e tak na nej zarobim nejake 4e a to akoze urcite nie 😝 .

vinka
3. nov 2010

@meinkonka je krásna tortička ale mi príde málo 1,5 kila. 😕 Aky krém tam bol?Ja robím 26 priemer teraz tak ju nepotiahnutú zvážim.Lebo potiahnutá váži okolo 3 kíl.Tak si myslím,že dva kila mohla mať.Ale aj za dva kila to bola dobrá cena si myslím ja. 😉 No a akú máš váhu?ved musíš mať dobru váhu kuchynskú.To by ti potom aj suroviny zle vážila.

hrusticka84
3. nov 2010

@vinka 🙂 nikdy jsem to nezkoušela a moc se mi to líbí 😀 😀 😀 😀 jde mi jen o to ...aby mi to ten krém nerozmáčel fotku.....bude to na kulatiny...tak bych to nerada zmrskla 😀 😀 😀 😀 .........dík za odpověd