Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
11. jan 2011

@yamahafazer
@lussy23 ďakujem
@zuziq milučká tortička

daniz
11. jan 2011

Ahojte tak úplne som mimo, ako ste napiekli. Ja akosi nestíham aj uzávierky v práci, doma sa začala škola... úfff 😝 😝 . A mám objednávky ďalšie a ďalšie.... A neviete náhodou kde by sa dali kúpiť sviečky hello Kitty, našla som len jednu a to takú s tortou a tú nechcú,- je aj dosť drahá.... ak viete pomôžte mi prosím.... 😅

zlatat
11. jan 2011

@daniz ja pre zmenu nemám žiadne objednávky a už mám poriadny absťáááák ☹ ☹ ☹ ☹

vinka
11. jan 2011

Baby potrebujem nejakú ovocnú plnku 😕 nie citronovú.Ani višnovú.Neviete o nejakej dobrej? 😕

vinka
11. jan 2011

@daniz ja som také sviečky ešte ani nevidela. 😕
@zlatat ani ja len tak jednu na týžden aj to kamarátky chcú.Keby nie oni tak nemám celý mesiac nič 😝 asi je nejaké mrtve obdobie po sviatkoch len Ali ma plne ruky práce 😀 😀 😀 😀

lawli
11. jan 2011

@yamahafazer ďakujem 🙂

zlatat
11. jan 2011

@vinka ja ani to nie - najbližšie niekedy koncom marca ☹ ☹

ináč na trhu je nová hmota na poťahovanie aj modelovanie - kuk: http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=11&t... .... len treba byť prihlásený, vyzerá bombovo. Musím ešte zistiť zloženie a ak bude pre nás vhodná, tak prejdem z WI na túto hmotu

zlatat
11. jan 2011

@vinka a trasený krém?
Ja som raz mala robiť ovocnú tortu - nakoniec sme sa s kamoškou zhodli na plnke pudingovo-maslovej s bielou čokoládou a na to ovocie - vraj bola fantastická

lawli
11. jan 2011

@zlatat @vinka Ja tiež nemám teraz na obzore žiadnu objednávku 😒 tak vykrmujem rodinku 😀 😀 😀 no Ali ma určite toho dosť ,už teraz sa teším na fotky 😵

lawli
11. jan 2011

@zlatat tak mňa by na tej novej hmote zaujímala chuť a páči sa mi ,že sa neorosila ružička ,keď sa dostala z chladu do tepla 😨 😵 ja som síce doteraz robila len z MMF no dala by som si povedať ak by mi chutila ,lebo MMF mi vobec nechutí a ani rodinke moc nie ,samozrejme okrem detí 😀 😀 😀

zlatat
11. jan 2011

@lawli ktovie ako chutí - tamju chválili,k že aj chuťovo je dobrá, že nie je taká presladená ... len dúfam, že mi Bohuš zistí zloženie, alebo holky na tom českom fóre - mne sa páči aj to modelovanie z nej, že postavičky nepadajú, lebo ja mám v dome veľkú vlhkosť a zle sa mi robí aj z WI a dokonca aj z PDT špeciál ( čo ostatné baby vychvaľovali, že je tvrdšia a postavičky im nepadnú )
Júúúj, len keby bola vhodná aj pre nás alergikov, to by bola bomba. Cenovo je u Bohuša rovnaká ako WI ( ale Bohuš je najdrahší zo všetkých cukrárskych potrieb ) možno časom inde bude lacnejšia

zlatat
11. jan 2011

@lawli aj ja idem rodinku vykrmovať - v piatok má synátor meniny, potom síce mesiac nič, ale vo februári mám meniny ja a v marci druhý synček -tak aspoň takto si trošku popečiem

lussy23
11. jan 2011

@zuziq - krásne. Roztomilé, presne pre malé bábo, 🙂

boldy
11. jan 2011

ahojte,
krasne torty ste sa v novom roku rozpiekli 🙂
ja som vcera urobila rychlovku kym mala spala, mala som zvysny marcipan, tak len nam ku kave

zlatat
11. jan 2011

@lawli tak nič pre nás ☹ ☹ ☹ fňuk, obsahuje aj sóju a aj lepok ☹ ☹

maca77
11. jan 2011

ahojte
pridávam torty za posledné 2 týždne .... u mňa sa to tak rozbehlo s objednávkami, že som si musela kúpiť diár 🙂 toto som veru nečakala a dokonca na máj a jún mám objednávky na svadobnú tortu ... pánečku už teraz sa toho bojím, ale aj teším že niečo nové ... oj mám zmiešané pocity 😅

dm1
11. jan 2011

@maca77 ten oslik je nadherny! aj ostatne torticky veru. A mne sa to tiez akosi rozbehlo zapisujem si to do kalendara v PC inak by som uz vobec nemala prehlad hlavne ked uz to je aj pre cudzich ludi

@zlatat skoda ze nemozete tu hmotu veru som citala tie diskusie a vypada super diky za upozornenie na nu asi objednam

maca77
11. jan 2011

@zlatat a z čoho robíš poťahovky? to musí byť veľmi náročné 😔

@dm1 ďakujem 🙂

zlatat
11. jan 2011

@maca77 používam WI

zlatat
11. jan 2011

@dm1 asi to spravím tak, že kúpim a budem ju používať na objednávky - len si ju budem musieť poznačiť ( keď sa mi zvýši nejaká zafarbená ), aby som si ju inokedy nepomýlila s WI

zlatat
11. jan 2011

@maca77 tíško závidím - ja by som teraz tak potrebovala piecť, zamestnať sa, zabudnúť ... a nikto sa mi neozýva ☹
Ináč krásne tortičky

lawli
11. jan 2011

@zlatat čo sa týka tej novej poťahovky ,tak si ešte počkám na ďalšie názory... 🙂 to že nieje moc sladká ma bod no mrzí ma ,že nieje vhodná pre vás koli tej sóji a lepku 😒
rodinku vykrmujem aj bez príčiny tak ako dnes 😅 len nech papajú ,aby som mala potešenie z pečenia 😀 😀 😀
@maca77 pekné tortičky 🙂

zlatat
11. jan 2011

@lawli veď aj mňa to najviac štve a trápi - WI sa mi zdá, že sa začína "kaziť" začína mi na rohoch praskať, čo mi doteraz nikdy nerobilo, ani s klieštikmi sa mi nedá tak pekne pracovať ako donedávna - tiež mi to tam praská ☹ ☹ Dúfam len, že to bola nejakáí blbá výrobná séria a že ostatné už bude ako bolo - lebo aj cena išla hore 😒

lawli
11. jan 2011

@zlatat po prvýkrát počujem ,že sa niekto sťažuje na WI 😕 ja osobne nemám skúsenosť žiadnu ,ešte som tu hmotu ani v rukách nedržala 🤐 a čo sa týka MMF tak to ma ešte nesklamalo asi preto som ani nič iné neskúšala... 🙂

dm1
11. jan 2011

@lawli ja tiez len MMF ale zase na syte farby a na ciernu to nie je bohvieco veru tak preto skusam aj ine. take RDI je super staci pridat trosku do MMF a je krasne pruzne a aj syte farby su

lawli
11. jan 2011

@dm1 áno to je pravda ,sýte farby trápia trochu aj mňa ,ale zasa s čiernou som ešte problém nemala....no nepoťahovala som ešte väčší kus torty čiernou ,len na male časti a celkom fajn to išlo. Horšie som na tom bola s červenou, to jak som v nedeľu pridala ten syr ,tak to som maľovala 🙂

maca77
11. jan 2011

@zlatat to mi je ľúto, že sa teraz trápiš 😔
ja keď mám takú akoby suchú WI, tak si potriem ruky cerou a prepracujem
... a farbenie čiernou či červenou to je naozaj náročné .... veď teraz na tej BMW som spotrebovala toľko gelovky že až, aj tak to nebolo také ako som chcela, potom som to trošku olejom potrela aby to malo lesk

dm1
11. jan 2011

@lawli ved aj ja som vzdy nejako aj ciernu aj sytu cervenu urobila ale nadavala som pritom jak blazen, minula som kopu farby a stale som to musela nahrievat nech sa s tym nieco da robit. Teraz pri poslednych dvoch som do tych sytych farieb na potah pridala trosku RDI a slo to krasne aj potahovat inak sa mi MMF same o sebe uplne rozpadalo

zlatat
11. jan 2011

@maca77 vidíš, to ma nenapadlo s tou cerou - nabudúce skúsim
Už to beriem tak, že stalo sa čo sa malo stať a ten hore vie, prečo to tak je

zlatat
11. jan 2011

@lawli mne to začalo robiť len posledný mesiac, neviem prečo, ale na TOM už 2 babenky písali, že im to tiež robí. Doteraz som s ňou bola max. spokojná, všetko ostatné som zavrhla. Najnovšie na postavičky zmiešam WI s gumpastou a vtedy sa mi lepšie robí, nepadajú a nesadajú mi tak veľmi