Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
19. feb 2013

@vlada111 Micka, torta mala 1,5 kg a svokra tu bola.neostalo z nej nic.....teda z tej torty:_) nabuduce pozvem

anibas
19. feb 2013

taká maličká objednávka - cca 12 cm 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

anibas
19. feb 2013

@dadka212 tie bábätka z látky ručne robené sú príííííšerné 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨

dadka212
19. feb 2013

@anibas že? ja to obdivujem, že to niekto takto dokáže, ale je to hrozne strašidelné...

sisix
19. feb 2013

@vecernicci To je fufik 😀 sim te a kdyz sme u hafiku, delala jsi 3D psika? MAs nejaky dobry postup a finty jak na nej. Postupu jsem si nasla dost ale nevim, zda to zvladnu. 😒

dm1
19. feb 2013

@jaja555 no postup mam len ako je to naplnene v tom a vytiahntue ine nic. Ono slaham to v pomere 100g prasku : 65g horucej prave prevarenej vody - robim to ale so sugarveilu. prepocitam si to vzdy podla toho kolko idem robit krajok v tom pomere. Vyslaham tusim 3-4 minuty na najvyssie otacky a uz len votriem do formy, zotriem prebytocnu hmotu a necham schnut. Len si musim uz kupit novu tu sterku plastovu lebo tato uz je dost zodrata na tom kraji a uz to pekne nezacistuje 😝

reruna
19. feb 2013

Ahoj, vy toho popíšete 😀 dneska mi přišel smartflex, zkušela jsem si ho obarvit, mám tu red red a burgundy od wiltonu, ale zatím je to pořád jen růžové☹ budu tam muset dát té barvy mooooooc a pak se mi ta hmota bude lepit☹ ach jo, ten košík růží mi byl čert dlužný

dm1
19. feb 2013

@reruna neboj ono sa ti to sice bude lepit hned ako ofarbis ale staci dat do sacku nechat ju chvilu stuhnut a uz to pojde.

jakelina
19. feb 2013

@reruna červená ne nejlepší extra červená 😉

zuzka7512
19. feb 2013

@jankaferancova ja robím marlenku podla tohto receptu a velmi nám chutí...http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=4463&user...

timotejkabrejkova
19. feb 2013

@lussy23 Prvá poťahovaná ja pečiem len pre rodinu.

vecernicci
19. feb 2013

@sisix zmákneš to, neboj já si vždycky najdu fotku a podle ní ořezávám, většinou si upeču a naplním oválný korpus a pak "sochařím" 😀 když někde uříznu moc, tak tam přilípnu krémem jiný kousek korpusu, prostě se toho neboj 😉

blcha
19. feb 2013

ahojte babulky tak zasa zmena ze nemusim robit prasa ale staci taky pen na nom klobuk a ze ujo nieje len polovnik ale aj vcelar takze mozem tam dat aj neake vcielky tak neviem co bude lahsie mate neake inspiracie na tie polovnicke torty take pniky? najlepsie aj s vcielkami 😀 😀
ale sa mi zda ze nie davno tu niekto pridaval tortu pre polovnika co je aj vcelar 😉
dakujem za kazdu inspiraciu

vecernicci
19. feb 2013

@blcha tak mu na pařez udělej nějaký včel úl a je to 😉

vlada111
19. feb 2013

@aduskatt no teda, tak svokre si ponúkla... 😝

blcha
19. feb 2013

@vecernicci ved uz neviem ze co ci prasa ci parez ci ul 😀 😀 😀

dada2007
19. feb 2013

SLANA TORTA.......baby, ktoré robíte na objednávku.......ako sa tam pohybuje cena??? dakujeeeem

jaja555
19. feb 2013

@dm1 vďaka Danka , si pokladík. A z čokolády sa dá tiež takto urobiť ? Zdá sa mi , že si tu radila na boky torty čokoládu s cerou v pomere asi 500g čoko a 250g cery. Len či sa dá takto aj krajka urobiť. Možno sa pýtam blbosť ☹ 😉 😒 ...

maca_p
19. feb 2013

kocky, kamoska zhana pani, co robi slane torty v okruhu hlohovec, sered trnava. ak niekoho zodpovedneho poznate, prosim Vas IPnite mi. Ďakujem.

sisix
19. feb 2013

@vecernicci no pujdu do toho hi hi mela by to byt nase spi slecna Sally, je to zlaťák.TAk uvidime ci z toho nebude medved. 😀

aduskatt
19. feb 2013

@vlada111 bola u nas po roku, dva dni, tak som urobila🙂

jenie123
19. feb 2013

@blcha no neviem, ci som ta prava.. este ani zdaleka neviem ako ostatne baby.. ale vies co, za srandu to stoji.. 🙂 ja budem farbit praskovymi zriedenymi v alkohole a vyskusam natierat zinkou na riad.. postup mam z torty od mamy.. budem ho robit coko korpus a karamelovy krem bez masla a z neho mam obavu, aby mi to vsetko drzalo.. a pocitam, ze vaha bude takych 6 - 7kg ak nie viac..

vlada111
19. feb 2013

@aduskatt tak to si mohla 😀

jenie123
19. feb 2013

@blcha ja mam nieco take, ale bez vciel 🙂 ta posledna je moja.. 🙂))

dm1
19. feb 2013

@jaja555 ano robim to z tej riedenej ale to ti nevyjde krajka ale plat coko so vzorom davala som sem foto tusim vcera https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/marcipanove-torty-rady-a-postupy/

nika1985
19. feb 2013

@jenie123 ja som tak nanasala na lienku skusala som to pre nasu co to spravi tak cervena mi na druhy den bola sucha ale cierna neviem preco nie az tak o ten dalsi den akoze nebolo to mokre uplne ale ani suche aby sa to dalo pekne chytit tak som si to aspon vyskusala zarabala som praskove farby z drogerky

nika1985
19. feb 2013

baby prosim viem ze to tu uz bolo cislo drotika cim mensie tym hrubsi ze? minuly sa mi a mam robit minnie usi hre na poschodacke take velike tak ich asi vystuzim nech mam istotu.

mimcak
19. feb 2013

@nika1985 áno čím menšie číslo tým hrubší.

majakuca
19. feb 2013

Ahojte, poradí mi niekto, kto robí s K2. Kúpila som na skúšku. Na nete som všade čítala, že sa stým veľmi dobré pracuje, no keď mi to prišlo, skúsila som menšiu časť na skúšku. Lepí sa, takže sa má asi podsypať cukrom. A je taká tvrdšia. Mám ju dať niekam, kde je teplejšie? Ohrievať v mikrovlnke sa asi nemá, že? Ďakujem za rady. 🙂