Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
29. nov 2013

@lamps zajtra podam hlasenie...ci vobec zijem 😝 😀 😀 😀

lamps
29. nov 2013

@pipka no to isto podaj hlásenie, bo ja asi ani spať nebudem. Ale nie je mi ťa úprimne ľúto, byť chorá pri deťoch je na zaplakanie

kacen84
29. nov 2013

@pipka já četla recept na domácí fondan ale teda nevím nevím... 😒

pipka
29. nov 2013

@kacen84 treba vyskusat 😉 ja som ho robila asi 2x, spravil sa v pohode, len mne sa s nim nepracovalo tak dobre a moc nam nechutil..ale je to tiez o zvyku 😉 su tortarky, ktore ine ani nepouzivaju, len MMF 😉
skratka treba skusit 😉

kacen84
29. nov 2013

@pipka díky za názory. Uvidím, vyzkouším 😉

lokalistin
29. nov 2013

@mamina1978 Zdeni ako si na tom svietniku upevnila ten domcek a stromceky,kedze ti to drzi aj bez polevy

nika266
29. nov 2013

Konečne dobojované,moje tento týždeň

chvapilu
30. nov 2013

@evicaka já jsem modelovala podle této předlohy.snad pomůže

ajka82
30. nov 2013

hotovo a mame volny zvysok vikendu 😉 spoluziacke pre syna k 4 rokom 😅 podla hry plants vs. zombies-nikdy som o tej hre nepocula, no nieco sa zadarilo vytvorit 🙂 potom kamoske z MK z jednej temy podla Vladinej vtacikovej a jedna so zadanim hokejovy dres, hokejka a puk...nakoniec takto 2x plneny dres ale presvohla som vahu o pol kila, nema 3kg 😅 ...ale vsak tento vikend sa dari, tak preco nebyt stedri 😝

akzuzs
30. nov 2013

Ahojte no krásne tortičky zasa za týždeň tu boli. Ja som tento týždeň ani minulý nemala nič a možno aj dobre lebo dcéra mala horúčky, chorá stále po doktoroch sme chodili a k tomu aj skúšky v škole a tak. Ale mi to už torcha chýba. Ešte že bud. týždeň by som mala mať jednu tak sa zasa pobavím.
P O Z O R mám jednu NOVÚ SKÚSENOSŤ . Pred dvoma týždňami som piekla jednej pani tri torty cestovali niekoľko hodín v aute do Viedne a prežili. A dve z toho celé aké boli hneď šupla do maraziaka. Prvý krát v živote som sa stretla s tým že sa torta komplet celá mrazila. Keď mi prvý krát volala a vravela že sa budú mraziť som si to nevedela predstaviť. A kázala som jej aby mi potom napísala ako to dopadne. Tak cez víkend rozmrazila tú jednu (ruža 3D aj s mega lupeňmi) a vraj po rozmrazení úplne v pohode a aj chuťovo výborná. A druhú rozmrazí o týždeň (futbalová lopta) A v tej rúži boli dve plnky s pudingom (karamel a vanilka) a jedna čokoláda. Tak som milo prekvapená že pri rozmravoaní netiekla a plnky držali úplne v pohode, lebo viem že raz som si dala zamraziť zvyšne plnky. Jendá bola čokoládová (len čoko, mliko, vajcie, máslo) a druhá karamel (pálený cukor, puding a máslo) Po rozmrazení čokoládova bola v pohode ale karamelová bola na ho... tiekla a tuk sa oddelil od zvyšku a fuj. Takže som zasa o skúsenosť bohatšia. MRAZIŤ CELÚ TORTU ÁNO

jakelina
30. nov 2013

A jaký by to byl víkend bez krtka, tak poslední dodělaný v noci. 😉

vera_vila
30. nov 2013

Tak moje poslední 2 díla - patrový společný pro syna a bráchu (křivý, nepovedený, potah hrůza - ale bylo to strašně narychlo) a krtečkový pro syna kolegyně z práce

evicaka
30. nov 2013

@lamps dokonaláááá.... tie tvoje postavičky sú proste TOP 🙂 🙂 🙂 🙂

evicaka
30. nov 2013

@chvapilu ďakujem 🙂 🙂 🙂 🙂

lamps
30. nov 2013

@evicaka ďakujem 😵 😵 😵 😵 😵

lawli
30. nov 2013

Pridávam dnešnú tortičku... 🙂

pipka
30. nov 2013

@jakelina ale akeeee prekvapenieeeee...ze krtkooooooooooooo 😕 😎 😎 😎 😎 😎
nadhernyyyyy 😵 😵 😵 😵 😵

pipka
30. nov 2013

@lawli kufor uuzasnyyy ale tie penaaazky 😎 najsuper! 😉 ja by som ani tu tortu nepotrebovala..len to okolie 😅 😀 😀 😀

pipka
30. nov 2013

@ajka82 tak ja ked si objednavaju tortu im vzdy poviem, ze vaha sa neda utrafit presne, ze musia ratat plus minus pol kila...a zatial klop klop s tym nikto nemal problem 😉
alebo sa dohodneme na max sume..nie vahe a do toho sa pokusam trafit 😅 😉
ale vacsinou chcu ze klasicka kruhova..a to im rovno poviem, ze bude mat medzi 3-4 kila...nech nemusim trpnut o kazdy gram 😉

ejkula
30. nov 2013

v posledné dni ste riešili Pasta Dama Top a Stella. Ja robím len s PDT. Naozaj je to o zvyku. Mne sa s ňou veľmi dobre robí. Je pravda, že cez leto, keď bolo teplejšie viac tiekla a horšie schli aj postavičky. Tenšie (kvietky ...) samozrejme lepšie aj uschli. Ale keďže tiež nie som milionárka 😀 , nekupujem viac hmôt a robím len z jednej (veď pečiem len pre rodinu), tak sa to dalo. Pridávam aj pár tortičiek dávnejšie robených, všetky sú s PDT, aj ozdoby, postavičky.... Verím, že sa Ti @pristela podarila 🙂 . Majster je majster 😀 .

ajka82
30. nov 2013

@pipka no vies ked dam rovnako cesta aj rovnako plnky ako vzdy, a vychadza mi vtedy tak 2,9-3,1kg tak hovorim a robim podla toho... ale na tej hokejovej to mozno aj ten puk s hokejkou urobili, tie som rychlo robila cele z hmoty

pipka
30. nov 2013

@ajka82 ved to..ze torta sama o sebe moze vazit rovnako..len ta vyzdoba..a preto ja nikdy nehovorim presne...skratka davam si rezervu radsej viac ako menej 😅 😉

lamps
30. nov 2013

@pipka Janka, čakám na tvoje hlásenie 😀 😀 😀 ako sa máš? silno na teba myslím, aby si bola fit veď máš mať rande s pristelkou nie?

ajka82
30. nov 2013

@pipka ked mam pravdu povedat, aj rezervu si davam len tento vikend mam nejaky carovny 😅 🙄

macamac
30. nov 2013

@ejkula ten mešec a striga - no nemajú chybu 😵 😵 😵
krásne tortičky 🙂
a tá s vysvedčením proste - originál 😉 🙂

pipka
30. nov 2013

@lamps no dnes o máááčik lepsie chvalabohu, vcera som dala este mliecko s medom a maslom..to u mna zazracne pomaha, no a kaslem sice stale, ale uz ATB hadam zaberu 😉
takze snaad klop klop do zajtra to nejako dam 😎 😉

lamps
30. nov 2013

@pipka to som rada, že sa to lepší

lawli
30. nov 2013

@pipka 😀 😀 😀 😀 😀 ostali mi nejaké natlačené (cca 9ks) pošlem ti ?? ...a ďakujem 😉

pipka
30. nov 2013

@lawli ano ano prosiiiim, hadam si to v obchode nevsimnuuuuuuuuuuu 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😝

pipka
30. nov 2013

@lamps dakujeeem 🙂