Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

blcha
27. feb 2014

@veronika0 ked ja spidermanna fakt nemusim keby si vybrala nieco ine aj keby to bolo chlapcenske ale zrovne spidermann mam este tyzden na to prehovorit ju ale neviem dnes sa rozplakala lebo som jej objednala skolsku tasku fialovu s vilou a ona chcela spidermanna a pritom si myslim ze ten film ani nevidela 😝 😝 ked ona ma len chalanov kamosov potom to takto dopada ze koncime pri ruzovom spidermannovi 😉

macamac
27. feb 2014

@lucula73 jej, díky, práve som dopísala vyššie to isté 😉
si zlatá 🙂
a tú šablónu nájdem kdesi na tie 5 uholníky? 🙂

aduskatt
27. feb 2014

@lucula73 no teda, co sa to deje..........mne korpus vyrastol len na jednej strane, akoze fakt ako keby som zrezavala na krivu, rozdiel medzi pravou a lavou stranou asi 3 cm, ale nie je to kopec, ale sikmina a ked som to vybrala z rury, tak splasol na jednej strane, ale sikmy ostal aj tak a miesto obvyklych 6 cm ma asi tri a pol

blcha
27. feb 2014

@macamac asi nieco taketo

macamac
27. feb 2014

@blcha jeeeej 😵 😵 😵
syn sa práve pozrel a že chce 😀 😀
ďakujem ti veľmi pekne, toto mi stačí 😉 🙂 🙂
si zlatááá 🙂 🙂 🙂

veronika0
27. feb 2014

@blcha no ta tvoja mala musi byt teda podarena.. 🙂 ale raz to retrpis a urobis jej radost... 🙂 no, som zvedava co nakoniec vymyslite (dufam ze das fotku) 🙂 zas moja dcera bude mat zajtra 5r - ked sa jej spytam na tortu - rapunzel.. ukazem jej ine (chcela by asi kazdu) ale nakoniec aj tak skoncim pri tej rapunzelke (chcela som sa jej trochu vyhnut lebo sa mi moc nechce modelovat tu vezu) ... 🙂

macamac
27. feb 2014

@blcha a tú loptu môžem piecť aj v tej akože antikorovej miske?
aby mi to tu nevybuchlo 😀

sticker
27. feb 2014

Tak pridávam moju nešťastnú, zelenú príšerku a idem sa snáď konečne vyspať. Adi hmota fajn, len má trochu tendenciu sa trhať. A také ako keby prasklinky sa ne nej tvoria. Nemyslím, že ju mám moc na tenko vyvaľkanú, dávala som si bacha, ale inak super. Určite keď budem mať robiť niečo tak farebné objednávam znovu a skúsim aj iné farby 🙂

blcha
27. feb 2014

@macamac ja myslim ze ano ja mam sice sklennu ale myslim ze by to malo byt v pohode 😉

blcha
27. feb 2014

@veronika0 rapunzle dakujem pekne to by som nechcela lebo moja rapunzel by sa urcite vobec nepodobala toho sa bojim troska takych princezniciek 😉

macamac
27. feb 2014

@blcha ďakujem 🙂 🙂 🙂

aduskatt
27. feb 2014

@sticker prasklinky sa robia, ked sa podsypava skrobom, alebo nerobi dost rychlo - toto mam info od vyrobcu, tiez som sa na to pytala, lebo sa mi to stalo, ked som prvykrat robila s farebnou🙂 kazdopadne, ta cierna je super🙂 a vraj cokohmota ani prasklinky nerobi, tak to musim vyskusat🙂 zatial som ju len vonala a chutnala a po tejto stranke jej nemam co vytknut🙂)))

veronika0
27. feb 2014

@blcha tak to sa ja akoze nechystam modelovat lebo by to bolo od nej mooooooooooooc daleko... videla som niekde raz obrazok ako je veza a v tom okne bol nalepeny obrazok jej hlavy a odtial isiel marcip. chvost... tak spravim tak. Kukala som aj postavicky ale su strasne drahe...

sticker
27. feb 2014

@aduskatt No nám ani táto zelená nechutí, ani čierna 😀 A veru ja podsypávam 😒 Lenže inak mi neskutočne lepila a teda nemám tú podložku. Ale aj tak som premýšľala, že tie podložky nie sú až také veľké, ako na nich vyvaľkáte hmotu na tortu napr. 26 cm? Ja keď vaľkám tak to mám skoro cez polku stola 😅 . No musím nejakú podložku kúpiť, lebo ten solamyl ma už nebaví. Neviem sa toho potom na hmote zbaviť a vlastne po celej kuchyni ho mám 😀 😝

aduskatt
27. feb 2014

@sticker ja valkam na igelitovom obruse🙂) a nechutnala som tie farebne, takze neviem, chutnala som bielu, ta je jemne vanilkova a cokoladovu, to je vyrazne cokinova🙂 zajtra ochutnam ruzovu🙂

mimcak
27. feb 2014

No vidím,že dnes sme mali viaceré smolu s korpusmi. Ja som dnes mala totálne čierny deň. A taká som bola naštvaná ,že som to nakoniec vzdala a nerobila nič iba upiekla nový korpus našťastie už bol ok. A inak nič.Takže ráno musím rýchlo naplniť a potiahnuť,aby som všetko stihla. 😒 Ale dnes som už nič neriskovala.

dida38
27. feb 2014

kabelka pre Tamusku k meninam - coko korpus, pribinak a jahody, modru star wars si Luky nakreslil ako ma vyzerat - coko korpus a mandarinky a cokoladove srdce s banánmi...

nika266
27. feb 2014

Pridávam moje krstinové dobroty a ešte jedna ma zajtra čaká

michaela3011
27. feb 2014

kocky mam technicku otazku 😅 budem piect prvy krat v miske 😕 treba tu misku nejak specialne upravit??? 😀 vymastit ju??? nejak som to tu este nezaregistrovala 😕
dakujem moc za radu 😉

jakelina
27. feb 2014

@michaela3011 vymažu a vysypu a na dno dám malinké kolečko vystřižené z pečícího papíru.
Holky jdu spát, dort mám potažený a zbytek až dnes přijdu z práce. No za pár hodin vstávám, to jsou ty radosti, co nikdo nevidí, když platí dort, že to dělám na úkor spánku. 😝 😝

michaela3011
27. feb 2014

@jakelina dakujem moc za radu 😵 😉
ja som mala dnes po dlhej dobe jeden den volna a aj to som robila tortu 😠 takze ziadne vylozene nohy 😒 nastastie teraz idem iba dva dni do prace a potom opät volno... ale to budem robit dalsiu tortu 😅 😀 😠
idem tiez spat, skoro rano vstavam do prace 😒 drz sa a dobru noc 😉

aj Vam zienky, ktore este ponocujete 🙂 dobru noc 😉

maya30
28. feb 2014

@michaela3011 dobru 😎

susuzuzi
28. feb 2014

@ejkula dakujem velmi pekne 🙂

susuzuzi
28. feb 2014

@pipka jejj krasne torcicky 🙂

sticker
28. feb 2014

@jakelina Prosím ťa, ten tvoj bledý korpus keď robíš do 26 formy dávaš akú dávku? Stačilo by z 8 vajec?

luciaanna
28. feb 2014

Ahojte dievčatá. Nenašla by sa tu maminka z KE, ktorá by nám upiekla narodeninovú tortičku?

mizulienka
28. feb 2014

ahojte dievcata, chcem sa spytat, mali ste niektora maliny z Metra, take to velke 2,5kg balenie?
ak ano, nezdali sa vam, ze maju v sebe prilis vela semiacok? 😕 dakujem.

jakelina
28. feb 2014

@sticker asi bych udělala z osmi nebo devíti vajíček. Záleží od velikosti vajec.

jakelina
28. feb 2014

@sticker jdeš ho zkusit?? Mně se vždy povede, tak snad i tobě, aby jsi nevyhodila devět vajec 😀 😀 😀 Možná jsi ho měla zkusit nejdřív v nějaké menší formě, kdyby se ti nepovedl. Přece jenom ho děláš poprvé. 😉 😉

lucula73
28. feb 2014

@sticker ahojky,ja som robila z 9 alebo až 10 tuším do 26cm formy..........na dva krát prekrojiť........alebo to robím aspoň tak,ak sú menšie vajíčka,tak dám o jedno viac a surivín trebars len na 9 vajec 😉