Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sticker
28. feb 2014

@jakelina @lucula73 Ja mám na bud. piatok spraviť srdce a chcú tmavý korpus, bledý a zase tmavý. To srdce je veľké asi ako 26 forma. Takže ten bledý nepotrebujem mať ani moc vysoký, keďže len jeden plát potrebujem. To asi ani nebudem robiť z 9 ale možno bude stačiť zo 6, nie?

akapulko
28. feb 2014

tak baby ako tak citam tak tu mate paradnu virozu zatial som sa nenajazila 😝 pridavam foto prave dokoncenej moja predstava bola ina ale tak snad sa bude pacit aj taka 😀 😀 😀 😀

jakelina
28. feb 2014

@sticker do srdce a pokud ho nechceš vysoké, by to mělo stačit.

sticker
28. feb 2014

@akapulko Veľmi pekná 😵

sticker
28. feb 2014

@akapulko Ten kvetináč si robila z bielej a potom vytieňovala nejakou farbou, alebo si si takú slabo šedú zarobila?

akapulko
28. feb 2014

@sticker dakujem 😉 potiahnuty je bielou a hnedou som sa to snazila tienovat 😉

halienka
28. feb 2014

babky prosím rýchlu radu, robím šľahačku s bielou čoko, muž mi bol kupovať šľahačku doniesol síce na šľahanie, ale len 30%, nestíhala som ísť zháňať ´dalšiu tak som aj v tej urobila, vychladila a teraz idem šľahať a uvažujem či tam pre istotu nedať stužovač. zatiaľ som ho nikdy nedávala, čo myslíte, dať či nedať? A môže sa vôbec ku tej čoko dať? Nebude to mať nejakú blbú chuť? Ďakujem 🙂

evikj33
28. feb 2014

@nika266 Tak hned bych si dala ke kávičce tu kostičku-smím se zeptat co je to za dortík-řez? 😕

sticker
28. feb 2014

@halienka Ja bez stužovača ani neviem šľahať 😒 A to dávam 33%......

pristela
28. feb 2014

@halienka možes, ak ti nerobi problem stuzovac tak ho tam daj,ja bezne robim aj z 31% a v pohode

halienka
28. feb 2014

babky ďakujem, teda pre istotu dám 😝 😀

nika266
28. feb 2014

@evikj33 Vrch je čokoládová,spodok je jogurtová z les,ovocím,oba plnky su super 🙂

evikj33
28. feb 2014

@nika266 Tak to zní opravdu lákavě 🙂 a já zrovna chtěla začít s dietou-ale to bych sem nesměla koukat 😒

sikag
28. feb 2014

@halienka ja bezne robim z 30% bez stuzovaca a v pohode

lamps
28. feb 2014

ahojte dievčence moje sladké, pridávam moje tohtotýždňové výtvory, mám pocit, že nič nestíham 😝. Koník je pre kamošku ako ozdoba na tortu, torta s jedlým obrázkom je oneskorená tortuša pre najstaršieho synátora k narodkám - obrázok na nej je jeho vlastný výtvor a posledná tortuša je pre našu Terezku k narodkám

jakelina
28. feb 2014

@lamps no úžasné všechny a malý synek je šikulka

lucie1110
28. feb 2014

dortíčky do školky

mizulienka
28. feb 2014

@lamps ta postavicka je uplne dokonala a tie detaily, ten svetrik, no uplen krasne 😉 vsetko najlepsie dcerke prajem 😉
a synator je sikovny, vsetko najlepise aj jemu 😉

julka82
28. feb 2014

@lamps prekráásne! 😵

jakelina
28. feb 2014

@lucie1110 moc hezké a ty detaily, to jsi si pohrála. 😉

mrka2
28. feb 2014

@nika266 joj mnam, moje oblubene kolaciky... 😵

lokalistin
28. feb 2014

@akapulko mne sa velmi paci to "spinave"

lokalistin
28. feb 2014

No a po @akapulko krasnom kvetinaci moj nie az tak vydareny s orchideou(boze ja raz neviem tienovat 😝 ), vazi len 1,95kg je to pre zenu kolegu,ktory mi robi papiere a su len dvaja preto chce vzdy len malilinku

jakelina
28. feb 2014

@lokalistin je krásná, co se ti nelíbí na stínování?? 😉

sticker
28. feb 2014

@lokalistin Nádherná je 🙂 Ako si spravila to "hnojivo" v kvetináči? Perfektné 😎

macekova
28. feb 2014

Ahojte, viete mi poradiť aký je najlepší krém pod čokohmotu ( mám kúpenú bielu ) ? Sa bojím aby sa nešmýkala alebo niečo podobné. Ďakujem za rady.

akapulko
28. feb 2014

@lokalistin a mne sa paci tvoj 😝 😀 😀 😀 😀

jakelina
28. feb 2014

@macekova můžeš dát jakýkoliv krém.

jakelina
28. feb 2014

Jediný tento týden. Moje první na téma Šmoulové, ještě jsem takový nedělala.

elamaslakova
28. feb 2014

Ahojte dievčence , krásne tortičky ste povyrábali , popozerám , popáčitkujem , pokochám sa . Ja som nemala tento týždeň žiadnu tortu , tak som vyskúšala veterníky . No a jeden idem teraz aj vyskúšať :D