Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamcas
4. feb 2014

@dagmarmustafa ja ho pouzivam velmi casto a je to v pohode 🙂

aduskatt
4. feb 2014

@dagmarmustafa tie macrons vyzeraju bozsky🙂)) asi si ukradnem recept🙂

sonik22
4. feb 2014

@artepf
Máte krásné dortíky. Můžu se zeptat? Čím děláte ta písmenka. Děkuji moc.

gelinka75
4. feb 2014

@adrika202 ja davam to mrazene lesne ovocie a v pohode, nic sa nestalo a nerozmocilo

adrika202
4. feb 2014

moje efektívne (ekonomické) pečenie 😀 😀

pipka
4. feb 2014

@pristela co co co co zas jaaa? 😕 😅 😅 sak ja uz ani neviem co som ti pisala 😕 😅 😝

lamps
4. feb 2014

@dagmarmustafa maliny, lesné ovocie alebo višňe

mamcas
4. feb 2014

@vlada111 no to sice dobry napad ale nemam orechy 😉

maya30
4. feb 2014

@adrika202 a to vsetko vyslahas v robote na jeden sup ? Lebo toto je super, len mne sa da max z 10 vajec...

maya30
4. feb 2014

@denisak77 mam trochu respekt, uz som videla aj nepodarene kopie, ale s tou formickou by to malo byt ok...horsie je ze je to taka znama torta, a nema vela priestoru na improvizaciu

adrika202
4. feb 2014

@maya30 na dva krat,ale nemam robot ja len pekne ručnym šlahačom 🙂 a je to korpus z acidka ale je toho asi tolko ako ked robim piškotu z 10 vajec ... ale pockam a davam do rury naraz ...

denisak77
4. feb 2014

verím,ono sa zdá ,že je jednoduchá,ale čím jednoduchšie vyzerá tak sa horšie robí a tie štvorčeky nemám rada
@maya30

maya30
4. feb 2014

@adrika202 musim aj ja vyskusat kolko by sa mi tam toho voslo, lebo je to riadna uspora casu aj penazi a este ma nenapadlo nechat stat cesto kym vyslaham dalsie 😅

adrika202
4. feb 2014

@maya30 ja sa vždy snažim natrepat tam toho kolko sa da 🙂 teraz je tam jedna 24 cm ,dve 20 ,teda jedna forma jeden hrniec 🙂 a ten maly hrniec ma 17 centi 🙂 ale bezne robim tak ze 26 a 24 spracem... a pripadne este 18 ku 🙂

maya30
4. feb 2014

@denisak77 ja som si vlani na jarmoku v lc kupila sadu stvorcovych vykrajovaciek, presne sa mi na toto hodia 🙂

maya30
4. feb 2014

@adrika202 a tie hrnce vysypavas mukou ci das len papier ?

libela
4. feb 2014

@mamimilla s taky malým bielym radielkom, ma 3 radielka na výměnu a za par eur.

adrika202
4. feb 2014

@maya30 papier jasnačka a pri tomto korpuse vysypávam ,pri piškote nie 🙂

lawli
4. feb 2014

Kočky videli ste niekde v potravinách 1€ a 2€ čokoládové mince (dukáty) ?

lawli
4. feb 2014

@maya30 tiež pečiem korpusy tak ako adrika ...ale ja si cesto nenechávam stáť...šľahám ručným šľahačom a to súčasne v dvoch misach ,teda v jednej vyšľahám žltky s cukrom, potom v druhej ...do prvej pridám olej ,prešľahám ,potom v druhej to isté...takto postupujem do konca a teda ich mám vyšľahané skoro súčasne 😉

mysiatkoo
4. feb 2014

@dagmarmustafa ty si ma s tymi makronkami teda namotala... uz som zohnala mandlovu muku 😝 😀 😀 ... len si neviem predstavit nexat 2 dni bielka stat pri izbovej teplote - fakt su potom pouzitelne? 😨

adrika202
4. feb 2014

@lawli u nas mavaju v CBA pri pokladni 🙂

mahu74
4. feb 2014

@mamcas Úžasná, nádherná, jemnulinká !!! Môžem sa opýtať, z akej poťahovky ste to robili? A ako farbíte? Ja som sa inšpirovala touto Vašou, no nevyšlo to ani zďaleka. Okrem toho, že neviem tak modelovať, takže na Bambi som si netrúfla, ani farbenie práškovou farbou mi nevyšlo. Dcéra bola síce nadšená, ale ja veru nie🙂 A keď videla svoje meno na Vašej torte, tak zajasala, že presne takú chce...🙂

lawli
4. feb 2014

@adrika202 ďakujem za info a ešte otázka sú ako pravé ,teda majú dvojfarebné pozlátko (zlata/strieborna)? Ďakujem 😵

mamimilla
4. feb 2014

@libela nemas fotecku ako vyzera zbehnem kuknut

pristela
4. feb 2014

@maya30 @adrika202 holky aj ja tak peciem 😵 😵 😵 mne sa zmesti vyslahat na jeden sup z 12tich vajec /mramorak na rozne sposoby/ tiez natrieskam kolko sa dá do rury 😝 a teda že mi frcia zvacsa dve rury naraz 😀 oooohromna pomoc mat ich dve , skusala som aj s ventilatorom na roznych priečkach ale to nebolo dobre 😝

mamcas
4. feb 2014

@mahu74 Nemusíme si vykať 🙂 teda dúfam 🙂 my si tu všetky tikáme 🙂
poťahujem a aj modelujem zo smartflex velvet mandľa, veľmi dobre sa s ním robí.
Ono to modelovanie chce trošku praxe a vychytať muchy 🙂 Ja sa tu stále nechytám na baby, tie dokážu vymodelovať neskutočné veci 🙂 Ďakujem pekne za pochvalu, moc ma potešila 🙂 Jaj a ešte k tým farbám, ja farbím hmotu gélovými farbami, väčšinou deň vopred, aby farby pekne sadli, oni sa totiž zvyknú trošku zmeniť 🙂 Držím palce k ďalšiemu tortovaniu 🙂

vlada111
4. feb 2014

@mysiatkoo a kde kúpim tú mandl. múku?

mimcak
4. feb 2014

@adrika202 Prosím ťa ak budeš mať čas nepísneš ten recept na korpus z acidka,alebo už je v receptoch?

mia114
4. feb 2014

moja dnesna torticka, vrchne poschodie chceli take tenke puncove ako to bolo divne tak robit, nemo je z burizonovej hmoty.