Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maicky
1. okt 2011

Ahojky holky 🙂 Děkuju za označení mých předchozích výtvorů ''To se mi líbí''
Dneska jsem do zdárnýho konce dovedla i toho Buráka 🙂 Je teda pravda, že jsem se u něj dost vyvztekala, ale nakonec jsem s výsledkem spokojená 🙂 Viz. foto

mochenkaa
1. okt 2011

@jakelina nezkazí se to? Já vím, mám blbé otázky 😅 ale u mě pečení na zakázku nehrozí tak jestli mi vydrží třeba rok 😀

jakelina
1. okt 2011

@mochenkaa je tam doba po kterou to musíš spotřebovat, ale pokud pečeš málo, tak si kup po kile, taky se to tak dá. Kilo máš na jeden dort i s ozdobami. 😉

bzucinka2
1. okt 2011

@lusil2005 bielu 😉

lussy23
1. okt 2011

@maicky - to je nádherné auto

bzucinka2
1. okt 2011

@desmodka ta sestrickovska je uzasna, tie tabletky ako ozajstne 🙂

lussy23
1. okt 2011

@monika76 - krásna torta. V albume bol i detské torty alebo aj ,,dospelácke"? Ono to niekedy nie je len o adminoch , stačí ka niekto označí album a oni ho zmažú, bez toho, aby sa doň kukli
@mochenkaa - peknučká

daria77
1. okt 2011

Ahojte šikulky,nebola som tu straaašne dlho 😒 ( uf všetko sa mi pokašľalo,pokazilo od PC,sporáku,foťáku ☹ škoda slov...asi sa všetko elektronické proti mne spiklo 😀 .),dočítať,to už nedočítam asi nikdy,tak sa aspoň pôjdem pokochať vašimi nádhernými výtvormi 😀

bzucinka2
1. okt 2011

@lusil2005 juj moja, tak dnesny den ti nezavidim ☹
@yamahafazer krasna 🙂

@dm1 krasnucke, krstinove take jemnucke 🙂

domini25
1. okt 2011

@yamahafazer no ju to bavi..niektore kamosky si beru vyzdy im spravi taku krabicu od horalok za 10E taky mix ozdob... ju to bavi ale nepecie... vraj pri ozdobach oddychuje a zase niekto nema na to nervy sa s tym prplat 🙂 🙂 ja som len tak keby nahodou niekto chcel 🙂

bzucinka2
1. okt 2011

@simasa super slana vyzera uzasne 🙂
@anibas dobre vediet a neobjednat ich, lebo som ich tiez pozerala na nete, dakujem 🙂
@anibas ty si hotovy kuzelnik, prekrasne 🙂

nelicefo
1. okt 2011

@maicky prekrááásne autíčko 😵

bzucinka2
1. okt 2011

@maicky krasny burak, len ma nejaky dlhy ten predok 🙂

lusil2005
1. okt 2011

@dm1 ta svadobna torticka je krasna!!!! aj ostatne.

mia1111
1. okt 2011

@lusil2005 - čítam tvoje peripetie s parížskym krémom, ja dávam po uvarení a vychladnutí na 2 hoďky do mrazáku, nezmrzne - za tie 2 hoďky nestihne ale riadne sa vychladí a potom sa mi super vyšľahá, nemusím čakať celú noc. Nestíham všetko čítať, ešte máme oslavu, ale verím, že sa Ti nakoniec krém vydaril 😉

mochenkaa
1. okt 2011

děkuju moc za pochvaly, ale stydím se. Oproti vám si tu pochvalu vůbec nezasloužím 😅
@jakelina tak po kile by to snad šlo. A jaká kupovaná je nejlepší?
@maicky tomu říkám auto 🙂 nádhera

jakelina
1. okt 2011

@mochenkaa mně hodně chutná Smarflew, ale sto lidí sto chutí. Třeba vůbec mi nechutná RDI. 😝

mia1111
1. okt 2011

dievčatá, ďakujem vám za všetky "páči sa mi to" - moooooc ma to potešilo 😵 . Tortička sa vydarila, moc chutila, tak som rada. Ostal malý kúsok na zajtra, ten som "zachránila" pre našich 😀

lusil2005
1. okt 2011

no zienky, padam na hubu... nakoniec som torty dotiahla do zdarneho konca, aj ked s odretymi usami. tak som sa davno nemodlila ako ked som ten druhy pokus slahala... keby sa nevyslahala, slahlo by mna. ale vyslahala sa, tak som to vsetko postihala. sice s odretymi usami, tazkou improvizaciou a drastickym zuzenim planovanych ozdob na tortach, ale zvladla som to!!!tu je ta s Diddle miskou to je ta "nestastna"... Inac - ta slahacka - to nieje vsetko!!!! Natalka sa mi chcela "pomstit" za to ze nemam na nu cas, tak hotovej a ususenej Diddle odkusla z nohy a nastrihala to velke pismenko "M"... Aj som si poplakala 😔
no a zabudla som odfotit tu druhu - Kitty tortu... ale teta mi slubila ze mi posle foto...

lawli
1. okt 2011

@lusil2005 jeeej ta je milá ,nemáš niekde väšiu foto ? Rada by som si ju uložila pre inšpiráciu.... 😵 😵 😵 😵 😵

adul67
1. okt 2011

@lusil2005 krásna tortička 🙂

mochenkaa
1. okt 2011

@jakelina tak mě je to chuťově asi jedno. Já marcipán tůze nerada 😀 ale pokud říkáš Smarflew tak ho asi zkusím sehnat.

sofinka18
1. okt 2011

@lussy23 dakujem, moja prva, ale nabuduce uz budem vediet co a ako... su tam nedokonalosti co som sa snazila zamaskovat.. 🙂

lusil2005
1. okt 2011
lucula73
1. okt 2011

@lusil2005 krásna tortička,veľmi sa mi páčia tie farby....no ťa obdivujem inak,ale mne minule deti načali korpus upečený macka. 😝 😀

lusil2005
1. okt 2011

@adul67 dakujem!!! je jednoduchsia ako som povodne chcela, ale fakt nebol cas uz ani vykrojit o par kvetiniek navyse... a nedarili sa mi perly, tak som musela zapliest sulceky... no proste improvizacia! :D

lamps
1. okt 2011

@lusil2005 mala si to kruté, ale tortička je veľmi vydarená a milá 😅 .

adul67
1. okt 2011

@lusil2005 niekedy je menej viac a ja na improvizaciu nemam talent si šikula 😉ta myška je zlata

pipka
1. okt 2011

@lusil2005 naaaadhernaaa je diddlinka 😵 ako si tam pripevnila to pismenko M? ci je len oprete o mysku? 😕 😉

katy1979
1. okt 2011

@lusil2005 tak didlina sa tak milo usmieva napriek ukusnutej nohe a napriek tvojim praskajucim nervom. ale zvladla si to a vyzera ze aj zijes po tom vsetkom.