Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
14. okt 2011

Konecne som to uspala, neviem na kolko, tak vas rychlo idem dočítat 😝
@lusil2005 uuuuužasný je, by som si ho normalne objednala aj ja, ale robis ho bez hrdze? bo ta mi v poslednom case nechuti 😝 😀 😀 😀 😀

@katulkaaaaaa jejda aka naaadherna červena, z čoho, ako , ked , kedy ? 😀 😀 😀 😀
Holky este raz dakujem , taka som rada, že sa páči, to je pre mna vzdy des cakat na zakaznika ci sa bude pacit 😖

@danciacik dakujeem , holkyy keby som vas tam aspon nejak rozoznala , ale ja teliatko som si vas dala do zoznamu šikovnice , nieze by som vam dala nove torticky 🙄 no niekedy mi to už vynecháva 😅
ja sa prave preto bojim takych tort-nekreativnych ako su prsia, pipik,erotika celkovo, KITTY 😝 taketo ma nejak neberu 😒

lusil2005
14. okt 2011

@pristela no urcite, Mater je jedine s hrdzou! Bez hrdze by to nebol Mater 🤐

79zuzana
14. okt 2011

@katulkaaaaaa super je to ducati 🙂
@lusil2005 krasne auticko ;)
@pristela woow...scooby nema chybu 🙂
nadherne torticky ste zase vsetky porobili
drzte mi palce, idem robit moju parizsku slahacku, chladne od vcera v chladnicke, a chcem urobit potah cokolaplastelinu, robila som ju uz raz pred dvomi rokmi a som povedala nikdy viac... no a idem znovu... co myslite, bude mi stacit 400 g lidlovej cokolady na 23 cm tortu?
a este jedna otazka... rozpustila som si vcera cokilu v slahacke ale ochutnala som to az dnes 😀 😀 😀 a je to dost horke (sak som tam dala len horku cokoladu 😀 ), mozem tam normalne dosypat praskovy cukor a tak to vyslahat?

katy1979
14. okt 2011

@pristela dovolim si ulozit lebo toto treba prestudovat do detailov.

jakelina
14. okt 2011

@pristela nádhernááááááááááá, no to je úžasné, já bych to ani na papír přes kopírák tak nesvedla a natož na dort, kde mám ruku ve vzduchu 😉 Jsi fakt šikovná.

pristela
14. okt 2011

@lusil2005 😝 tak akože hrdzu budem jesť ? no to si nechaj, vymyslim na teba nejaku ťažšiu tortičku a pak dojdem na koštovku 😝

@katy1979 😅 no ono ja som sa inšpirovala netom samozrejme, sice tam bola poschodova, a uuplne uzasna farebne, a bol tal len hafan, ale podstata je predsa len inspiracia z netu.
Mne sa strasne pacia take tie americke torticky, hladke, ciste, nepreplacane, take co su na flickr, nabuduci vikend mam taku asi odtial dalmatinsku-tu malu doboskovu 😕

anibas
14. okt 2011

@pristela veruže nááádherná tortička - a tie šablonové kostičky super 😵 😵 😵

anibas
14. okt 2011

@lusil2005 krásny 🙂 🙂 🙂

dm1
14. okt 2011

@katulkaaaaaa jj presne povedz im ale ze ma viac a stala by inak tolko a tolko ale ked ste sa dohodli do 25 tak das tak. A je len na nich ci prihodia. aby aj do buducna vedeli ze taku velku tortu za 25 mat nebudu

dadka212
14. okt 2011

kočky práve som dokončila tú svadobnú, čo mi včera pani volala...trocha je náročná nič sa jej nepáči ani ten podnos s krajkou biely ani ukončenie kraju torty a podobne, tak dúfam, že toto sa jej páčiť bude inak toto zelené mi poslala ako predlohu, len som jej povedala, že bez prstienkov a bez holubic to nemám...a ani listky ruže nemám, niečo hovorila aj o malých kvetinkách tak som to takto vymyslela..

raci
14. okt 2011

@reruna díky, už se na tom pracuje, jen jsem zjistila že tu šlehačku v prášku mám jen jednu 😲 tak to asi budu muset decánko nastavit tím máslem, se nedá chumelit... 😅

alenv
14. okt 2011

@dadka212 ten tvůj je ještě mnohem hezčí, byla by blázen, kdyby se jí nelíbil 😉

jakelina
14. okt 2011

@dadka212 krásná a mně dnes přišly ty holubičky od Kamky, taky pozdě, už jsem je mohla použít na cukroví na svatbu.

mailli
14. okt 2011

@lusil2005 teda, paráááda... 😉

mizulienka
14. okt 2011

@dadka212 krasne su obidve aj ruze sa ti krasne podarili...ako sa robi taky ten zavoj? ja som minule skusala, ale vyzeralo to strasne.

dadka212
14. okt 2011

@alenv
@jakelina ďakujem 🙂
no ja dúfam, že to už Kamila poslala...lebo zas nepíše nič...ale slúbila mi že v piatok to mám na pošte....

dadka212
14. okt 2011

@mizulienka dík, ale tá zelená nie je moja len tá ružová...no ten závoj, tiež to bolo pre mňa najhoršie, ani neviem ako som to urobila...odtlačila som tam ten gumený obrus troška, lebo iba biele to bolo hrozné a nejako som to tam nariasila a medzi to dala ružičky...

mailli
14. okt 2011

@pristela jsi neuvěřitelně šikovná! nádherná práce 😵

alenv
14. okt 2011

holky co jsem udělala špatně.. chtěla jsem udělat ten šlehačkový krém, rozpustila jsem ve dvou šlehačkách 33% dvě čokolády nechala vychladit, pak jsem tam dala 2krát smetanafix, ale prostě to nejde vyšlehat 😠 😠 ☹ ach jo.. a ted se nehnu dál

dm1
14. okt 2011

@alenv a kolko si to nechala chladit? lebo najlepsie je 24 hod.

alenv
14. okt 2011

@dm1 nechala jsem to asi 3,5 hodiny.. a myslíš, že to je ten důvod?? Nemůže to být třeba špatnou čokoládou?

mizulienka
14. okt 2011

@alenv dala si to aj riadne vychladit? ja to nechavam vychladnut cez noc a rano slaham.

alenv
14. okt 2011

@mizulienka nechala jsem ho v ledničce 3,5 hodiny.. nenapadlo mě, že důvod nevyšlehání by bylo toto ☹ ☹ myslíš, že to s tou smetanoufix mám nechat dál schladit, nebo to můžu vyhodit ☹

mizulienka
14. okt 2011

@alenv ja by som nevyhadzovala a to ze si tam dala stuzovace to nevadi, ja tiez davam....daj to este do chladnicky, alebo niekto to dava do mraziaku na 2 hody a potom vyskusaj znova vyslahat.

lusil2005
14. okt 2011

@alenv supni to do vecera do chladnicky... ak sa ponahlas, tak na hodku a pol do mrazaku.

katy1979
14. okt 2011

@dadka212 no som naozaj zvedava co ti povie ked pride co vsetko sa jej pacit nebude.

@alenv supni to do chladnicky este

reruna
14. okt 2011

@alenv nechej to ještě zchladit, má se nechat minimálně 12 hodin a pak hned šlehat po vybrání z ledničky, ale někdy si holky pomáhají, že to dají do mrazáku, ale to nevím zase na jak dlouho, aby to nezmrzlo....musela bys to kontrolovat, ale jestli máš čas, tak to nechej ještě zchladit
@jakelina taky mi dneska přišel balík z mmb 🙂 akorát jedna věc mě zklamala - objednala jsem si ty břečťany, a až teď jsem si všimla, že tam teď přidala ještě jinou sadu břeč´tanů mini, tak mě mrzí, že jsem si raději měla objednat ty mini, ty co mám jsou hrozně velké

alenv
14. okt 2011

@mizulienka taky mě to napadlo.. ted jsem to dalal do mrazáku a za dvě hodky to zkusím 🙂 snad se to povede..
@lusil2005
@katy1979 díky holky, je to v mrazáku..

alenv
14. okt 2011

@reruna díky budu se na to chodit koukat

pristela
14. okt 2011

@alenv a slahacku si mala trvanlivu alebo "obycajnu" ? ono ja niekedy tiez nestiham nechat vychladit cez noc, a vzdy sa vylaha bez problemov, len nesmie byt ani len malinko vlazna, musi byt uuuplne studena a nie trvanlivá, ja davam stuzovace az do uz skoro vyslahanej slahacky, nie do riedkej