Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

njonja
7. mar 2012

@dm1 , @mizulienka, @mia1111 moje, ste zlate🙂 Dobre sa pocuva kompliment prave od vas, lebo vase torty su neskutocne! A mate oproti mne taky naskok, ze az🙂
Neuverite, ale tato bola superrychlovka - v nedelu vecer som modelovala asi dve hodky, v pondelok malovala. To malovanie slo ovela rychlejsie ako cele modelovanie. Asi necela hodinka...sama by som neverila🙂

mailli
7. mar 2012

@emily_666 no, moc jsem se s tím krémem "neprděla" 😅 vyšlehala jsem 1 máslo a 1 zkaramelizované salko. dovnitř do dortu by to na mě bylo dost sladké, ale na zdobení ideální. zdobila jsem to sáčkem s napevno danou trubičkou. koupila jsem si ho asi před 2-3 roky a používala jsem ho jen na polevu na perníčky. myslím, že víc jak 3 zdobení takhle hustým krémem asi nevydrží, sáček se mi kolem trubičky trošku roztrhl.
co se počtu otázek týče, tak úplně v pohodě 😉 ráda odpovím 🙂

lucula73
7. mar 2012

@lawli dík moc.........myslíš,že by mi stačil na ten moj plech z 3 vajec?že by som jeden zajtra vyskúšala... 😉

mia1111
7. mar 2012

@njonja - no, mňa si ku tým šikovným dvom babenkám priplietla omylom, ale odpúšťam Ti 😀 . Ja som do teraz upiekla asi 7 tortičiek, ak dobre počítam, taaaaakže, ja som na úplnom chvoste zoznamu (šikovných) tortáriek 😀 . Ale Ty si iný level, že maľovanie necelá hodinka, mne by hodinu trvalo namaľovať jednu jedinú palmu - aj to by bola nafigu 😀

lawli
7. mar 2012

@lucula73 Ja myslím ,že by mal byť ok...ja sa toho určite nebojím ,robím to tak už dlho...tiež som mala v pláne skúsiť ešte jeden recptík mojej mamky čo si napísala ešte ako slobodná do písanky 😀 no teraz pri cene tých vajíčok neskúšam...doma nam sladké nechýba ,teda netreba nám...radšej dietový plán 🤐 tak ostávam pri tej svojej klasike...tiež by ma zaujímalo keď robíš do tortovej formy ,ráfku o priemere 26 cm ,kakaový na výšku cca 7cm tak z koľkých vajíčok ??

njonja
7. mar 2012

@mia1111 ved som videla tvje torty, su skvele, bez ohladu na to, ako dlho uz pecies🙂 My sme asi obe narovnako s nasimi skusenostami🙂 Inac je to dobry paradox, lebo ja neviem namalovat ani len psa , ale taketo hrajkanie sa s farbou mi ako- tak idu🙂 Kukni do mojho albumu, co som spravila pre mojho maleho. Tiez je to len take placanie so stetcom, ale vysledok je s´celkom pekny🙂

lawli
7. mar 2012

@mia1111 neboj nie si sama ,ja mám za sebou rovnú 50-ku a na maľovanú si netrúfam ,to by som nanovo poťahovala ako sa poznám 😀 😀 😀

lucula73
7. mar 2012

@lawli minulý týždeň som robila do 25cm formy kakaový zo 6 vajec,vždy tak robím....a mal neskutočných 8cm..... 😉
ale ten tvoj zajtra skúsim teda,však treba šetriť vajíčkami 😀

mia1111
7. mar 2012

@njonja - že celkom pekný??? Fúúúúha, tak nič krajšie v detskej izbe som doteraz nevidela. Úžasný nielen nápad, ale aj realizácia, to maľovanie Ti ide, to nie je len tak, máš to v sebe, tak to využi 🙂 😵 😵 😵

njonja
7. mar 2012

@mia1111 ved to, vyuzit to - t je ten problem🙂 Za take veci za moc neplati🙂

mia1111
7. mar 2012

@njonja - no kto chce originál, tak si zaplatí, veď je to hand-made, toto ja furt obdivujem, aké ste babulky šikovné, aj Ty, aj @pristela , aj @lusil2005 aj ostatné, ja neviem nič, ale že vôbec nič (tak dobre, trošku viem variť a sem-tam sa mi podarí niečo upiecť 😀 😅 ), ale toto je umenie a to ja môžem akurát pochváliť 😵

janula.h
7. mar 2012

@zlatat neviem či Ti niekto poradil,ale ja ku kakaovému pridávam aj sódu bikarbónu na hrot noža 😉

lawli
7. mar 2012

@lucula73 aj ja dávam 6 vajíčok do 26 cm ,tak to bude asi tak narovnako... 🙂 pýtala som sa preto ,že ako píšeš treba šetriť ,na tom punčovom koláči mi je to šuma fuk ,šak to len nam pekavam ,ale som myslela ,že na tortičke by som možno niečo ušetrila na počte vajíčok...pri tých cenách teraz...by to nebolo šetrenie ,len v menšom počte za také iste peniažky 😒

lawli
7. mar 2012

@janula.h a nieje tu sódu potom cítiť...ja viem že to nieje veľa a tiež som už takto skúšala ,ale ja ju tam potom cítim...nikto z rodiny ,len ja ....ako mi povedal manžel možno preto ,že si to vsugerujem...neviem ,len sa pýtam... 😉

lucula73
7. mar 2012

@lawli je to tak,každý bude hľadať možnosti,ako trošku ušetriť 😉
inak ten moj korpus vačšinou máva tých 7-7,5cm,ale minule som myslela,že mi ujde z formy,netuším,od čoho to záleží...........

janula.h
7. mar 2012

@lawli nie ja s tým nemám problém 🙂 ja dávam trocha rumu aby ju nebolo cítiť

katy1979
7. mar 2012

ach jaj boze baby co to ja s tou gitarou stvaram

dadka212
8. mar 2012

kokos každého kto robil vuittonku obdivujem!! ja som to tak pokašlala ☹ prečo aj tu nemáme na to stincily....

katy1979
8. mar 2012

@dadka212 nic si z toho nerob ja som pokaslala gitaru. ty vuittonku. chvalabohu tu som este nerobila 😅

vecernicci
8. mar 2012

@zlatat tak než slípku hodíš zpátky přes plot, tak jí ustřihni na jednom křídle o trochu brka a už nepoletí, protože neudrží rovnováhu, takhle můžeš postupně odbourat všechny 😀 😀 😀

yamahafazer
8. mar 2012

baby ja vas akosi furt nestacim citat a to este ani do roboty nechodim potom ked pojdem uz ani v obraze nebudem co tu vsetko popisete a stymi vajcami ej to teda hruza ako ide vsetko hore s cenou strasne 😠 .Ja teraz po veceroch dost modelujem na torty.A este stale neviem aku s pravim mojej malej tortu k narodeninam .Viem,ze tam musi byt jej ovecka len furt este neviem ci poschodovu a ako ju ozdobim uz ju tolko menim furt inak a inak,ze fakt neviem co mam spravit 😒 .Idem si spravit krem a na plnit tortu a vecer dozdobit.Vsetkym dobre pecenie 😉

artepf
8. mar 2012

@vecernicci ahoj, mám na tebe prosbičku: nedávno jsi tady dávala recept na domácí glukosu, tak jsem ji zkusila, ale i po vychladnutí je hodně řídká, ještě řidší než med, to má tak být? 😕 Dělala jsem to přesně podle návodu na Dortomanii a navíc jsem si udělala dvojnásobnou dávku 😝 . Předem díky 🙂 .

zlatat
8. mar 2012

@janula.h sódu bicarbónu? 😕 To som ešte nepočula - a okrem nej dávaš aj prášok do pečiva? Lebo ja ho dávam, ale málo - na 3 vajcia cca 1/3 čajovej lyžičky
@vecernicci to je úúžasný nápad 😀 😀 😀 len v ktorej časti krídla ich mám podstrihnúť ? 😀 😀 😀 😀

mizulienka
8. mar 2012

@njonja ze si sa troska hrala s farbami, ved ten domcek pre maleho je uplne nadherny, tie kvety su ako zive, uff ja som totalne lava do farbenia a kreslenia celkovo...ja som mala minule mackovi nakreslit usmev fixkou, baby ja sa to az hanbim povedat, ale ja som sa s tym ser...ala cely cas jak deti spali, raz bok krivy, raz bol prilis rovny, joj ale mala som nervy 😠 😀 😀 😀

zlatat
8. mar 2012

@lucula73 no môj čo robím býva na pohľad podobný, ale s tým rozdielom, že určite by mi 4 vajíčka nestačili - tipujem minimálne 5 veľ.L

lusil2005
8. mar 2012

@njonja wow ta je bombova... mame tu dalsiu tortovu maliarku? 😕 😀

janula.h
8. mar 2012

@zlatat áno dávam ja dávam celý prášok a k tomu ešte aj trocha sódy 😉

zlatat
8. mar 2012

@janula.h dík skúsim

zlatat
8. mar 2012

@lucula73 presne aj mne tak vychádza spotreba vajec - na 26 cm formu 6-7 vajec ... podľa veľkosti vajíčok

daniz
8. mar 2012

Ahojte kočky horí mi pod pätami: že torta spiderman ak sa dá 3D. Máte nejaké typy? Ja vôbec netuším ako to urobím a je to na nedeľu 11.3. Asi ma picne. nenávidím takéto vymýšľania. Ak máte typy prosíííím. ☹