Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
12. máj 2012

@reruna krásna
@mizulienka krásnunká
@viera6 nádherná
@janula.h krásnučká je
@zuzana124 nádhera

lussy23
12. máj 2012

@adka_praha krásna
@eliska22 parádna

mailli
12. máj 2012

@pristela no vidíš, to mě nenapadlo 😀 tak příště... předpokládám, že tohle nebylo naposledy, kdy jsem s malou bojovala o dort 😀

dada2007
12. máj 2012

@pristela ....lééénže, ja som dávala raz tie odrezky a mne sa to nepáči...je to hrbolaté, resp. neviem to spraviť pekne rovné.............................ale to som chcela.........je to torta pre diabetika, ktorý si pichá inzulín.....takže nemôžem navaliť 200-300gramov práškového cukru pod poťah.....ani obyč džem-iba dia..........ach do prčic........

toto je ten krém:
4 dl mlieka,
1 balíček vanilkového pudingového prášku,
20 g kakaa,
100 g masla,
60 g sorbitolu,

pristela
12. máj 2012

@dada2007 4deci mlieka na 100g masla ? no isto nie pod potah!!!!!
ja vyhladim v pohode, ved to rozmixujes na úplnu jednoliatu jemnú kašu a cukru ja davam tak 1-2 polievkove lyzice né 300g kto by to jedol 😕 take sladke, staci potah sladky ne este pod ním 😝 aj ten korpus rozmixovany to trochu osladi takze ta 1-2lyzice uuplne stacia.
nuz tetuska neporadim, ine ☹ asi v pondelok ti crnkujem a dobehnem ti vrátiť tú prešívačku 😉 😉 😉

dada2007
12. máj 2012

@pristela kurna......neviem fakt ako to vymyslieť......mne tu poradili, že na jedno maslo 200g pr. cukru....a tak robievam.....väčšinou................ale celkovo uvidím, ako to dotiahnem s tou DIA tortičkou..ako budem postupovať......s cestom.....krémom......
...ok, v pondelok crnkaj...... 😉

anibas
12. máj 2012

Pekný deň dievčatá - idem vás prečítať a pokochať sa !!! 🙂 🙂 🙂 🙂

bodka13
12. máj 2012

@dada2007
@pristela kočky prosím vás na ako dlho si mám dať ohriať marcipán do mikrovlnky aby som s ním mohla robiť?

anibas
12. máj 2012

@bodka13 veľmi krátko - 10-20 s. podľa veľkosti - radšej skúšaj na dotyk či je mäkký 😉 😉

bodka13
12. máj 2012

@anibas ďakujem ...idem na to 😀

dajna11
12. máj 2012

@simasa krásna a super nápad,konečne iná ako klasiky 😀

pristela
12. máj 2012

@bodka13 rozrež si ho na mensie, daj na tanier a po sekundach skúšaj, bacha ak budes zohrievat vo velkom kuse z vonka sa ti bude zdať chladný ale dnu bude žeravá tekutá masa!!! ja radsej rozrobim na mensie kusky a zohrievam tak 😉

adka_praha
12. máj 2012

@lussy23 dakujem... 😵

anibas
12. máj 2012

Tak som vás úspešne dočítala 😀 😀 😀 práve som dokončila poslednú tortu pre moje krsňatko - mám PSP, veľmi sa mi nechcelo rozmýšľať - tak sú 3 torty motívovo rovnaké 😀 😀 😀 možno kríza tvorivosti - ale sa mi páčila takáto kombinácia a nechcela som nejakú tortu akože odfláknuť resp. ukrátiť o anjela. 😀 😀

monikapo
12. máj 2012

www.moniktortulky.webnode.sk
aj ja sa trosku snazim:O) fusovat cukrarkam do remesla...

bodka13
12. máj 2012

@pristela
@anibas a ešte sa spýtam,to čo mi zostane mám skladovať vo fólii/vrecku v chladničke? ako dlho môžem?

ajka82
12. máj 2012

dakujem baby za vsetky paci sa mi 😵

pristela
12. máj 2012

@bodka13 ja skladujem v sáčkoch a uzavrete v nadobach na kuchynskej linke, my máme dnu stale zimu , aj cez leto 😉 ale v chladnicke isto nemusíš

dajna11
12. máj 2012

@pristela waaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaau že klobúk dolu......keby som sa znovu vydávala už som u teba na káve a dohovárame detaily torty 😀 😀 😀

dajna11
12. máj 2012

@yamahafazer krásna zelená

lifinka
12. máj 2012

ahojky přidávám včerejší dorty 😉 olinkovala jsem nové dortíky opět dokonalééé 😵

aduskatt
12. máj 2012

pridavam moju jarnu inspiraciu🙂

jakelina
12. máj 2012

@dada2007 pod potah, když bude stát dort někde v teple a bude se rosit dej jenom máslo s 2 velkými lžícemi cukru. Krásně to vyhladíš. Můžeš dát i cukr pro diabetiky. Pak ti to určitě nepoteče a když nechceš dávat drobečky nemusíš. Když to pořádně prošleháš, tak to nemůžeš mít křivé, je to úplně hladké, žádné kousky. 😉

eliska22
12. máj 2012

moje ďalšie dve 🙂 poľovníčka žena mi dala zabrať, mala som už jednu hotovú a do rána vyžrala chladničku alebo čo a tak stlstla, že som robila novú 😝

dada2007
12. máj 2012

@jakelina dakujem moc.....je to prvý krát pre diabetika(nechcem aby ho porazilo po zjedení tortu 😀 ) ......prvý krát 3D prasa.......a ešte aj prvý krát pocestuje torta cca 140km

jakelina
12. máj 2012

@dada2007 určitě se podaří, jsi šikulka

jakelina
12. máj 2012

@eliska22 nesmíš jí tam nechávat klobásu 😀 😀 😀

pristela
12. máj 2012

ženy , kto to tu mal toho Indyho na PSP ? toto by sa dalo aj s kalichom a tymi vsetkymi vecmi co sa dava na PSP , nie? : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3785716...

aduskatt
12. máj 2012

mate nejaky zlepsovak ako fotit, aby bolo vidno kvapky rosy na fotke?...na tejto jarnej som prvykrat skusala praci s piping, tak reku nech tam okrem jazierka vidno aj rosu a prd☹

pipka
12. máj 2012

@aduskatt skus si na fotaku nastavit MAKRO na fotenie detailov 😉