Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
16. okt 2010

@sofi07 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 ☹ ☹ ☹ veľmi zvláštna komunikácia - mne aj keby nechutilo tak nič nepoviem a druhý krát si neobjednám
dúfam, že nebudem mať takúto skúsenosť 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒

dadulka2000
16. okt 2010

ahojte,....a nehnevajte sa ze vam sem leziem. 🙂
len vzdy "potajme" obdivujem vase vytvory a sikovne ruky.
ja ked spravim tortu alebo kolac,.... tak len taku klasiku, ziadne vystavne kusky,.... (ale vzdy sa s chutou spapali) 😅 .
pri nasom dome mame cake shop,... tak s detmi tam vzdy chodime obdivovat ich vytvory,.... teraz je Helloween sezona, duchovia, tekvicky 🙂
pre vasu inspiraciu vam davam link na ich torticky (mne sa pacia tie cup cake):
http://www.confectionperfection.co.uk/viewGalle...

krasny vikend 😅

rybca
16. okt 2010

Baby, nenapisali by ste niektora, ako si presne robite tu puncovinu? aka ma byt konzistencia na konci? ja som to raz urobila, ale rozpadavala sa mi, tak poradte..🙂

jajkax
16. okt 2010

holky cukrářky skušené poraďte prosím ještě začátečnici, když budu chtít dort potáhnout nějakou hmotou, tak až ten korpus naplním(nemáte některá typ na nějakej jednoduchoučkej krém??) tak mám potom ten korpus kolem dokola a z vrchu namazat-aby se na něj ta hmota jako přilepila nebo na sucho???

fopardi
16. okt 2010

@rybca ahoj možem sa opytať čo za vykrajovačku si použila na tie krasne kvietky ? čo maš na tej bielo ružovej torte ? krasne vyzeraju

anibas
16. okt 2010

@dadulka2000 dakujem za inšp. stránku

@rybca ak sa rozpadáva pridaj krém a menej šťavy, možno trošku cesta

@jajkax korpus natrieš krémom - stačí aj cukor+maslo - pekne dookola, vyrovnáš nerovnosti - ja to prikrývam mikrot. vreckom- poriadne rukami uhladím a také prikryté dám na noc do chladničky - poťahujem na druhý deň

anibas
16. okt 2010

@jajkax a ešte krémy si nájdeš na www.dortomanie.cz majú aj obrázkové postupy 😉 😉

jajkax
16. okt 2010

@anibas děkuji za radu, bude to můj první dort, tak jsem trochu nejistááá🙂

rybca
16. okt 2010

@fopardi no ja som ich kupila v NL, ale skus pozriet par stranok dozadu, bianca ich nasla aj na slovensku, volaju sa Lace flowers...🙂

rybca
16. okt 2010

@anibas dakujem, vyskusam...🙂 a korpus mam rozmixovat, ci staci potrhat?

lussy23
16. okt 2010

@zdenallicka - pekné

anibas
16. okt 2010

@rybca rukou krásne vymiešaš, ja som dávala aj silnú kávu a bola super

rybca
16. okt 2010

@fopardi no tak to bolo trosku dalej, na str. 552..🙂 http://www.cukrardekor.sk/cukrardekor/eshop/6-1...

rybca
16. okt 2010

@anibas ok, diky, skusim..🙂

fopardi
16. okt 2010

@rybca dakujem krasne su

zlatat
16. okt 2010

čafte, trošku som si dala pauzu, nestíham čítať, len som sa prišla pokochať tortičkami a pridať sem svoje. Ešte jednu musím dokončiť, ale to bude až zajtra.
Všetky tortičky sú prekrásne - toľko šikuliek tu je 🙂 veľmi sa teším.

No tu sú moje dve, zajtra priložím tretiu pre moje detičky- zajtra budeme mať oslavu ich narodenín.

dusanab
16. okt 2010

Ahojte cukrárky, práve som sa dohrala s poťahom z marshmallow a teda som nadšená. Akurát som dala omnoho menej cukru ako sa písalo (od Alionusky na 1. strane). Keďže ma trošku seklo v krku nechcelo/nedalo sa mi moc robiť figúrky ale určite skúsim aj nabudúce. Natrénujem na plastelíne a hádam to dopadne dobre 😀 Trošku som sa aj bála ako to bude chutiť keďže falošný marcipán mi nechutí ale aj chuťovo je to super. No idem si ja upratať bordel po sebe.....

dusanab
16. okt 2010

Ozaj poradíte mi prosím? Spravili sa mi také bublinky pod poťahom no a keďže nemám žiadne skúsenosti bála som sa to podvihovať aby sa mi to nepotrhalo tak sa mi podarilo odstrániť len tie na kraji ☹ čo treba spraviť aby som ich tam nemala? Stačí popodvihovať alebo som spravila niekde chybu? Asi blbá otázka ale nabudúce sa polepším, sľubujem 😉

adka_praha
16. okt 2010

ahojte... 🙂 prepacte, ze vam tu vliezam... 😅 ale zacala som aj ja skusat, co zvladnu moje rucicky 😅 ale teda to, co tu dokazete vy, tak ja som v nemom uzase... 😀 nieco fantasticke... 😀 zavidim (v dobrom samozrejme 😉 )... viac- menej som kukala hlavne fotky, ale zaznamenala som, ze ste pisali o nejakej puncovine na dotvarovanie... chcem vas velmi pekne poprosit, nemohli by ste my vysvetlit o co ide a co sa s tym da robit? 😕

aaaa z peceniehrou som si objednala chocotransfer... akosi nedavaju navod a teraz rozmyslam, ako to dostat na tortu... neviete niektora, co s tym? 😕
a este posledna otravna otazka... 😅 ked mate na tortach tie "potlace", to robite do potahovky este pred tym, ako to date na tortu, ze? ako to potom dostanete na tortu, aby sa to nezdeformovalo? nehnevajte sa ak trepem alebo sa pytam blbosti... ozaj o tom skoro nic neviem... ale sak ani vy ste kedysi netusili, nie? 😉

mokiri
16. okt 2010

Teda netusila som, ze mate aj takuto formicku.

reruna
16. okt 2010

@dusanab ahoj, ono se to trochu má jakoby pozdvihovat, aby se ten potah vyrovnal... jestli jsi neměla vyválené na moc tenko, tak by se to nemělo sand potrhat a uhlazovat rukou, tu speciální žehličku asi nemáš...
já se teda taky zeptám - taková začátečnická otázka, pekla jsem korpus klasika - kolik vajec, tolik PL cukruu a mouky a dělala jsem z 5 vajec, je to dost nízké, myslím, že se mito ani nepodaří překrojit, je to normální, že to tak nevyběhne? z kolika vajec teda normálně děláte? Jo a přidávala jsem tam dokonce trochu prdopeče...

reruna
16. okt 2010

@mokiri super formička 😀
a prohlídla jsem fotky, co jste udělali na víkend - krásné všechny dorty, super 🙂

dusanab
16. okt 2010

@reruna ďakujem krásne, moc natenko som nevyvaľkala, niekde som čítala že by to malo byť také tri milimetre tak som sa snažila tak ale aj tak som sa bála....prvý raz....normálne ľutujem že tu nie je nikto z rodiny blízko aby som mohla vypekať torty a tak si skúšať 😀 ja som dnes robila cesto zo 4 vajec (moc optimisticky som dúfala že keď budem piecť na ventilátore tak mi pekne vyskočí ako na koláči a veru nič) a podarilo sa mi ho prekrojiť bez ujmy dokonca na tri pláty takže určite sa aj tebe podarí 😉
@mokiri krásna formička 😀

ostávam v nemom úžase čo vy tu dokážete upiecť a vyzdobiť to, mne bude treba ešte veeeeeeeľa trénovať kým sa vám aspoň z polovice vyrovnám 😔

mokiri
16. okt 2010

Najhroznejšia torta, akú som kedy v živote videla. Pridávam do rubriky ČUDNÉ TORTY:

vinka
16. okt 2010

@mokiri hej moja len ked si to zoberieš z technického hladiska to jaka krááááááááááááásna práca. 😲 😲 😲 Treba uznať,že klobúk dole.Ale chcela by som raz také niečo robiť 😀 😀

majdula
16. okt 2010

@mokiri Tu mame taky, manzel v ni dela s oblibou svoje nechutne narozeninove dorty 😀

Ale ta hlava je teda fuuuuj 😝

mokiri
16. okt 2010

Ani vo sne by mi nenapadlo, že existujú aj ROZVODOVÉ TORTY:

www.tranchesdunet.com/.../19/gateaux-de-divorce/

mokiri
16. okt 2010

Táto SVADOBNÁ može byť inšpiratívna - pre nevesty typu niečo ako "konečne som ho dotiahla k sobášu".

mokiri
16. okt 2010

@vinka, bože, až teraz som zaregistrovala, že je tam dokonca cirkulárka, čo tu hlavu odrezala, fuuuuuuuuuuuj! (Ale vymakane to je, to ano...).

vinka
16. okt 2010

@mokiri tak rozvodové som už videla.Len,že si niekto takú objedná je zázrak.Baby s čím polievate tie korpusy.čítala som,že cukrovou vodou?Mne to príde strááášne sladké 😕 A zas keby čistou vodou nieje ten korpus hnusný?Ako namočený chlieb?A zas rumom kôli deťom sa nedá 😕