Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
24. okt 2012

@pristela Zanetka prosim ta da sa ti mi tu do spravy skopcit co si to chcela? neviem preco som si to dala do mailu a mi to nepreslo 😝

muffinka8
24. okt 2012

@dm1 veď to, a je vidieť, že to končí len plastom, lebo sa to zlomilo na hranici kov a plast, tak je jasné, že sa to dá raz dva zlomiť.

dada2007
24. okt 2012

@muffinka8 ja kupujem celofán......v tescu v rolke.....ale v papierníctve v rolke alebo na kusy.....

mia1111
24. okt 2012

@muffinka8 - a vyreklamovať to nemôžeš?

dada2007
24. okt 2012

@muffinka8 ale ja chcem leeeeeeeeen s miskou.......a tie čo si dala.......ju nemajú 😒

muffinka8
24. okt 2012

@mia1111 už ho mám viac ako 2 roky

muffinka8
24. okt 2012

@dada2007 hej, ja som len dala tie čo mám ja a že treba dať pozor na tie konce čo sa strkajú do mixéra

mia1111
24. okt 2012

@muffinka8 aha. No môj stál tuším 28€, tak ak vydrží 2 roky a pokazí sa až potom, tak mi to ani vadiť nebude, isto budem potom poškuľovať zasa po novom 😅 . Viem, že nové metličky sa dajú objednať, no 2 stoja nejakých 14€. Keby boli lacnejšie, tak by som si objednala metličky, ale zasa som sa bála, že dám prachy za metličky a po krátkom čase mi odíde motor, alebo čo, tak to som radšej investovala do nového... dnes alebo zajtra príde, tak som zvedavá 🙂

dada2007
24. okt 2012

@muffinka8 aha,,,jasnéééééééé...................teraz čo mám, obyč za pár eur z kaufláču či z kadial......je super, aj železné konce má......len tá miskáááááá..........by mi to ušetrilo kopu času!!!!!!!

muffinka8
24. okt 2012

@dada2007 a také niečo? http://www.mall.sk/rucne-slahace/eta-2047-90011 mamka má etu novú s nerezovou miskou, aj svokra má takú a oni v tom hlavne kysnuté miešajú ...

@mia1111 no to by ma tiež hnevalo, ale aspoň využívam z neho tie ostatné veci.

muffinka8
24. okt 2012
dada2007
24. okt 2012

@muffinka8 na ten som pozerala, ale miska je len 1,5litrová.....pri tom čo som ja dala je 3litre........no asi pôjdem kuk osobne a omatáááááám im metličky 😅 😅 😅 😅 😅

mamina1978
24. okt 2012

Pridam aj ja moju skusenost........ ja mam skoro vsetko BOSH a som nadmieru spokojna 🙂 Rucny mixer mam teraz druhy Bosh v rozmedzi 12 rokov a aj to len preto, lebo mi moj prvy spadol na zem,teraz v lete par dni pred mojimi narodeninami 😅
A ja peciem sice malo torticiek, ale za to pri 4 detoch vela kolacov na plechu, tak ho pouzivam velmi casto. 😉 🙂
No a este nieco k znacke BOSH ......ja na nu zacnem asi nadavat, 😝 😝 🙄 🙄 lebo uz asi dva roky cakam, ze sa mi pokazi chladnicka , aj ked je velka , vysoka akoby dve klasicke na sebe ....ale ja by som uz velmi chcela tu dvojdverovu a moja stale ide a ide superne 😝 😝 😝 😝 😝 😝
No ostatne je super ,ze sa nekazi tych 5-6 rokov v pohode 😉 🙂 ....... ja mam skoro vsetko BOSH aj pracku , elektricky sporak, umyvacku riadu, tycovy mixer aj rucny mixer a vsetko funguje perfektne 😉 😵 😵 🙂 🙂

mia114
24. okt 2012

@dadka212 hihi, to mne muz kupil., on vyberal 😅

majoslava
24. okt 2012

baby ste tu niektora z BB?? chcela by som tortu spongeboba na budúcu stredu... pozerala som aj na stranke torty od mamy ale je ich tam dosť a neviem si vybrať od ktorej mamičky..

miciatko
24. okt 2012

babenky velmi rychlo potrebujem odpoved, mam znameho v obchode a teraz neviem ktora ruzova mi zafarbi fmotu na cyklamenovu, myslim ze tato http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/farba-gel..., ano ci nie???

dm1
24. okt 2012

@miciatko ano ta rose to je tmava

miciatko
24. okt 2012

@dm1 dakujem moooc, si zlato

lokalistin
24. okt 2012

@danna81 ja som tiez bayern wessling pri ammersee,starnbergersee,wörthsee medzi jazerami v strede je tu mooc pekne 😀
@dada2007 zatial ta nemam ale poslem ti priatelstvo,ale tusim ani tam nemam fotku-ja som taka nefotogenicka, fotaku sa vyhybam 😀

dada2007
24. okt 2012

@lokalistin ok.........som tam Dada Zipso Stankova

pristela
24. okt 2012

Holky ja kupujem celofan v kauflande normal v rolke , u nas ochotne predavacky v kvetinarstvach nemame 😠 😠 😠 😠 kazda mi odmietla predat co i len jeden hárok celofanu 😠 😠 😠

ja potahovala 1:3 marcipanom nedavno tuto dvojposchodku zo zvieratkami , cele to je z marcipanu okrem postaviciek , potahovalo sa to v pohode , teda mne nieje problem potiahnut s nicim 😅 , ved keby nieco zamaskujes kvietkom abo co 😀 teda pracuje sa s nim najtazsie ale dá sa a krasne sa z neho modeluje , ale fakt je to asi tá najťažsie spracovatelna hmota na potahovanie a nieje biela , ked chces bielu musis si kupit bielidlo naň 😉 mala som aj ten tusin 1:1 ale s tym som asi nepotahovala vobec , len postavicky sa mi zdá som robila.

a nepacitkujte toto stara tortuša, uz tu bolaaaaa 😅

pristela
24. okt 2012

@dm1 idem ti to poslat a vsak kukam , moje nervyyy, zas zmeny na FB 😠 😠 😠 v spravach

lokalistin
24. okt 2012

@dada2007 poslane mam tam jednu fotku na nastenke s parochnou a maskou na tvari tak tam ma asi nespoznas 😀

mia1111
24. okt 2012

@pristela - a ja som Ti ju just opáčitkovala, pretože je kráááásnunkááá 😵 😵 😵 😉 Že ma nedobiješ? 😅

pristela
24. okt 2012

@dm1 andelicka napis mi ci sa v tej objednavkle vyznas ci ti to mam napisat inak , kujeeeem , sa tesím na tie zilkovace 😀 😀 😀 a netesim na cenu ☹ ☹ ☹ potrebujem dotáciu od koho mi je jedno , asi urobim na seba zbierku 😝 😀 😀 😀 😀

ajka82
24. okt 2012

@lucula73 tento len v bielom(nenasla som presne to moje cislo, ale je to tento typ) a da sa dokupit prislusenstvo este nejake... http://kuchynske-roboty.heureka.sk/kenwood-kmx-51/

pristela
24. okt 2012

@lokalistin jeeemine a to si ty??? ta s maskou ???? Bozinku mne sa taaak pretiete na Fb ☹ rozoznam vas len malo , niekedy tu preklikavam ako blb ked vidim tu istu torticku tu a tam , ale aj tak si nezapamatam ☹ naj je ak mate tu foto to iste ako tam to som pak za múdru 😀 😀 😀

@mia1111 ach 😀 😀 😀 😀 že si to ty tak nie , ty taka dobra dušička na mna posobíš 😀 😀 😀 máš odpustene 😀 a dakujeeeeeem

@dada2007 to v obchode, nieeeeee !!!! čakaj ! ono sa ti to rozbehne aj odmietat budes, neboj, ludia si posuvaju ked jedia dobru torticku a velka reklama je aj fb , len musis mat torticky verejny album , alebo si vytvor zvlast skupinu pre " fanynky" 😀 aby mohli pripadne tvoje foto zdielat na svoje nastenky a rozširovaaaať 😉
a žena ked budete robit s lukoprenom že ma pozves na navstevu? 😅 budem milá , tichá, nenárocna na obsluhu , aj pitie si donesiem svoje 😅 😅 😅

lokalistin
24. okt 2012

@pristela no ta s maskou ale ta v tych bordovych satach ta v tych ciernych je sestra

dada2007
24. okt 2012

@lokalistin no......keby si mi napísala, kto si 😅

lokalistin
24. okt 2012

@pristela
@dada2007 inac skuste si pozriet toto neviem ci vam to otvori tam som ja take bordove vlasy trochu tlstejsia a to jazero tam to mam hned za domom