Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

delfinik333
3. máj 2016

alebo aku by ste mi poradili k parizskemu kremu, niejaku jogurtovu,tvarohovu len s akym ovocim co je k parizskemu naj...

majrab
4. máj 2016

Tak neviem trma sa vola rady a postupy a kazda tu pridava iba torty a na moju otazku mi este nikto neodpovedal ☹ to mi to vazne nikto neporadi, ci zo salkoveho marcipanu mozem robit malych macikov a aky cas pred zdobenim torty si ich mozem pripravit?

lirio
4. máj 2016

@nika1985 môžem poprosiť recept na bezmliečnu plnku? ďakujem

momicek20
4. máj 2016

@pristela ta sikma torta je genialna!!! Aj ja si taku prosiiim 😄

stebota
4. máj 2016

@majrab pripraviť si ich možeš dopredu aj týždeň ale nie každy použiva hmotu ako ty tak ako poradit ja modelujem iba zo smartflex velvet skus tu tvoju raz na niečom malom a uvidíš ani neviem čo to je šalkovy marcipán 😉

stebota
4. máj 2016

@delfinik333 Píšem ti už tretí krát ten sprostý počítač to nechce odoslať kombinácia čo si chcela je dobrá a môžu byť aj maliny alebo višne záleží čo máte radi 😉

majrab
4. máj 2016

@stebota nie šalkovy, ale salkovy zo salka 🙂 ja som s nim este nerobila iba som nasla, ze sa z neho dobre robia postavicky, kedze ja nemam kde kupit hotovu hmotu a objednavat pre tri postavicky sa mi neoplati

zhadvigova
4. máj 2016

@nika1985 Ahoj. Podarilo sa ti zohnat tie vykrajovacky? Alebo si to inak robila? Tiež by som potrevovala taku gymnasticku .

stebota
4. máj 2016

@majrab tak to ti neviem povedať ale ked pišu že sa to y toho dobre robí alebo skus zo suseneho mlieka pozri niečo na nete.

stebota
4. máj 2016

@majrab cítam že to je vlastne zo sušeného mlieka a vraj sa to lepí a potom to rychlo tvrdne držím palce a nepozerala si mmf aj ked z toho sa asi tiež dobre nemodeluje.

majrab
4. máj 2016

@stebota ako hovoris z toho mi to nestvrdne tu pouzivam na potahovanie, kedze moje 2 torty za rok nemotrebuju az taky luxus 🙂 aj tak to u nas kazdy vava dole, ale mna bavi sa s tym piplat...skusim napisat do mestskej skupinky, ci mi nejaka dobra dusa nepreda zo svojich zasob...a nevies nahodou kolko by som potrebovala toho smartflex velvet na 3 postavicky macikov velkost cca 12 cm na vysku takych buclatych? lebo pozeram, ze maju aj 0,7 kg vedierko na nete za 5 eur to neni az tak zle a nemusim sa piplat s pripravou

nika1985
4. máj 2016

@zhadvigova ahoj nezohnala som nakoniec dala som si vytlacit na fondan a ponalepovala 😉

alex999
4. máj 2016

Jednoduchá s mirror polevou 🙂
Mať tak opäť 24 rokov , oooo 😵 😵 😵 😵 😵

vlada111
4. máj 2016

@nankya to už bolo riadne dávno 🙂 Ale som neporiadna, vôbec sem už nechodím. Zdravím vás žienky 🙂

pipka
4. máj 2016

@vlada111 stratena dusa...zijes? 😎 😀

vlada111
4. máj 2016

@pipka žijem veru a dychtím po nejakom stretku. Nebude?

pipka
4. máj 2016

cafte, ja tiez po dlhsej dobe opat jednu hokejovu 😝 😉

vlada111
4. máj 2016

@pipka tu sa ešte prispieva? že by som hodila aj ja niečo po dlhooooom čase?

pipka
4. máj 2016

@vlada111 netusiiiim 😕 😅 vies jak, mne len dajte vediet a ja dojdem 😀
ale ty ku mne mooozes hocikedy...sak víš! 😀 😀 😀 😎

pipka
4. máj 2016

@vlada111 no ty si sem nehodila hadam aj ......kolko rokov? 😅 😀 no daaaaaj 😎

vlada111
4. máj 2016

taká nie profi fotka, len za pochodu 🙂

vlada111
4. máj 2016

@pipka ja viem, len nemám kedy. V piatok som v BA o 10.00 hod. a potom utekám na posedenie ku dňu matiek

vlada111
4. máj 2016

@pipka super, len chýbajú nosné dierky 😀

pipka
4. máj 2016

@vlada111 tak za pochodu....som odpadla 😀 😀 😀 palec hore! 😎

pipka
4. máj 2016

@vlada111 co dierky...cely nos chyba 😅 😀 😀

vlada111
4. máj 2016

@pipka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzuliq
4. máj 2016

Dievčatá chcem vás poprosiť o radu. Svokra bude robiť tortu - klasika zdobena maslovym krémom žiadna potahovka. A na vrch by chcela dať fotku na tej oplatke. Myslíte že by to šlo? Neroztecie sa na tom masle ta oplatka?

delfinik333
4. máj 2016

@stebota jeeej tak dakujem pekne,ze si to pisala aj do tretice 😉

zhadvigova
5. máj 2016

dievčatá,ako robíte tie podnosy potiahnuté fondánom? to spájate kartony? alebo polystyren? mám na mysli tie hrubšie, ktoré sú potom lemované krajkou

vierapo
5. máj 2016

čaute žienky, ktorá mi poradí, ako urobím hmotu zo sušeného mlieka ? Čo som našla na nete, tak keď chcem valčekom preniesť na tortičku, nikdy sa mi to nepodarí a poláme sa mi to. Poradíte ? Ďakujem 🙂