Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
9. feb 2015

@symoona ano, já s ním potahuji 95 % svých dortů a Smartflexem potahuji jenom bílé dorty. Trochu zle jde obarvit na modro, chytá trochu jiné odstíny modré, tím jak je žlutý, tak je to spíš taková tyrkysová

nika1985
10. feb 2015

@rogerka ja pouzivam spaldovu v pohode na vacsinu veci

woman04
10. feb 2015

@majuska55 ty sa pýtaš??..však máš krásne veľdiela..ja netuším,ako sa dá spraviť viac,ako 3..moje maximum je 15kg svadobná trojposchodka..ono,viac by som nemala ani kde dať 🙂 ..teraz,keď už pracujem,som dala 2 naraz a to som piekla do noci,ráno o 6 plnila a po robote dokončila...našťastie,druhá bola pre sestru darček ,tak som mala čas ...popri robote max jednu ..robím viac menej pre nás a kamarátov,takže furt niekto niečo má.. 😵

rogerka
10. feb 2015

@nika1985 vdaka za odpoved. robila si z nej aj na tento korpus? svokra po precitani jednej knizky odmieta jest inu muku. dcera bude mat narodeniny a nechce sa mi to skusat na viackrat. spaldovu tiez pouzivam, len som z nej nikdy nerobila piskotu

maya30
10. feb 2015

@kubrt na tej knihe je obrazok na fondane 😉 chcela som nieco originalne no zaroven nenarocne a na nete som nasla takyto motiv 😉

maya30
10. feb 2015

@majuska55 krasne tortusky mas 😵 co sa mnozstva tyka robim to v podstate ako ty - v stvrtok peciem, piatok plnim a zdobim, ozdoby chystam dopredu, maximum co som mala bolo 5ks za den, z toho 2 dvojposchodky :-P a skoncila som o 1 rano, co bolo este fajn 😅 a fotim vsetko vonku na dennom svetle, preto nemam tiene 😉

zuzka7512
10. feb 2015

@lamps ja som sa tiež prihlásila na to stretko do Partizánskeho...už sa teším na tvoju postavičku... 🙂

majuska55
10. feb 2015

dakujem vam pekne....tesi ma, ze sa vam moje torticky pacia..... @maya30 tak to akoze nechapem ako to dokazes na jeden den 5 ks ..... a ze o jednej rano si skoncila, tak to klobuk dole.... je od stvtku do soboty spim tak par hodin.... no nechapem.....a kde to vobec skladujes? Inak super napad fotit vonku ..... a teraz ked je kopu snehu 🙂 🙂 ............. @women04 a ty pecies este popri robote, tak to tiez klobuk dole, ja som teda na materskej, mam dve babulky, a mam co robit behat okolo nich a aj piect, ale teda oni sa zapajaju tiez 🙂 .... len potom mi to aj dlhsie trva 🙂 ..... Asi to chce len cvik alebo co, lebo mne sa zda, ze pri jednej stravim nekonecne vela casu....ked ja som taka dora a ak nieco nie je dokonale, furt sa s tym bavim....a aj tak furt vidim chyba na svojich tortach :( .....

majuska55
10. feb 2015

A ozaj zabudla som sa spytat, potahujete niektora z doma vyrobenej cokohmoty? Ak ano nemate nejaky dobry overeny recept.... lebo doma sme viac na cokoladu a rada by som sa aj tomu priucila 🙂 ..... A ak robite s cokohmotou, da sa farbit, keby som si urobila z bielej cokolady?

muffinka8
10. feb 2015

Druhá torta v tomto roku, presne podľa zadania a macko podľa @lamps 😅 samozrejme, nie je taký rozkošný ako od Andrejky, len taký môj 😀

nika1985
10. feb 2015

@rogerka neboj sa ja z nej robim bezne na bledy pozor neviem akym cinom sa mi minule zle odlepoval od formy ale ako mramor vysiel v pohode ja pre nas z bielej muky robim minimum veci aj vianocne pecivo este sa mi nestalo ze by mi nieco nevyslo klop klop a to teda ja pouzivam celozrnnu spaldovu raznu aka mi len pride pod ruky minule aj cicerovu🙂 drzim palce

abriela
10. feb 2015

@maya30 prosim ta nemas fb stranku so svojimi dielami?

katarina51
10. feb 2015

@lamps o akom stretku hovoríte. Mala by som záujem aj ja 🙂 🙂 🙂 🙂

kubrt
11. feb 2015

@muffinka8 Krásný dortík a medvídek k zulíbání 🙂 🙂

lamps
11. feb 2015
lamps
11. feb 2015

@katarina51 Katka, prihlás sa 😵 😵 😵 😵 ja budem rada, keď ťa spoznám aj osobne

lucula73
11. feb 2015

@lamps takže ideš na stretko?aj ja sa teším na postavičku 🙂

lucula73
11. feb 2015

@maya30 majka aj ja som sa ťa chcela opýtať,či máš niekde album s tortičkami,nech sa aspoň pokochám,toľko nádhery.ty si asi čarodejnica 🙂

lamps
11. feb 2015

@lucula73 áno, idem. Ale ja tam budem mať z toho bobky, takto na verejnosti .... 😀

lucula73
11. feb 2015

@lamps neboj,ty si šikulka............potom ťa drgnem 😉

lamps
11. feb 2015

@lucula73 drgni 😉

rogerka
11. feb 2015

@nika1985 dakujem pekne, potom podam spravu ako to dopadlo 😉

rogerka
11. feb 2015

@majuska55 ahoj, ja mam tento odtialto z fora, myslim, ze ho tu pred par rokmi hodila pristela: 150g praskovy cukor, 200g cokolada, 180g penových cukríkov, 1 CL masla al. margarinu, 3 CL slahacky (33%), 1 CL likeru (brandy, amareto, aroma). V hrnci nad parou roztopis cokoladu, pridas cukriky, maslo, slahacku a liker al. aromu. Do roztopenej masy po castiach primiesas preosiaty cukor. Robila som raz z bielej cokolady, chuti uzasne, farbi sa rovnako dobre ako kupovane hmoty

blahowoman
11. feb 2015

ahojte mamule. Chcem sa opytat. Akurat som si urobila burizonovu hmotu-idem robit plechovku piva na tortu, a moja otazka znie, musim na tu hmotu natriet krem az potom dat na vrch potahovku, alebo mozem potahovku potiahnut aj bez kremu pod?Bude to drzat?

maya30
11. feb 2015

@abriela
@lucula73 baby som aj na fb, meno vam poslem do ip😉

dagmarmustafa
11. feb 2015

1 karnevalová do tomboly pre mojich žiakov. Mali veru veľkú radosť!

denca28
12. feb 2015

zdravim vas tu sikulky! som nova clenka, pozerala som torticky, velke mnozstvo ich tu je doslova majstrovskych diel!!! z niektorych doslova padam na zadok! WOOW! 🙂 ja som zaciatocnik, zatial peciem len po rodine..tu je par foto, co sa mi doteraz podarilo..

cheria
12. feb 2015

Dievcata mam jednu blbu otazku, zistila som, ze nemam dost miesta v chladnicke mozem dat naplnenu tortu cez noc na balkon???? Mame zasklenny. Nic sa nestane?

evicaka
12. feb 2015

@cheria nič by sa nemalo stať, pokiaľ tam nemáš nejaké zvery 🙂

cheria
12. feb 2015

@evicaka jedine muza a deti 😅