Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mimusa94
3. sep 2014

@pristela jasne pocitala okrem energie kedze som piekla u svokry :D :D :D

eliska22
3. sep 2014

baby aká je postupnosť, keď chcem dať na podložku marcipán a až na to potom dať tortu 😝
ja si aj myslím ako na to, ale radšej sa opýtam Vás skúsených čo ste to už robili, či máte aj nejaké triky a tak....díky za každú odpoveĎ 😉

lucula73
3. sep 2014

@eliska22 ahoj,ja som tak už pár krát robila,možností máš viac,ale ja som najprv potiahla podložku,teda v mojom prípade polystyren trošku skor,dáke dva ni dopredu,aby to uschlo a potom som na to položila už potiahnutú tortu a dozdobila na podložke 😉

eliska22
3. sep 2014

@lucula73 dva dni dopredu? tak to aby som už dnes potiahla 😀 vôbec ma nenapadlo to skôr potiahnuť, že to musí aj uschnúť 😝

eliska22
3. sep 2014

@lucula73 a ešte otázočka ako je lepšie tú poťahovku orezať? myslím, či ten poťah, ktorý budem dávať na podložku orezať až na podložke alebo si to vyrezať predtým ako to pôjdem dať na tú podložku...hmm

michaela3011
3. sep 2014

@eliska22 ja som si vyvalkala MMF, dala na karton obaleny vo folii a zvysky odrezala... bolo to ako keby som potahovala neeeskutocne nizku tortu 😅 😀 v strede som si vyrezala nejaku tu cast (aby som kusok potahovky usetrila 😝 😀 ved ajtak tam bude torta 😀 ) takto potiahnutu podlozku som si prisposobila podla potreby (aby vyzerala ako drevo som sa pohrala s kosticou a namalovala to kakaom 😉 ) a nakoniec som na to presunula uz potiahnutu tortu 😀 tadaaaa, tot moj vysledok 😅

pristela
3. sep 2014

@eliska22 ja som nerobila tolko dopredu, potiahla som , dala do chladnicky a potom na to polozila uz potiahnutu tortu

antenka1
3. sep 2014

@jakelina dievcata prosim vas co znamena "pretacat tortu"?
S uzasom som pozerala na tu ruzovu tortu a nechapem ako sa daju urobit take kraje. Chcela by som to skusit, prosim poradte ako na to. Dakujem

mimusa94
3. sep 2014

Baby kolko dni do predu mozem napiect korpusy.. svokre idem piect svadobnuchcela som napiect korpusy 7meho a svadba je 13 ta namna vyskocila ci som normalna ze to je prilis skoro ;)

mimusa94
3. sep 2014

A este som sa chcela opytat ako vystuzit torticku ked spodok bude stvoorec a navrchu srdce...pride mi to blbe karton obalovat do tej folie ci? :D

lucula73
3. sep 2014

@eliska22 no neviem či neni neskoro,bola som vonku................však nemusíš,ako som tu čítala od pristely,že položila tortu hneď..............ja len preto,aby to trochu obschlo..........a robila som to tak,že vyvalkala poťahovku,položila podložku,orezala podľa nej,a potom som ten orezaný kusok prilepila na polystyren..ak bolo treba ešte,tak som upravila nožíkom 😉

mamcas
3. sep 2014

@jakelina 😝 sak ja som si myslela, ze Ty si chobotnicaaa 😀 inak si nedokazem vysvetlit ako pri praci, 4 detoch a domu dokazes robit take dokonale tortickyyyy 😅

sticker
3. sep 2014

Baby môžem jednu takú asi blbú otázku aj ja? 😅 Ako prenášate potiahnutú tortu.... Máte ju na ja neviem, papieri na pečenie, dáte na podložku a papier vytiahnete? Mne to jednoducho nejde 😒 😠 Aj keď len posunúť chcem. Chytiť za boky asi nie, veď to by ostali otlačky....

jakelina
3. sep 2014

@antenka1 na pečící papír se dá ganache, na to se dá dort vzhůru nohama a obmažou se boky. Až to zatuhne, tak se přetočí na podložku. 😉

jakelina
3. sep 2014

@sticker já dám hned na podložku, co na ní bude a tam krémuji a potahuji a nebo když dělám patrový dort, tak dám na podložku co je tam kvůli výztuži a pak podeberu nožem a opatrně přesunu na spodní patro.

nika1985
3. sep 2014

@sticker ja potahujem uz na podlozke na ktorej odovzdavam.

nika1985
3. sep 2014

@mimusa94 tak to je asi skoro ja peciem napr. ked torta odchadza sobotu rano vo stvrtok piatok na obed plnim a v noci zdobim a rano sup prec ale ked nestiham ze mam moc alebo tak tak peciem aj v stredu.

makina414
3. sep 2014

naposledy som robila tuto svadobnu a kedze mala celkovo 3 poschodia, 15 kg, tak som napiekla v stredu, dala do chladnicky, vo stvrtok naplnila, zatazila a vecer potiahla a piatok som mala na zdobenie. Odvazala sa v sobotu. A to som im vlastne robila este jednu mensiu. Esteze som si kupila sirsiu chladnicku :D

sticker
3. sep 2014

@nika1985 @jakelina Baby ja len preto sa pýtam, keď sa tu preberá to potiahnutie podložky a potom baby nato dajú už potiahnutú tortu....

nika1985
3. sep 2014

@sticker to by som robila presne tak ako poschodovu dala na podlozku a potiahla a uz len presunula nozom na tu potiahnutu

jankako
3. sep 2014

Baby hilfeeee.existuje recept na ovocnú plnku? Ak hej, sup sem s nim.dakujem krásne

jankako
3. sep 2014

@makina414 jej to je nádherna torta

mimusa94
3. sep 2014

@makina414 bombastickaaa 🙂 klobuk dole

jankako
3. sep 2014

A ešte otazocka.torty som doteraz potahovala z marshmallow hmotou.chcem skúsiť marcipanom.robi sa s nim rovnako ako s marshm.alebo zložitejšie. Ja som len taky amaterko.torticky robim len s tortovym obrazkom a len pre deti v rodine.cize mam zatial 3KS odpecene.
Fakt ste tu velmi šikovné všetky.
Inak, nahodne som sa ocitla v cinskom obchode.boze tam maju tych pomocok na zdobenie.od vymyslu sveta.za par supiek.ozdobny valček jeden 3.50eur, tak som si kupila dva.hadam sa s tym bude dobre robiť.

sissmiss
3. sep 2014

@jakelina nechcem otravovat, ale jednu otazocku by som mala. Ked naplnim tortu plnkou, zvycajne mascarpone so slahackou a davam ovocie, tak mne tie kraje su nejake neforemne... Proste mi tam bud krem chyba, alebo ho je vela, alebo ovocie chyba alebo az vypadava... neviem dosiahnut take rovnejsie tie steny, okraje. Ked to potom dorovnavam pri natierani maslovym kremom tak tam zase niekde mam take diery ze tam musim napchat kopu kremu... Da sa tomu nejako vyhnut? Da sa takto nejako povedat co robim zle? 😅

makina414
3. sep 2014

dik. Nevesta chcela mentolovu a ruzovu, kvety pivonie, kazde poschodie ine. Inak mi nechala volnu ruku. Tak mala trosku prekvapenie, kedze som stredne poschodie urobila podla ich oznamenia.

sticker
3. sep 2014

@sissmiss Mne sa robí to isté..... 😒 Zväčša mi to na krajoch/rohoch klesá, tak tam dám napr. väčšie ovocie. Ale tiež musím dávať potom viac masla medzi korpusy, aby som to pekne zarovnala 😒

lubica1979
3. sep 2014

ahojte, chcem Vás poprosiť, nemáte niektorá postup na výrobu pivónie, Ďakujem

mamcas
3. sep 2014

@sticker @jankako ja to osobne robim tak, ze je plnka zarovnana s korpusom...ovocie nedavam az po kraj, aby nevypadavalo. Potom ked to stuhne tak vydlabnem ako keby tu plnku co pretrca von a natieram maslovou maltou 🙂 ale napr mysatkoo proste da krem a ovocie a neriesi boky...potom dava len tu ganache a ta jej to pekne vyplni, vsetky medzierky a tak...no a plnku nedava az pokraj

sticker
3. sep 2014

@mamcas No len keď nedám ovocie až po kraj, tak tam mám potom ten korpus nižší... Vieš ako to myslím? Jednoducho mi na krajoch klesá 😒