Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
10. sep 2012

babyyy, dnes mi moj drahy manzel povedal,ze ked tak velmi tuzim ist na stretko,tak ze ma tam zavezie - to bude akoze darcek na moju 30-ku,ktoru mam na tyzden.. 😢 😢 ja nemam ani prehlad,ci uz to stretko bolo,ci nie,ale no zlatyyy 😵 😵 pozerala som na mapu,ale je to straaaasne daleko a s malym by som tolko nechcela cestovat 😔 joooj ☹

jakelina
10. sep 2012

@mrka2 teprve bude, až 22. a 23. září.

janula.h
10. sep 2012

Baby mám zákazku medovníky na svadbu na redový koľko by ste brali za jeden??

dm1
10. sep 2012

@janula.h no podla toho ako ich budes zdobit 😉 . Ak pracnejsie tak to je "fasa" robota veru kolko ich ma byt?Najhorsie je to balenie x - kusov

mamina1978
10. sep 2012

Dievcata ......... som taaaaak strasne rada , ze sem mozem konecne po dlhsej dobe zavitat 😵 😵 😵 . Boli sme 3 tyzdne na dovolenke , ale uz mi tie torticky taaaaak velmi chybali a vy dievcata s pokecom o tortickach 😵 😵 😵 😵 no tesim sa veeelmi ...len ste toho tolko popisali ako to mam teraz docitat 😕 😅
Tak idem laijkovat, a pomali docitavat, lebo mam teraz na september aj dost torticiek piect. No uvidim ako budem stihat 😉 🙂

jakelina
10. sep 2012

@mamina1978 tak vítej doma 😀 😀 😀, už jsi tu chyběla 😉

mamina1978
10. sep 2012

@jakelina 😉 😀 😀 😀 jeeej ty si zlata 😉 😵

wera.g
10. sep 2012

@dm1 jejda ďakujem moc za opis, neuveríš, presne nad tým som rozmýšľala, ako sa s tou čoko dáva tak dokola na okrúhlu tortu, že to je vcelku 🙂 ale aj tak úplne nechápem... to natrieš na pás dlhý ako obvod torty a ešte kým to je také mäkké to obtočíš okolo tortičky? Či? Ejha, toto by chcelo video 😀 Idem mrk do albumíku, a ešte raz moc moc ďakujem 😉

dm1
10. sep 2012

@wera.g jj presne tak este take polomakke aby to nestekalo to obtocit okolo. Ja som okruhlu robila len jednu pristelka ich mala viac 😉

sisix
10. sep 2012

postup na kolo by byl? Specha, zitra musim delat. Diky moc

mamina1978
10. sep 2012

@sisix je na dvojke 😉 🙂

sisix
10. sep 2012

@mamina1978 juj jdu hledat asi nevim na jaky strane

bublina83
10. sep 2012

Zienky, vezmete medzi seba zaciatocnicku ? Chcela by som hlavne vediet, co mi nesmie doma chybat pri peceni - trubu a tortovu formu mam ... a to je asi tak vsetko 🙂

mamina1978
10. sep 2012

@sisix aj tu je jeden postup ,taky jednoduchsi.... skus kuk 🙂 😉
http://tortyodmamy.sme.sk/bicykel

aduskatt
10. sep 2012

@mamina1978 vitaj🙂

vlada111
10. sep 2012

@mia1111 tak to sa tešíííííím. No nám tiež veľmi chutí, je potom marlenkovejšia s tým vylepšením, že?

1katuska73
10. sep 2012

ahojte porobili ste kraaaasne torty.tu je moja pre moje lasky,modreho draka si robil mladsi synator sam.

desmodka
10. sep 2012

baby PRIMA LOVE sup sup

dm1
10. sep 2012

@bublina83 vitaj 😉 . Ak chces piect potahovane torty tak zehlicka na marcipan nech je to hladucke - u cinana stoji do 2 eur je to ozaj super pomocka. Potom gelove farby na hmotu ak planujes viac piect - staci zakladne farby zbytok si namiesas. Plati pravidlo kupit radsej vzdy tamvsi z odtienu napr. nie svetlo ruzovu ale tmavo ruzovu - lebo z tmavej urobis aj svetlu ale opacne nie. Potom uz len nejake vypichovace na kvety ale kludne postacia na zaciatok aj klasicke kovove ak mas doma alebo pokukat po cinanoch tiez maju vsetky tie vypichovace za zlomok ceny ako originaly v eshopoch

vlada111
10. sep 2012

@mrka2 no to je milé od neho veru. Ty musíš ale vedieť, či to malý zvládne, či ti v aute väčšinu času prespí a pod. Ale teda dopriala by som ti to 😉

bublina83
10. sep 2012

@dm1 Dakujem pekne, pozhanam si to ... este prosim nejake linky na zakladne korpusy a kremy. Nech to aj dobre chuti.

pristela
10. sep 2012

ozaj holky, ktore to mam viezť na stretko napiste mi IP kam a o kolkej povas 😀 vsak ono saa to uz blííízi 😕

mrka2
10. sep 2012

@vlada111 jooj ja by som veelmi radaa isla,ale ked Vilko ma este len 5 mesiacikov,tak to radsej ozeliem. rada by som vas spoznala,ale tak hadam nabuduce 😉 potom tu dajte aspon nejake foto 😉 ja len ze akeho mam zlateho manzela 😵 😀 🙂

mia1111
10. sep 2012

@muffinka8 - môžeš kľudne na celý plech, a potom prekrojiť, ja som chcela určitý formát, kvôli podložke a keby som prekrajovala pláty na polovicu, tak by som mala marlenku potom užšiu, ako som chcela ;). Ale jasné, dá sa aj tak, je to rýchlejšie 😉 .
A recept som kukla teraz, čo dala pristelka, tak je to v podstate všetko to isté, len plnku som na radu vladky vylepšila o salko (také originál, neskaramelizované) 😉 , dávala som od oka - @dadka212 aj Ty si sa pýtala 😉 .

itka79
10. sep 2012

@vlada111 ale ja som o tom nevedela-či som zabudla? pochybujem či? 🙂
joj dufam že to vyjde-ale najmä nech vy ste vy ok-tak nie nad svoje sily... 😉

mrka2
10. sep 2012

babule,ved ja mam 30 uz tento tyzden!!! 😲 😲 😲 kde ja zijem.. hiii musim si nieco upiect 😀 😲 😝

mia1111
10. sep 2012

😵 😵 😵 😵 BABULKYYYYYYYYYYYYYYYY, PROSÍÍÍÍÍÍÍM, súrne potrebujem nejaké pekné inšpirácie na tortičku vo farbách biela-béžová-hnedá, teraz mi písala kámoška, potrebuje 3-kilovú tortu na PIATOK!!!, je to pre 35r.ženu, niečo vkusné, ja som v koncooooooooooooch, ak niečo máte, môže byť aj v iných farbách, to už by som si prispôsobila, len neviem, čo jednoduché a pekné urobiť 😅 😵 😵 😵 😵 moc prosím, hoďte mi nejaké inšpirácie krásnych tortičiek 😵

makinka2
10. sep 2012

ahoj holky 🙂 prosím zase o radu 😀 nehodíte mi prosím někdo odkaz an nějaký hezký písmenka, jako tu lištu-ted nevím jak se to jmenuje 😀 díky moooc 😉