Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jenie123
11. jan 2013

@denisak77 to je aka nadhera.. 🙂

denisak77
11. jan 2013

@maya30 troškou navlhčenej poťahovky,ani mne to nechcelo držať iba zapichnuté

maya30
11. jan 2013

@denisak77 a je na nich aj nieco na zapichnutie 😕 ? Ja som mala taketo iste srdiecka a boli ploche z oboch stran, aj ked v e-shope bolo napisane ze su zapichovacie, aj som rozmyslala ci mi nepredali nejake vadne 😀

anibas
11. jan 2013

Žienky ďakujem za inšpirácie - nakoniec sa rozhodli pre decentné mužské torzo 😝 😝 takže idem študovať anatómiu mužského tela 😀 😀 😀 😀

risolino
11. jan 2013

Baby, idem po radu... popri torte robím aj Maľovanú roládu (predtým som nerobila, vlastne roládu som nikdy nerobila) ... dnes som upiekla korpus a nemám šľahačku do nej... zajtra keď kúpim, tak v pohode zrolujem cesto? Neviem ako sa bude správať... dúfam, že mi nebude praskať! Alebo ho mám aspoň lekvárom potrieť? Vopred ďakujem za radu 🙂

aduskatt
11. jan 2013

@risolino daj nanho navlhcenu utierku

aduskatt
11. jan 2013

na dnes dobojovane🙂) 2500 g, gastanova plnkaaaaa a ze je mnaaaaaaam🙂)

risolino
11. jan 2013

@aduskatt priamo na cesto?

aduskatt
11. jan 2013

@risolino ja by som to robila tak

risolino
11. jan 2013

@aduskatt ďakujem... asi to tak skúsim, lebo mi nič iné neostáva 🙂

denisak77
11. jan 2013

@maya30 boli zapichovacie ,ale nedržalo to

makinka2
11. jan 2013

Ahoj hloky, tak se jdu pochlubit svým 2 dortíčkem na zakázku a 6 celkově 🙂 všem mooc děkuji za rady 😉 a teda nechápu jak můžete stíhat víc dortů za den, já měla co dělat s jedným 😀 😀 Fakt smekám!!! 😉 🙂
Holky prosím co děláte se zbytkem smartflexu co je už nabarvenej, dáte ho do ledničky nebo zpátky do kyblíku??? dala jsem ho zpátky do kyblíku, mám ho tam asi 14 dní., nestvrdne nebo něco?? díky 😉

makinka2
11. jan 2013

Omlouvám se za tolik obrázkůůů 😀 😀 😀 😀

dm1
11. jan 2013

kocky len tak pre inspiraciu pekne zdobenie kolacikov, pernickov http://pinterest.com/search/boards/?q=decorativ...

dm1
11. jan 2013

kocky toto je z tej stranky co som dala link vela krasnych veci je tam co sa da aj na muffinky vyuzit skoda ze uz je po vianocach hned by som take spravila!

ajka82
11. jan 2013

@makinka2 zafarbeny sf davam kazdu farbu zvlast do sacku a vzduchotesne do neho zabalim aby neobschol a zavrem do kyblika

anibas
11. jan 2013

@dm1 suprová stránka - nemá chybu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

makinka2
11. jan 2013

@ajka82 děkujii 🙂

risolino
11. jan 2013

@aduskatt v pohode sa mi zrolovala aj vychladnutá... tak som ju zrolovanú nechala... dúfam, že zajtra bude v pohode 🙂

jenie123
11. jan 2013

Baby dakujem vam za pacitka.. moc ma to tesi.. ;) 🙂
mam na vas este jednu prosbu.. aky robievate karamelovy krem? Rozmyslala som nad slahackovym.. len rada by som vyskusala aj zo salka.. nemate dobry recept?

pralinka25
11. jan 2013

@makinka2 kraaaaasny

woman04
11. jan 2013

upssss..tak zase nám RAJO niečo inovovalo 😠 ...tam,kde mi stačili 3 šľahačky,sú 4 teraz málo,keďže znížili obsah...krásne sa tam vyníma 180ml 😕 😝

tinamk
11. jan 2013

dievcata idem po radu robim strigu zo snehulienky a neviem si poradit s rukou v ktorej bude drzat jablcko. mam strach ci mi ta ruka udrzi prilepena nemate nejaku radu? a este jedna vec, nedarilo sa mi nafarbit nacierno to oblecenie je take sede.. mozem to tak nechat podla vas al. to mam nafarbit na cierno? dakujem za rady🙂)

ajka82
12. jan 2013

@tinamk kludne nechaj oblecko jak je, je to dobre... a do ruky mozes preistotu strcit kusok spagety/sparatka, ale nezabudnut upozornit na to, aby ked ju bude chciet niekto zjest, nech sa nepichnu do jazyka

joooj baby...zleeee, nem som spokojna...ale co mozem cakat, ked si taketo cosi vymyslim na poslednu chvilu? 😖 sak vrchnak musi stat par dni aby rovny ostal 🙄 ale ani cez sablonu sa mi nedarilo-zistila som ze tie cierne su pre mna lepsie jak modre umelohmotne a cervenu linku ked som robila na vrchnaku tak 7 bublin mi za ten kratky cas v ciarke vyletelo, tak ani to neni boh vie co 😠 ale tak rodinka hadam spapa ...svokra vravela, ze by si chcela vybrat nejake hodinky na narodeniny, nech sa jej deti poskladaju, tak ma prekvapko dnu 😅 😀

marianabila
12. jan 2013

@aduskatt 😨 to je zlatučký meštek!!! 🙂

marianabila
12. jan 2013

@denisak77 😲 to je prekrááásne!!!klobuk dolu-zlaté ručičkyyy!!! 😲 🙂

seximamina
12. jan 2013

Ahojte, kde v Bratislave kupim pomocky na formovanie marcipanu? Rada by som to kupila v kamennom obchode. nie internetovom. Dakujem za rady.

seximamina
12. jan 2013

@jenie123 dobry karamelovy krem zo salka je ak si den vopred uvaris 2 salka (varim 2 hodiny, po hodine otacam aby bolo rovnomerne uvarene). na druhy den vymiesam s 2 maslami (kombinujem klasicke a Heru) a 2 lyzicami kakaa. Ziaden cukor uz davat netreba, od salka je to sladke az az. 🙂

nika222
12. jan 2013

@seximamina dobry obchod je na dlhych dieloch http://cukrarskepomocky.sk/ alebo potom vyskusaj aj činanov, aj tam mavaju už vykrajovačky 🙂

broucek2
12. jan 2013

@makinka2 smartflex dávám do pytlíku a do kyblíku do ledničky nebo může do doby trvanlivosti zůstat i venku.