Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
20. okt 2012

@pipka neni zac 🙂

mimcak
20. okt 2012

Ešte raz otázočka kde sa dá kúpiť ten kukuričný,alebo pšeničny sirup? Normálne v obchodáku pri sirupoch,alebo kde? Ja to nepoznám a chcela by som vyskúšať tu čokoplastelínu

rapunzel1
20. okt 2012

@mimcak v špeciálnych obchodoch na zdravú výživu, ja som ho dnes kupovala, zdravienka

rapunzel1
20. okt 2012

@dm1 prosím ťa do čoho si to odlievala a potom, ako si to z toho vydolovala? Ja som robila nejaké formičky s tavnou pištolou, ale problém do čoho to lievať a potom ako von, lebo sa to k tomu do čoho som to dávala prilepilo. Ako sa chová Lukopren, lepí sa k tej nádobe, alebo to ide v pohode vybrať? Díky

mimcak
20. okt 2012

@rapunzel1 no myslela som si ,že tam by to asi mali mať.No nebola som si istá.tak Ďakujem 😉

dm1
20. okt 2012

@rapunzel1 to bol aj pre mna problem a nakoniec som to vymyslela tak ze som to odliala do vykrajovacky obycajnej kovovej kolecka 🙂. polozila som ho na vrchnak plastovy od vedra z hmoty a v pohode to bolo ani to nepretieklo dole aj ked vtedy uz bola dost tuhsia hmota lebo som musela improvizovat ked povodna nadobka bola velka a nestacila by hmota 😝. som myslela ze to budem musiet potom roztrihnut to kolecko ale slo to super iba som presla po okrajoch opatrne nozom a vypadlo to z toho

erinka83
20. okt 2012

@bzucinka2 na českým jsem toho moc nenašla, potřebuju sadu čverců...

mamamajka
20. okt 2012

Ako sa dajú vyrobiť takéto vlastné "formičky" ?? (ako napr. tie legové kocky) Z čoho, alebo ako sa to robí? Je na to nejaká špecialna hmota?? Ďakujem moc.

mariann2
20. okt 2012

babyyy, som ako vygumovaná, ako sa volá tá hmota, z ktorej sa odlievajú cukrové ozdoby????????????????

simasa
21. okt 2012

@mariann2 izomalt?

simasa
21. okt 2012

@dajna11 ďakujem 😵
@dm1 krásne tortičky!

mizulienka
21. okt 2012

@dm1 krasne vsetky ta s ruzami je nadherna, krasne ruze 😉
Dani mas silikonku na tie margaretky? 😉

vecernicci
21. okt 2012

@adka_praha nádherný dortíky, jsi blázen v tomhle stavu se takhle dřít, ale třeba prďolka vykoukne trošku dřív 😉 😉

adka_praha
21. okt 2012

@vecernicci dakujem moc 😵
no tiez som tajne dufala, ale kratkej sa vobec von nechce akosi... 😅

florentina
21. okt 2012

@dm1 děkuji moc, od takové "profesionálky" jako jsi ty mě to těší dvojnásob 😉

dadka212
21. okt 2012

ahojte moje víkendové 🙂

mariann2
21. okt 2012

@simasa jasné, už asi zdementievam 😝

florentina
21. okt 2012

@dadka212 já ty tvoje barvičky na dortech miluju....krása jako vždy

florentina
21. okt 2012

@mamamajka na stránce před dávala dm1 odkaz na tu hmotu, z které tu formičku dělala.

mimcak
21. okt 2012

@dadka212 ja nechápem ako to stíhaš 😨 ,ale všetky sú naozaj krásne 😵 😵 😵

rapunzel1
21. okt 2012

môj scooby doo, verzia red velvet bledá a s kakom tmavá s plnkami pribináčik klasika plus čoko verzia pribináčika s kooopcom čokolády v šľahačke plus kakao a lesné ovocie a domáci ríbezlový lekvár, všetkým to hroozne chutilo, tak som veľmi rada 🙂

simasa
21. okt 2012

@mariann2 no asi aj ja, lebo uz neviem, co som Ti pisala... 😝

mima1311
21. okt 2012

Tak tu je moja vcerajsia rychlovka ,, no vsak to aj tak vypada 😝 😖 ,, zacala som piect korpus o 18 a pred polnocou sla do hajan .....na dnes ku kavicke , ma prist navsteva , az je co ponuknut ...
Chcem sa opytat vas skusenych majsteriek 😉 , preco sa mi na potahu stale robili take jamky ? stalo sa mi to prvy x , zle spracovane ? to sa mi nezda , robila som ako obvykle , aj bola mmf taka - hm ako to napisat , ked som ju valkala , vzdy sa o kusok naspät stiahla 😀 ...vsak si rozumieme , ze hej ? 😝
2,5 kg , cokokorpus + jogurtova cokoplnka + cernice ..

mima1311
21. okt 2012

@rapunzel1 su suprovy 🙂
@dadka212 ten mysiak- ci potkan ? 😀 je na zozratieeeeeee 😀 , no a hm ten pavuk jooooooj , ten teda nie 😖 mam arachnofobiu 😀 😀 😀 , inac , ty si asi na duracelky , nechapem ako to stihas , nadherne torty ako vzdy 😉

zz134
21. okt 2012

tak tu moje dva zlepence :( na tej z dinom ta potahovka je zo zbytkov cukrikov preto taka hroza. ale zjedla sa doma tak v poho....

aduskatt
21. okt 2012

@mima1311 tak presne tento problem som mala s poslednou MMFkou......a kedze to islo na objednavku, tak som to 6 hodin upravovala, aby som to mohla akotak pouzit na trojposchodovku........a fakt netusim, preco..........ja som tam potom pridavala este vodu, med, bielu cokoladu, proste vsetko mozne, aby sa to aspon trosku upravilo.nastastie to bolo pre kamosku
ale tiez by som rada vediet, cim to bolo

mima1311
21. okt 2012

@aduskatt ano ? pockaj hej , som to tu zachytila vlastne ....hm tak to bude cukrikami , ja uz som moc nemala co vymyslat , nemala som nic take doma a bala som sa ze to este viac dokaslem , kebyze je na objednavku , tak ma trafi , ale je len pre nas domajsich , pride sestra , tak si spravime pozraaaanicko 😀 ...ja som mala biele mmf , teda cukriky z tesca ...

aduskatt
21. okt 2012

@mima1311 ja som uz nemala cukru tolko, aby som zarobila dve kila hmoty nanovo a bola uz skoro polnoc...............ja som mala cukriky z Lidla, okrem toho mi bolo luto vyhodit tolko hmoty do kosa

maya30
21. okt 2012

ahojte, pridavam este poslednu z tohto vikendu, mala byt na cely plech a len 1x plnena 😕 pripadalo mi to skor ako kolac a nie torta, samozrejme ze do vahy som sa netrafila, no ale pacila sa, to je podstatne

dadka212
21. okt 2012

@mima1311 dakujem to je z rozprávky ratatouille 🙂
@rapunzel1 super postavičky aj torta, krásne 🙂