Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

blcha
16. máj 2013

@mamina1978 ja mam tieto ulozene

rapunzel1
16. máj 2013

@jakelina to sa poťahuje polystyrén, narežeš a poťahuješ 🙂 ,keď sme boli na Inchcebe, tak baby spomínali, že hneď prvý deň, tam bola hneď hygiena, že vystavovať torty bez chladničky eee, tak boli hneď vyvedení z omylu, že je to polystyrén, tak bolo všetko ok

mamina1978
16. máj 2013

@blcha Dakujem , a ta posledna je tvoja 😉 😵 , ze 😀

mamina1978
16. máj 2013

@muffinka8 jeeej........ dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem, presne toto som hladala 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
cmuk - cmuk si rychla a perfektna. ,-)
Ja sice anglicky neviem, ale tak ucim sa par slovicok.......... no nikomu to nepovedz,,je to len a len koli tortam 😎 😀 😀
Ale teraz bola moja snaha v koncoch.
Este raz veeeeeeliiiikaaaanska vdaka 😵 😵 😵 😵

pristela
16. máj 2013

@dm1 ja neviem tiež , musim kuk, ale ty mozes prist aj v pioatok vecer ak chces 😉

mamcas
16. máj 2013

@pristela no ja tiez milujem ruzovu, hlavne taku cyklamenovu. Konecne som ju mohla na torticku aj pouzit 🙂 Uz viem co je celofan idem si ho objednat tot u jednej sikovnej zienky 🙂 Este mam otazocku ci su kliestiky dobra kupa a ked tak ktore ? Nie su drahe a na obzvlastnenie sa mi to celkom vidi...

pristela
16. máj 2013

ženy , pamatate sa ako som sem davala salku ze to chcu ako mini torticky na stuzkovu ? 😀 😀 😀 viete co sa stalo ??????? chcu ich !!! mna poraziiii, vcera som sa pytala ci suhlasia aj s cenou, a ze hej, ze sice nasli aj lacnejsie, ale že šikovnost vyhrala, no ja neviem či som vyhrala 😕 😕 😕 😕 😀 😀 😀

@mamcas ja mam jedny uz som ich nepouzila roky , ale je to dobra vec , malo stoji a da sa pouzivat aj na kraje dloe aj hore na hocico, naj je asi tvar taka vlnovka tie mam aj ja , aj by som ti supla foto ale vsak ani neviem kde ic mam pouzite 😀

mia1111
16. máj 2013

@mysiatkoo , @lamps - micky moje, dobre, tak vydžíme ešte chvíľku 😅 . Mne to tiež nesúri, veď nemám komu skúšať, ja tortuchy nepečiem, len vrámci rodinky, ale keď som sa do nej zabuchla, tak ju proste musím mať 😀 . Aaaaaaaa, nebite ma, ja som sa už taká narodila 😀 😀 😀 😅

aduskatt
16. máj 2013

@mamcas hlavne kovove🙂 tie plastove su na jedno pouzitie

aduskatt
16. máj 2013

@pristela no, tak na tie salocky sa tesim a jasne, ze sme nezabudli🙂

muffinka8
16. máj 2013

@mamina1978 🙂 ja anglicky tiež neviem, ale keď hľadám torty tak len v AJ a to si stále šupnem do prekladača 😀 😀

aduskatt
16. máj 2013

ach zienky moje.ako ja spravim tu motorku?☹ korpus v rure, vykresy vytlacene a v hlave blok.........nemam rada technicke torty....

mia1111
16. máj 2013

inak, to platí aj pre ostatné, čo tú krajku chceli, potom doriešime, neviem vás vymenovať všetky, ale šak sa ohlásite 😀 😉 , keď to bude aktuálne, dobroš? 😵

zoja1983
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dm1
16. máj 2013

@pristela no v piatok isto nestiham ani keby som chcela takze v sobotu rano nabehnem este ti dam vediet asi by bolo ozaj lepsie ist okolo teba a ist len jednym autom zbytocne tahat 2

a na salocky jasne ze pamatam si si zlavarila nezavidim ani trosku by ma porazilo 😀

adrika202
16. máj 2013

Kočky,pleas dajte nejaku tapetku s playboy tortickami...google teda niečo dal ale ja chcem nejaku krááásnu 🙂 🙂

denisak77
16. máj 2013

@dm1 asi tak,fakt to ide zle

z.junasova
16. máj 2013

Mám otázočku jednu otázočku a dúfam že mi niekto pomôže 😀 Skúšala som kvety zo smartflexu velvet. Sušiť by sa mali výhradne pri izbovej teplote alebo v chladničke? Keď kvietok vytiahnem vytiahnem z bonboniérovej formy tak sa mi zdá že po čase zase splasne. V podstate nechápem ako je možné že vám tie lupienky tak pekne držia, nezlepujú sa medzi sebou a nesplasnú. Ako dlho by sa teda mali sušiť? Ďakujem veľmi pekne za prípadné odpovede 🙂

denisak77
16. máj 2013

@mimcak nie háčik ,ale háčisko !!!!!!

dm1
16. máj 2013

@z.junasova rozhodne nie v ladnicke ale iba pri izbovej teplote. zo smartu kvety susim najdlshie hadam do druheho dna a hned potom viazem niekedy aj rychlejsie ak treba nechapem ze ti to nedrzi 😕

blcha
16. máj 2013

@mamcas ja som si kjliestiky kupila u cinana boli v baleni tri kusy kovove a tusim to stalo 2,80 € a tiez sa mi to paci teraz to davam skoro na kazdu tortu kym ma to zasa na chvilku neprejde 😀 😀

nika1985
16. máj 2013

babulky ak by ste si niektora nasla cas hodit mi sem par fotiek torty co vyzera ako muffin a ak ste to niektora robila ja som radila kamoske ze nech spravi klasika kruh a hore este z misky tu polgulu ako by ste to robili vy? dakujem pekne

alexandrakocikova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
blcha
16. máj 2013

@nika1985 ja som nasla len tuto jednu ulozenu

z.junasova
16. máj 2013

@dm1 možno mám zlú techniku, ani tou guličkou na okraje neviem ako mám pracovať, z obrázkov sa to zdá byť ľahké, ale mne to iba stenší tie okraje ale neviem spraviť aby sa mi to tak pekne zvlnilo 😅 takže budem ďalej civčiť, cvičiť a cvičiť. A nedávala som zatiaľ lupienky na drôtiky ale som si vykrojila celý kvet a vrstvila. Keď dostanem fotky do PC, tak sem hodím to moje prvé velkodielo 😝

mimcak
16. máj 2013

nemáte nejaké mafinky uložené také princeznovske?

pristela
16. máj 2013

@z.junasova susit musis kazdy lupienok zvlast alebo aspon po castiach, nie zlozit cely kvet hned bo to poriadne nepreschne, to vlnenie krajov lupienkov s gulickovou kosticou ide len na takej tej podlozke na to , nie na hociakej , este k tomu schnutiu , moze to byt aj tym že mozes mat doma vlhko

z.junasova
16. máj 2013

@pristela išla som podľa jedného fotopostupu, ale teraz to skúsim s každým lupienkom zvlášť. Myslíš niečo také ako špongia? A k tej vlhkosti, skôr mám doma sucho, aj chleba keď nezakryjem, tak je za pár minút suchý 😀 takže v tom to asi nebude. Takže cez víkend skúsim sušiť každý lupienok zvlášť, mali by mi prísť aj nové vykrajovače čo som si objednala. Takže som zvedavá čo z toho bude. Chcela by som totižto na 1.júna spraviť svokre tortičku s kvietkami a dať tam aspoň pár pivoniek, ostatné len nejaké jednoduché kvietky. A inak ďakujem za rady 🙂

jakelina
16. máj 2013

@rapunzel1 zlato a ten polystyren jsi něčím potřela, aby se to přilepilo???Nebo to drží i tak bez ničeho???