Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

muffinka8
26. máj 2013

@red_kika jasné, aj ja z nej robím postavičky. Velvet mám len keď chcem nejaký kvet s tenkými lístkami, je taký elastickejší.

daducha
26. máj 2013

Ahojte babulky, tak som po nastupe do prace hned vytriezvela z uvah pokracovat s tortami aj praca 😝 :to sa proste neda, teda da, za cenu minima spanku a takej nechuti sa k tomu postavit, ze sa divim, ze tie torty aj chutia, ked sa mi do toho tááááák nechce 😀 .Ale tak si hovorim, ze este mesiac musim vydrzat,a potom konieeeec, iba tak jedna dve tyzdenne.Tieto su moje najnovsie, vsetko na zelanie, Pheneas a Ferb bol na 1 sv. prijimanie 😀 .Za bocianika ako inspiraciu dakujem Vladi 😵

vlada111
26. máj 2013

@1zaza krásne kvety, juj

dm1
26. máj 2013

@sarah00 prekrojim na 4 platy a 3x plnim

ikula2
26. máj 2013

@dadulka271 podla mna do 30e nie, respektive ak nechces zarobit 🙂 to by museli byt veelmi malinke poschodia a ta potahovka v podstate je akoby dvakrat, kedze je tam este vzor na potahu.

sarah00
26. máj 2013

@dm1 ďakujem, lebo ja tiež robím 4 pláty, ale nikdy sami nepodarí poriadne rozkrojiť ak ju upečiem naraz, tak robím 2x zo 4 vajec a to potom v pohode prekrojím, len je to dosť zdĺhavé. a prosím ťa recept na korpus by si mi napísala, prosím? môžeš aj IP. Ďakujem

dm1
26. máj 2013

@daducha krasne su vsetky normalne uz dopredu viem ze su tvoje vzdy to pozeram totiz odspodu :D. ja tiez popri praci 2 torty max. sa daju inak je to o hubu. Buduci tyzden mam na jednu svadbu 2 3-posch.torty to bude iny masaker ale beriem si dovolenku jeden den 😕

ikula2
26. máj 2013

@daducha uzasne a ten Phinias a Ferb bomba

lamps
26. máj 2013

@daducha všetky krásne a tá s hrošičkou je nádherná 😵 😵 😵 😵

vlada111
26. máj 2013

@daducha jaj máš ich krásne, ty si môj vzor 😉

rapunzel1
26. máj 2013

@dadulka271 sprav 24 korpus, ak nechcú nejakú ťažkú plnku, ale len šľahačkovú, plň 2x a do 3 kg sa zmeštíš v pohode, šľahačkové plnky sú zo všetkého na váhu najľahšie.

dm1
26. máj 2013

@sarah00 kludne aj sem 🙂. na jedno vajce 40g muky a cukru praskoveho a 1 lyzicu vody /pripadne kavy do kakaoveho korpusu/ a na 5 vajec tak lyzicku prasku do peciva. Ked davam kakao tak tolko g uberiem muky. Muku davam polohrubu. Aj ja som predtym nevedela upiect naraz tolko ale odkedy peciem len na 150 st. tak bez problemov

gabina275s
26. máj 2013

dievčatá dakujem za like 😀

ikula2
26. máj 2013

@dadulka271 Vobec sa netrap ci si urobia mienku, vsak ked chcu nech si daju inde urobit. Kazdy ide po cene ale nas straveny cas a praca nikoho netrapi. Ja som si minule stopla kolko som robila iba hlavu Tomovi a dobra tristvrte hodina, kym som sa vyzabavala. A toto iste som riesila tento tyzden, silou mocou chceli odomna mensiu tortu ako robim ze do 20 e. Tak som povedala nie, nech si daju inde urobit, ale chceli iba odomna, tak sme to potom nejako doriesili.

mamcas
26. máj 2013

Ahojte sikulky 🙂 Opat si k Vam idem po radu,po dlheeej dobe som sa rozhodla,ze urobim torticku na objednavku,lebo je pre niekoho kto uz ich bral v minosti viac. Len samozrejme poziadavka znie na tortu do 20,25 Eur. Mozem sa opytat aku velkost formy si mam nastavit aby som z toho nieco aj mala? Plnim standartne dva krat a potahujem velvetom. ja som sice vela tort za prachy nerobila (asi 50),ale nemam rada ked obmedzuju cenou :( Ved nech povedia co chcu,pre kolko ludi a hotovo. ci je to normalne? Vyssie som si precitala,ze asi hej,ale pride mi to nahouby :(

zsuzsu
26. máj 2013

ahoj. Nevyspata , znicena a dnes som este v praci bola, takze vysledok 😒 😠 😀 😀 😀 Skutocnosti boli o nieco krajsie ako na foto. 😀

macamac
26. máj 2013

@daducha nádherná čistá práca 😵 😉 🙂

ikula2
26. máj 2013

@pristela mohla by som ta poprosit, pozerala som tvoje torticky a tie krive torty ake tam mas rozmery. Dakujem

79zuzana
26. máj 2013

Dievcata znovu idem po radu 😲 aku farbu by ste pouzili na toho barneyho? Torta nie je moja len stahnuta z netu 😉

florentina
26. máj 2013

@pristela Žanetkooooooooooo !!!!!!!!!!!!!! Víš, že já nemám problém nacházet slova, ale teď vůbec nevím, jak popsat, jak jsi mě dojala, vykouzlila úsměv na tváři, pobavila, potěšila a to vše najednou🙂 Žabičky jsem vytiskla, ukázala malé a těšíme se tu z nich obě....je to hrozně milé. Celý dort je náááááááádherný, samozřejmě jako všechny tvoje, ale tenhle bude teď má srdcovka 😉 . Pusu 😲 K.

dadulka271
26. máj 2013

Ešte potrebujem jednu radu babulky prave som uvarila bazovy sirup len mam malo flas mozem to nechat aj v hrnci a potom ked to vychladne dat do chladnicky ci to sa pokazi?

pipka
26. máj 2013

@dm1 dani ten macko je naadhernyyy 😵

tinamk
26. máj 2013

dievcata pridavam moju vcerajsiu.. idem do postele bo choroba ma skolila

sarah00
26. máj 2013

@dm1 ďakujem 🙂 pridávam aj moju dnešnú

sarah00
26. máj 2013
luciahromadkova
26. máj 2013

dievcata prosim aky podnos pod poschodku? mam skatulu od tlaciarne a je to dost pevne, udrzi? dakujem

luciahromadkova
26. máj 2013

@pristela ja som objdenavala na www.jedleobrazky.sk, bola som spokojna a aj rychle dodaju

levandulka3
26. máj 2013

@mia1111 dakujem 🙂 dala som si vytlačiť na fondán v natortu.sk 😉

jakelina
26. máj 2013
luciahromadkova
26. máj 2013

@jakelina jaj dakujem, musim ju este nejako zrezat nech sa zmesti do chladnicky...