Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamcas
5. jún 2013

@bambula1307 aka je to mliecna hmota? To si robis sama? Ja som citala o MMF co je z cukrikov nie? som nevedela ze sa da este nejaka robit doma...okrem praveho marcipanu teda

mimcak
5. jún 2013

baby poradte robím stonožku ta z misiek.No má byť iba celá taká ružová a fialkova vraj princeznovská 😀 😖 ,no neviem aku podložku dat pod ňu,myslím akej farby dať papier. ružový ,aby ladil,alebo zelený akože tráva zelená,alebo iba bieli. Prekladám papier hore dole a neviem sa rozhodnúť. 😠

mia1111
5. jún 2013

@mimcak ružový nie, to Ti tortička zanikne, teda závisí od odieňa, ak bude bledučký, tak to bude ok, ak bude potiahnutá sýtejšími farbami, kľudne zelený, alebo ja by som dala biely, pekne vyniknú farby 😉

mia1111
5. jún 2013

Tak zajtra si vypnem asi tón na sms, nech manžela neporazí 😀 😀 😀 .
Babulky, ja sa už taaaaak tešííííííííííííííím 😵

mia1111
5. jún 2013

@bambula1307 - mojko, Tebe som šla odpísať a zabudla som, no pravdupovediac, keď som rozbela toto krajkové šialenstvo, tak som ani len netušila, aký bude záujem, som myslela, že objednáme 3 krajky, rozdelíme a hotovo a buuuuum, zrazu je ich 20 😅 😅 😅 😅 , no strihanie a balenie bude zaujímavé, ale aspoň sa nebudem nudiť 😀 😀 😀

mizulienka
5. jún 2013

dievcata, torta pre 12 (+-2) dospeli ludia, mam urobit priemer 26 alebo urobili by ste 28cm okruhlu? dakujem

jenie123
5. jún 2013

@pristela ja mam len tuto:

karap
5. jún 2013

babulky,chcem si popredu nachystat ozdoby na mufinky z mmf.Klasika,kolecko a na nom sovicku ,,nalezato,, Nestvrdne mi to velmi do nedele??? V nedelu poobede budem piect mufinky,natriem ich nutelou a polozim sovicku.Mozem?

jenie123
5. jún 2013

Kocky, prosim prosim.. svadobne srdne a svadobnu tortu do bordova aj s motylikmi.. nemate?

mimcak
5. jún 2013

@mia1111 Ďakujem aj ja som si myslela,že asi bielim nepokazím nič. 😀 .Ďakujem

katkak23
5. jún 2013

baby kto pekavate take velke tortuchy ze priemer 30 ?

katy1979
5. jún 2013
aduskatt
5. jún 2013

@katkak23 robila som raz okruhlu a niekolko hranatych

katkak23
5. jún 2013

@aduskatt no lebo ja vacsinou robim 26 a menej a tento potvoriak sa mi po 1 a stvrt hodine cely hojda nedopeceny ze ako dlho si ho piekla ( je z 12vajec a na 150 tak ho stale peciem a peciem a mi to uz pride dost dlho ;o)
dakujeeem

aduskatt
5. jún 2013

@katkak23 po tristvrte hodine zakryvam vrch alobalom a peciem este min hodinu 20, uz aj hodinu a pol bol v rure.nepouzivam ventilator, ale klasiku elektrinu na dve spiraly na 150 stupnov

katkak23
5. jún 2013

@aduskatt no aj ja som po dohke prikryla takze v pohode no a vybrala som ho po 1h15m a cely sa trasol este a dost tak som zostala prekvapena ratala som ze sa bude piect trosku dlhsie ako 26 ale az taky surovy este nemusel byt 😉 no dala som mu este 20min a uvidime ale dakujem 🙂 a robievas 30tku z 10 ci 12vajec mramorak ?

miciatko
5. jún 2013

@katkak23 ja si radsej taketo priemery peciem 3x po 4 vajicka a asi max 25 minutiek

mimcak
5. jún 2013

@aduskatt a prečo zakrývaš vrch alobalom ,už som videla,viackrát,že si to písala a stale som zabudla sa opýtať?

mimcak
5. jún 2013

Inšpir.... tak nehodíte mi tu pár kabeliek aj s topánkami pre 20ročnú slečnu

halienka
5. jún 2013

Babky, budem robiť prvý krát čokoládovú tortičku tak ako vy robievate, že na boky vytuhnuté mantinely s čokolády a potom zaliať z hora čokoládou, len som sa chcela spýtať, aj pod takúto čokoládu potierate tortu maslovocukrovým mantinelom? A treba to tiež dať vychladiť alebo stačí potrieť maslom a vzápätí lepiť čokoládový mantinel a potom zhora liať čokoládu? 😅 Ďakujem moc za radu 😵

dm1
5. jún 2013

@mimcak ja vobec nezakryvam a nemam vrch prichyteny a peciem cez hodinu uricte

pristela
5. jún 2013

@katkak23 ja peciem casto a skoro vsetky vacsie priemery vzdy peciem hodinu a pol na 150°C teda ja skoro vsetky aj 26 peciem hodinu a pol 😅

katkak23
5. jún 2013

@katkak23 nopuj mojka teraz to citam este raz ty akoze myslis 40min + 1h20min ?

pristela
5. jún 2013

@jenie123 jeeej to je kraaasne !!!! dakujemm mm

aduskatt
5. jún 2013

@mimcak aby mi nezhorel vrch korpusu🙂

aadulik2110
5. jún 2013

@aduskatt ďakujem, to by malo pomôcť 🙂

aduskatt
5. jún 2013

@katkak23 jezisiiii🙂) neeeeeeeeee, celkovo hodinku a pol, po 40 minutach pecenia zakryvam vrch🙂 sorry

jenie123
5. jún 2013

@mimcak mam len tuto.. ak by si chcela len topankovu, tak ich mam kopu.. 🙂))

aduskatt
5. jún 2013

@katkak23 30 ku z 12, robila som aj z desat, ale bolo to nizke

jenie123
5. jún 2013

Kocky, ak robite orechovy korpus mate speci recept ci len z vasho overeneho uberiete muku a pridate orechy?