Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katkak23
12. júl 2013

@luciahromadkova super ... to uz je aj trojka...a ake ma presne znenie nejako mi to nechce v temach najst 😒 dakujem krasne

jakelina
12. júl 2013

@lifinka krásné je máš, musím říct, že ty lidi rozmazluješ. V jednom dortu víc korpusů. 😀 😀 😀

mamcas
12. júl 2013

@pipka iba na potvrdenie - tie pismenka su tie 2,5cm ano? Tiez sa mi totiz pacia 🙂

marci2305
12. júl 2013

@mysiatkoo Dakujem😉 Ten cokoganage je pod potahockou ked to je take rovne...kuknem recept.

zuul
12. júl 2013

dievcata velmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii VAM DAKUJEM, zachranili ste ma s tou cokoladou.

tu su moje tohtotyzdnove a moji prazdninuju, nevedia co zo sebou, tak boli prave piloti 😀

zuul
12. júl 2013

@pipka aj mna caka prva krajka, tak prosim co si vycitala na kelimku? aky pomer? a ako dlho susit? dakujem. ja mam tiez magic dekor.

pipka
12. júl 2013

@zuul noooo napisane je na 100g prasku pridat cca 80g vlaznej vody, vsetko dokladne vymiesat, pripadne zafarbit, spachtlou naniest a susit v rure na 80°C cca 12 min, alebo ak chceme elastickejsiu krajku tak na 120°C cca 5-7 min. (ale predpokladam, ze je to zavisle od toho aku ma kto ruru) a ze sa da susit aj volne ale to min. 3 hodiny 😉

pipka
12. júl 2013

@mamcas ano ano 😉

mia1111
12. júl 2013

@pipka , @zuul - ja mám tiež MagicDecor, sušila som v rúre na 100°C necelých 10 minút, krajka bila super pružná a dobre sa dala vybrať zo silikónky 😉
Babulky moje sladké, vôbec vás nestíham, idem aspoň popozerať a opáčitkovať tie nádherné tortičky, čo ste popridávali 😵

mia1111
12. júl 2013

A ak chcete len jednu krajku, treba dať menej hmoty, lebo tých 100 g je cca na 5krajok, tak stačí zarobiť cca 20g hmoty 😉

mamcas
12. júl 2013

@zuul ako si prosim ta nakoniec urobila tu cokoladu? Kujeeem 😔

gabkostanka
12. júl 2013

Zienky dnes som kupila slahacku a az doma zistila, ze datum spotreby ma v sobotu. Chcem ju dat do plnky s ole kremom, ale torta sa bude papat az v nedelu, mam radsej kupit novu?

pralinka25
12. júl 2013

@pipka ja mam magic decor a na jeden pasik tej kvetinovej alebo motylovej krajky minies presne 10g a 8g vody ak chces fakt len na jednu a od toho si vies odvodit podla poctu kolko potrebujes aj kolko zarobit prasku aby si nemala zbytocne skodu. a ja som chcela vyskusat ususit to len tak volne mala som cas nikam som sa neponahlala tak mi to bolo jedno a susilo sa to 6 - 6,5 hodiny ziadne tri a to bola este sem tam stale trochu taka neususena. no mozno v zime ked sa kuri by to bolo rychlejsie suche

pralinka25
12. júl 2013

@jakelina mas krasnu tu torticku. prosim ta tie kaly mas na drotiku a stopku obalenu hmotou alebo ako? ci len z hmoty to mas?

pralinka25
12. júl 2013

jaj dievcence som si ja zas raz pomohla. chora som pardon za vyraz jak hovado 😝 a dala som sa na tortu vlak este som aj suhlasila ze 2 rozne cesta a dva rozne kremy torta ma 3 kila. no som idiot lebo mi vsetko trva raz tak dlho kedze kazde 2 minuty si musim fukat nos a samozrejme umyvat ruky. cize furt odchadzam od toho lebo ani v kuchyni si nechcem fukat nech odomna nieco pri papani nechytia. ach na nervy som a este sa mi nejakym zazrakom podarilo spravit nejaky riedky pribinak tak mi to vyteka 😠 nechapem co som zas dovrzala. mozno tie mrazene jahody alebo co. no a aj krpec je chory takze este aj ten tu pisti cely den 😝 no radost robit a to je moja predposledna torta potom mam mesiac pauzu a som sa na nu celkom aj tesila a teraz sa neviem dockat kedy bude fuc 😖

iwulka23
12. júl 2013

Ahoj kočky 🙂 zase som tu dlho nepozerala 🙂)
pridávam moje poslednéé 🙂

zuul
12. júl 2013

@mamcas od @dm1 som dala 300g coko a 150cery.
"Boky som robila na peciaci papier si zmeras kolko ma obvod torta a aku chces vysku a natries cokoladou , nechas trosku stuhnut a potom ked trosku zatuhne, ale nie uplne .....nacapis opatrne na boky torticky. Potom sup do chladnicky na stuhnutie a ked je tuha, tak az potom odstranis ten papier"
vrch som robila marcipan, inak by nebol vojensky vzor. 😎

zuul
12. júl 2013

@pipka dakujem ti. a robis si ju aj vopred? ci tesne na tortu.

jakelina
12. júl 2013

@pralinka25 ano, ten pestík je na drátku a ten jsem ušoulala do zeleného marcipánu

luciahromadkova
12. júl 2013

@jakelina nadhera 😵

jakelina
12. júl 2013

@zuul ten vláček je rozkošný

luciahromadkova
12. júl 2013

@jakelina nadhera 😵
@lawli krasna 😵

lifinka
12. júl 2013

@zuul já dělala ovál a měl 4,3kg náplň mascarpone s ovocem a slanina byl perník a klobásy byly z banánku v čokoládě 😉

lifinka
12. júl 2013

@jakelina já vím 😒 , napsala jsi to přesně, ještě jsem nikdy za ten rok a pár neměla samotný dort z jednoho druhu korpusu 😝 přidávám si práci já!Ale už jsem si zvykla dělám recept z mramorovaného a vím, že každý je 25min v toubě a jakmile zbývá 15min, začnu si šlehat další koprus, pak honem umyju formu a jedu dál.to by bylo super kdybych měla stejné formy 2x a jednu troubu navíc 😀 😀 😀

Prosím ty máš tu krajku novou,že? Kde jsi ji kupovala na kolik přijde láká mě to, jen je to drahé 😖

lifinka
12. júl 2013

@jakelina mají tam slevy 😨 , takže to stačí ten kbelík + plát silik. krajky? A je to těžké vyrobit?A jakou máš ty tu krajku?

muffinka8
12. júl 2013

Moja napodobenina Dankinej torty 🙂
@dm1

mamcas
12. júl 2013

@zuul konecne viem pomer tej cery a coko🙂 som sa k tomu nevedela dopatrat 🙂 dik moc

pipka
12. júl 2013

@pralinka25 a naaahodou nevies kolko je 8g polievkovych lyzic, ked sa to prepocita? 😕 😅