Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dajna11
27. júl 2013

@zuzzy12 na to je také ozdobná lišta na ozdobne okraje,tou sa to vykrojí

mamcas
27. júl 2013

@ajka82 no nakoniec zaspal cosi pred deviatou nastastie. On totiz zaspava na prsniku, ale uz tyzden nie a zrovna sa k tomu vratilmked som mala robit tortusu. No a ja zas nerada nocujem pritomma hlavne mam pocit, ze zle vidim 😝 hned teraz som ju bola skontrolovat ci som nieco nepototo...

mamcas
27. júl 2013

@pipka veruze ja a prave sa na Vas dobre bavim 😀 😀 😀 ste super zeny, hlavne tie co mate styri deti a vsetko stihate, este aj torty, smekam pred Vami 🙂

elamaslakova
27. júl 2013

Dobré ráno dievčence, pridávam sem moje 2 tortičky včerajšie , idem popozerať tie vaše krásne tortičky a trošku si oddýchnem cez tento víkend, aspon dúfam :D

elamaslakova
27. júl 2013

Fotky som zabudla pridať , asi som prepracovaná :D

lawli
27. júl 2013

@maya30 hmmm uvidím ,už je objednávka spravená ,tak s tým nič nenarobím ,ale hádam na žltej a oranžovej nejde nič pokaziť 😀

lawli
27. júl 2013

Dobre ránečko ženušky ,ja mám na tento týždeň dotortované...mala som "krstinový víkend" 😀 ...aj sa mi babätka snívali 😅

hankamisa
27. júl 2013

ahojky. teda vy máte krásné výtvory.taky peču dorty ale jen pro domácí oslavy a krémové.s marcipánem si moc nerozumím.tady malá ukázka.chci se zeptat z čeho děláte tu černou barvu?

zz134
27. júl 2013

tak pridavam moju nocnu moru:(

maya30
27. júl 2013

kocky tam davam tento week...z dvoch boli nakoniec 4, ale moj muzik mi z prace dovliekol prenosnu klimu, tak to bolo o nieco lepsie 😵 este zajtra mam robit 2 😝 Oktavka bola na zelanie pre mladomanzelov, ja som taak zvedava ako to tie torty preziju, v kulturaku na dedine, bez klimy a v tomto hice 😲 Chrup bol pre kamosku na žúrku zubarov, tak som im taky aj s povlakom spravila, nech je sranda 😅

jaroska
27. júl 2013

Ahojte,možno to tu už niekde bolo(nepozerela som všetky príspevky),ale nevie mi niekto povedať ako by som spravila tortu myška Minnie v aute???Potrebovala by som fotopostup 😀 DAKUJEM!!! 😅

elamaslakova
27. júl 2013

@lawli Nádherné tortičky

elamaslakova
27. júl 2013

@maya30 Nádherné tortičky

jakelina
27. júl 2013

@maya30 nádherné všechny, to auto je geniální a ty postavičky- krása

pristela
27. júl 2013

@ikula2 jeee,dakujem si sladkaaaaa 😀 😀 Malujem prachovymi farbami,tie su na malovanie naj,pretoze v pohode uschnu ,riedim vodou alebo bielym alkoholom ,malujem obycajnymi stetcami nic extra,a dolezite musis tu farbu zarobit taku hustejsiu nie moc riedku bo pak zle chytaju a musis prejst viac krat. Oni dost pocas malovania vyschynaju/ alkohol sa odparuje /tak treba po kvapkach dolievat

pristela
27. júl 2013

Holky uuuuzasne tortusky ,popacitkovala som,oslinatala aj monitor !!!!!

zz134
27. júl 2013

@maya30 tie postavicky su best!

jakelina
27. júl 2013

@pristela zlatko nedělala jsi nějaký dort s postavičkou a andělem????

maya30
27. júl 2013

@elamaslakova @jakelina @zz134 dakujem baby, postavicky su insp. z netu, ja sa len modlim, aby im po tom aute do vecera nestiekli 😝 😀

janula.h
27. júl 2013

ahojte krásky neviem či som pridala fotky z minuleho týždňa 🙂 a tu je aj dnešná svadobka poviem vám desím sa čo si zase niekto vymyslí :D

mia1111
27. júl 2013

@ajka82 - ja mám hnedú takúto, extra gélovku hnedú som ani ja zatiaľ nikde nevidela, ale táto je super, dá sa z nej urobiť úplne nádherná tmavohnedá, ako horká čokoláda 😉

lucula73
27. júl 2013

@mia1111 aj ja ju mám...........farbí super 😉

a inak ak chcete tmavohnedú,tak ja som viac krát robila tak,že som si urobila tú čokohmotu z čokolády a gluk.sirupu a potom primiešala ku smartflexu,aby som mala požadovanú farbu,aj smart má lepšiu chuť,po čokoláde🙂,a neni taký tvrdý....

viera6
27. júl 2013

Sladulienky prosím vas nemáte nejaké inspirácie na 20 pre dievča?

lucula73
27. júl 2013

@viera6 ja hľadám na 30ku pre dievča 😀
asi urobím akoby škatuľku,hore mašľu,a skúsim tú 30 tak na výšku postaviť,ak mi to bude držať......nič o babe neviem,že im je to jedno,tak čo tam navymýšľam 😉

jakelina
27. júl 2013

@mia1111 musím si ji koupit, já mám tu obyčejnou a ta barví na takovou hnusnou hnědou, vrrrrrrrrr. Dík za tip.

aduskatt
27. júl 2013

ja len tak poskromne............este dve rozrobene a decko chce ist na kupalisko, tak snad stihnem vsetko

mrka2
27. júl 2013

@zz134 perfektná!

mrka2
27. júl 2013

ahojte babulky, tu je moja vcerajsia, dnes ma este 2 cakaju a samozrejme nic nemam zatial. ani korpusy,ani plnky.. nic. 🙄 nechce sa miiiiii, horuuuco je 😝 😝 😝

pipka
27. júl 2013

@wera.g anooooo daaavno ju len tam kupujem 😉 vseobecne sa mi zda, ze tam maju farieb vacsi a lepsi vyber ako na dlhacoch 😉

ajka82
27. júl 2013

@lucula73 ja vzdy ked som davala obrazok kurierom poslat, tak mi to dotycni preplatili, kedze som to aj tak vdaka nim objednavala na poslednu chvilu sa da povedat takze torta + 3 eur kurier co bol rozdiel medzi postou