Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

rapunzel1
28. júl 2013

@petkaa28 krásne tortičky, to kinderko je úžastné 🙂

mamcas
28. júl 2013

Babulky jedna tu kedysi pridala taku torticku s krizovkami, myslim, ze bud @jakelina alebo @florentina, prosim mozte este raz pridat? Vo fotoblogoch som hladala, ale neuspesne. Pripadne ostatne tortarky, torta pre chlapa s popolnikom, cigarov, nenajde sa nejaka inspi? Som si teraz zmyslela, ze spravim tatovi na sobotu, tak rozmyslam a vymyslam co tam dat 🙂

pipka
28. júl 2013

@mamina1978 zdeni dakujemee 😉

pipka
28. júl 2013

@maya30 a keby si otlacila len taky ten patchwork tie kosostvorce? to by tiez mohlo byt, nie? 😕 😉

ajka82
28. júl 2013

@anibas takze nakoniec 2ks? ja myslela ze budes robit jednu 😉

adrika202
28. júl 2013

Holky,mam robiť vedierko s ľadom a do toho origo flasu vodky..a problem vidim v tom lade..z čoho ho urobit aby vyzeral realisticky ?

jakelina
28. júl 2013

@mamcas já ne, to florentina

sikag
28. júl 2013

@maya30 ja by som skusila dat jednotlive vodorovne pasy do ktorych sprav ostre ryhy nozom (ale asi uz na potiahnutu tortu) good luck 🙂

sikag
28. júl 2013

@maya30 nieco ako ked sa robi strikovana vec... len vo vacsom

lamps
28. júl 2013

@sikag ibištek som zatiaľ nerobila, ale určite by som ho sušila na nejakej lyžici alebo niečom podobnom, čo mám doma a vôbec nie si ako lussy

maya30
28. júl 2013

@pipka @sikag baby dakujem...spravila som to nakoniec len od oka pravitkom a radielkom a az potom nacapila na tortu...nebolo by to zle leby som to nemusela nadpajat a spoje maskovat, ale uz je to tam... 😒

mrka2
28. júl 2013

ahojte, tak ja pridavam Peppa Pig rodinku a jednu krstinovu - taku chceli uplne jednoduchu 🙂

eli133
28. júl 2013

ahojtee možem sa prosim vas opýtať aku hmotu objednvaate?? že vam to tak krasne tuhne a stvrdne tie postavicky a vytvory)?? ..ja som mala DAMA TOP .. ale vobec netuhne :( je to moc mäkke na modelovanie.. chcela by som nieco co vymodelujem a ono mi to pekne do druheho dna stvrdne.. poraditemi prosim ?? .. dakujem

mrka2
28. júl 2013

@eli133 urcite smartflex velvet,alebo flower, ten ti stuhne. PDT je len na potahovanie, postavicky mozno v zime by sa dali, v takych horucavach urcite nie.
alebo este potahovka z penovych cukrikov, recept je na prvej strane 🙂

eli133
28. júl 2013

aj smartflex tuhnee?? dakujem za raduu 🙂
@mrka2

mrka2
28. júl 2013

@eli133 ano, urcite. ja mam tie postavicky Peppa zo smartflexu, dnes bol neskutocny hic a v pohode. potahovku som davala tu PDT,ale to sa rosilo neskutocne a to som ju mala zmiesanu aj s PDT special. na taketo horucavy neodporucam velmi.. specialku radsej,ako klasicku PDT,ale ked som bola v obchode,tak mali len tuto,tak som brala,lebo som surne potrebovala.

anibas
28. júl 2013

@ajka82 To je jedna - vždy z inej strany 😉 😉

anibas
28. júl 2013

@rapunzel1 V podstate nemali mať - ale chýbajú im fúziky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

eli133
28. júl 2013

@mrka2 hej hej s tou potahujem aj ja alebo este s K2.. len tie postavicky som nevedela a hnevali ma hlavne kvety lebo strasne mäkli a nechceli tvrdnut nic.. tak som rada ze uz viem .. a prosim este.. ked vymodelujem kvet so smartflexu proste ho vytvarujem a nechaam stuhnut hej ? 🙂

mrka2
28. júl 2013

@eli133 na kvety sa ma velmi nepytaj, ale v podstate ano, vymodeluj do pozadovaneho tvaru a pripadne podloz servitkami,alebo niecim,aby ti to nepadalo a nechaj stuhnut. ono to stuhne celkom rychlo ten smartflex. K2 je uplne o nicom v tom teple. to este asi horsie ako PDT.

eli133
28. júl 2013

@mrka2 to hej :! vdaka za rady 🙂))

mrka2
28. júl 2013

@eli133 za nič 😉

ajka82
28. júl 2013

@anibas 😲 😅 uz vidim na oci, som to predtym nestudovala nejak z blizsia 😵

pipka
28. júl 2013

@anibas sranda..aj ja som si myslela, ze su dve 😅 😅 😅 som sa teraz normalne vratila dozadu a fakt! sak to je ta ista torta 😅 😀 😀 😀 ja slepuch 😝 😀

halienka
28. júl 2013

Ahojte babky, nestíham vás ani komentovať len rýchlo páčitkujem, ale zas čisté skvosty ste tu povyrábali 😵
@maya30 tie zuby sú perfektnééé, vidno na nich, že by potrebovali minimálne dentálnu hygienu 😀 😀 ako sa ti to robilo, bolo to moc náročné?
Ja teda v čase tortičkových prázdnin som bola švagrinou uhovorená na jednu totálnu rýchlovku a teda keďže mám chorú malú aj muža, tak musela byť zbáchaná dokopy asi za 3 hodiny, takže som len veľmi jednoduchý motív použila z internetu a išlo to ozaj celkom rýchlo 🙂 a použila som novú formu čo som kúpila v akcii v tescu za dákych 4,50 E malý priemer ale veľmi vysoká, dno vypadávacie, a nepriľnavý povrch, vraj netreba ani papier ani vysypávať múkou, som neveeila, takže klasicky na spodok som šupla papier a boky nechala tak a čakala, čo bude, a fakt krásne to vypadlo a nebolo vôbec prilepené, pritom pekne sa to pieklo a neoddeľovalo. Super, moc sa mi páči 🙂

aduskatt
28. júl 2013

sa mi paci to @pristela Zanetkine Andelicka🙂) takze Andelicky, ak chcete, na webe je novy receptik na muffiny vo vnutri s tekutou cokinou.....takze sup kopirovat-)

reruna
28. júl 2013

@adrika202 napadá mě z plátkové želatiny nebo udělat modré kostky a potřít to pipping gelem s trochou světemodré barvy...

ajka82
28. júl 2013

@adrika202 odliat z isomaltu 😉

rapunzel1
28. júl 2013

@lokalistin hm, je to možné, ma to napadlo, až keď si to napísala, dávala som buď obrus, alebo toto, sa mi to zdalo také ucelenejšie, musím niečo vymyslieť, ten obrus sa zas moc nepáčil mne 😢 😢 , tak neviem a nejakú peknú látku nemám, tak niečo musím vyšpekulovať