Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zaciatocnickalubka
15. okt 2013

zienky mam na vas otazku 😅 ked tortu potahujete cokoladou, tak ako robite tu coko? 😅 pridava sa tam olej aby sa to pekne lesklo? 😅

lucula73
15. okt 2013

@zojaaa ahoj,nečítala som všetko,ale sa opýtam,čím si riedila tie farby?alkoholom?inak toho alkoholu musíš dať málinko,lebo potom je to slabé a zle to maľue,musíš veľa krát pretierať............podľa mňa sa lepšie pracuje s už ofarbenou hmotou........určite to pojde,buď si dala málo farby,alebo zle zamiesila...........takmer všetky kočky tu ,čo viem,tak hmotu si farbia,len výnimočne maľujú........... 😉

vladiella
15. okt 2013

@daja55 neviem pomoct, nemam taku ulozenu, len ma napadlo vyuzit volnu plochu plachty kamionu a vyzdobit ju lekarskymi motivmi... alebo nech do seba vrazi kamion a sanitka v srdiecku, alebo kamionista vyklada z kamiona zdravotne pomocky pre sestricku, alebo neviem. davat do spojitosti dve povolania je divne, vsak to nie je to co, ich predsa drzi spolu... ked chcu nieco take, nech si sami vymyslia motiv... to uz fakt horsie je len davat na dvojtortu, co ja viem, napriklad patologa a ucitelku v materskej skolke...hm.

luciahromadkova
15. okt 2013

@vladiella ma nick zlatat, pise do temy torty pre bezlepkacov, zatial neodpisala, kvoli tomu creme ole, tak pockam

luciahromadkova
15. okt 2013

@zojaaa prave preto su gelovky na farbenie hmoty... ale da sa aj praskovkou...takze das zopar kvapiek vody/alkoholu, das tam trochu farby, rozpusti sa to, potom to zamiesas do hmoty... a zapracujes rukami, nechas chvilku postat
ak potrebujes intenzivnejsiu farbu, musis dat viac praskovej farby..., ale zas treba to rozmiesat vo vode/bielom alkohole
farby samozrejme asi nebudu az take intenzivne ako farbenie gelovou farbou... /skor jemne pastelove 🙂 / a lesk farby urcite nechytia ani po zafarbeni gelovkou, na to su specialne farby /tekute a spraje s perletou a leskom/

evuska32
15. okt 2013

moja prvá slaná torta...pre manžela k narodeninám 🙂

akzuzs
16. okt 2013

Ahojte včera som bola v cukrárskych ptrebách ja tam vždy oplieskam peňazí to je hrúza len tam vôjdem a jak maniačka. Kúpila som si krajku a aj tú hmotu tak idem skúšať. No a tento týždeň bude úžasne pečenie obe deti doma lebo škôlka začala a kašle k nám hneď zavítali. Tak budem mať "pomocníkov" ktorí hneď ako začne prisunú stoličky z oboch strán a hop sa horsa pomáhať 😀
@zuul no super a ja som kúpila v bile asi 10 kusov po 1,39. No čo už blbým patrí svet 😀

halienka
16. okt 2013

@zaciatocnickalubka teraz neviem, chceš poťahovať alebo oblievať čokoládou?

pukica
16. okt 2013

@vladiella velmi krasne dakujem za reakcie,idem teda napisat @aduskatt a poriesit to,dufam ze sa zadariiii 🙂

aduskatt
16. okt 2013

@pukica pokoojne napis IP, myslim, ze vybavime k spokojnosti🙂

pukica
16. okt 2013

@aduskatt napisem napisem,len mam doma obe baby,bo starsia ma teplotu tak nesla do skollky takze beham okolo nich a domacnosti,ked budem mat troska casu isto napisem,dakujem 😉

aduskatt
16. okt 2013

@pukica ok. dohodnute🙂 tak sa liečte

sticker
16. okt 2013

@aduskatt Aďka pls. čokoládový korpus z prvej strany v dvojke je na 23 formu, nevieš? Je zo 6 vajec. Mne sa toho zdá byť nejako veľa, aby mi to nevytieklo 😒 Síce kamarátke chce vysoký korpus, aspoň tri-štyri plnky, no ale z vytečeného nič nespravím......

aduskatt
16. okt 2013

@sticker ešter som ho nerobila☹ ale 6 vajec by mohlo byt do 23ky

sticker
16. okt 2013

@aduskatt Mramorový som napr. robila zo 4 a bol super, preto som si teraz nie moc istá.... Len neviem ktorý viac "napučí"... Jáj, no dám to tam všetko a budem sledovať.... čo spraviť, keď cesto preteká? Dá sa to nejako zachrániť? 😅 😝

aduskatt
16. okt 2013

@sticker no mne mramorovy do 23ky bol malo zo 6☹

lucula73
16. okt 2013

@sticker nevytečie ti,neviem či aj málo to nebude do 23 formy...

@aduskatt 😕 😕 ,ako to,ja som zo 6 vajec robila do 24 a vždy mi pekne vyšiel 😕
inak teraz robievam len ten od jakelinky a je super......akurát mám dáke ľahké torty 😠

sticker
16. okt 2013

@lucula73 No zatiaľ je krásny 🙂 Po 30 min. je pekne po okraj, tak sa tu vytiešam 🙂 😉

aduskatt
16. okt 2013

@lucula73 no to netusim, ako to........a ja tiez robievam teraz ten od Majky🙂

jakelina
16. okt 2013

@lucula73 on je tento co já dělám lehký, není tam olej a voda, tak to máš pravdu. Když chceš těžký dort, tak udělej mramorovaný. 😉

daja55
16. okt 2013

@nika266 cau, tesim sa s tebou vyhry, ako si sa k nej dopracovala?

daja55
16. okt 2013

@vladiella diky , dobre somsa pobavila na tom patologovi, máš pravdu........ skúsim niečo vymyslieť, ináč ide o dcéru a otca a o to je to horšie 😀

lucula73
16. okt 2013

@jakelina Majka,mne to nevadí,že je ľahší,to bolo len konštatovanie..........ale to,že nemusím zvlášť šľahať bielka,sa mi na tom najviac páči a aj chuťovo je super,neni taký bábovkový 😉

nika266
16. okt 2013

@daja55 no na feceboku bolo zdieľanie,ja som to potvrdila aj keď som tomu neverila a mala som šťastie,niekto sa tak teši jak vyhra miliony a ja sa tešim z tejto výhry :D,

sticker
16. okt 2013

Baby dá sa nejako ešte použiť mmf, keď sa drobí. Mám ju odloženú, je mäkká ale teda až moc, lebo sa mi drobí. Ak nie, neva zafarbím smart, len teda mi je to ľúto vyhodiť. 🙂

vladiella
16. okt 2013

@luciahromadkova i ja som s nou uz pisala, tu diskusiu poznam... no som zvedava...

vladiella
16. okt 2013

@evuska32 cim to je potiahnute naslano??

vladiella
16. okt 2013

@daja55 aha, dalsia chybajuca info, uz sme tu organizovali incest... 😀

zaciatocnickalubka
16. okt 2013

@halienka chcela by som tu tortu obliat cokoladou

mamcas
16. okt 2013

@jakelina ja som tiez skusala ten tvoj korpus, ale mnesa zmrstil oo vytiahnuti z rury 😕 teda bol ako pyramida a to pecem na 150... boky sa same odlepili od formy a tym padom bol spodok sirsi a islo to smerom do uzsia... nevies nahodou cim to mohlo byt?