Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
16. okt 2013

@mamcas ked sa Ti odlepil, nemohlo to byt tym, ze si vymazala a vysypala aj boky formy?

jakelina
16. okt 2013

@mamcas jejda to nevím a nevysypala jsi boky formy?? To se nesmí. Já peču skoro pořád jenom tento a vždy se mi povedl. 😒 Sopku mi taky nedělá, musíš dát fakt jenom trošičku kypřícího prášku, jestli to nebylo tím. Však když se ti nedaří, tak kašli na něj a dělej ten co jsi zvyklá. Já zase kolikrát mám nanic mramorovaný a taky nevím proč. 😀 😀

jakelina
16. okt 2013

@mamcas ještě mě napadá, že když se ti propadl, tak asi nebyl ještě dobře upečený.

binka79
16. okt 2013

ahojte babenky, maly bude mat naroky a chcela by som mu urobit tortu mcquina, ako to urobit? a este by som mala prosbu, aku plnku a prosim aj recept, ja som neni moc na taketo veci, ale podla receptu urobim vsetko 😀

aduskatt
16. okt 2013

@binka79 nejake konkretne otazky, co nevies, v com potrebujes poradit? lebo ako to urobit, na to sa tazko odpoveda........

binka79
16. okt 2013

@aduskatt noooo, ako vytvorit to auto, pretoze nemam formu, ale mam taky mensi pekacik, tak tam by som dala asi dva korpusy, jeden ostane na spodku a z toho druheho asi nejak vytvorit na bokoch kolesa a hore polku korpusu .. ci? moze to tak byt, alebo Vase rady?

aduskatt
16. okt 2013

@binka79 skusila si pozerat , napriklad na googli, video alebo foto ako sa to robi? je ich tam more a dost zrozumitelne........nieco Ti najdem

anibas
16. okt 2013

Dievčatá - kde nájdem Dankin postup na klobásky ????

gumidekmomo
16. okt 2013

ahojte kočeny prosim vas pekne mozem dat do mrazaku ŠLAHACKOVU SMOTANU ??? ma s tym niekto z vas skusenost?

binka79
16. okt 2013

@aduskatt dakujem ... a nejaky recept na nejaku rychlu dobru plnku bez orechov a tychlo alergologickych ingrediencii 😀

aduskatt
16. okt 2013

@gumidekmomo neeeeeeeeeeeeeeeeee, pri rozmrazovani sa ti oddeli tuk a voda☹

mamcas
16. okt 2013

@jakelina @aduskatt neee boky hevysypavam samozrejme 🙂 to ste ma uz naucili 🙂 hm je mi to zahada... robim mramorovy, ale henten je super rychly a nezaspinim tolko riadu 😝 to na mramoraku neznasam 😠 ale chutovo ho milujem 😝

gumidekmomo
16. okt 2013

@aduskatt sak mna to aj napadlo ale len ci naahodou to neni mozne :DDD

aduskatt
16. okt 2013

@mamcas no ved to, na riad je to parada🙂)) ale je mi zahadou, ked nevysypavas boky, ako to, ze sa tam ten korpus neprilepil..............

aduskatt
16. okt 2013

@gumidekmomo no, ja by som to veru nemrazila🙂

akzuzs
16. okt 2013

@gumidekmomo nedávaj ja som mrazila krém kde bola šľahačka a nič moc tiekol a tiež som zmrazila krém kde bol zlatý klas a tiež katastrófa ale čokoládový krém kde bolo len máslo a vajíčka a trocha mlieka tak ten bol v pohode inak nemrazím krémy keď je krém už v torte a niekto si ju zamrazí to je iné ale samotný krém neodporúčam iba ak má niekto špeciálny postup ako zamraziť

mizulienka
16. okt 2013

ahojte dievcata, mam takuto krajku magic decor
http://www.tortickovo.com/tortickovo-cukrarskep...

mozem na to pouzit tento prasok?
http://www.tortickovo.com/tortickovo-cukrarskep...

dakujem

aduskatt
16. okt 2013

@mizulienka podavam sprostredkovani info..vraj ano, ale tuto nesusit v rure, ale iba na vzduchu........mali s tym v rure problemy

mizulienka
16. okt 2013

@aduskatt dakujem za rychlu odpoved 😉 😉

aduskatt
16. okt 2013

@mizulienka za malicko🙂

sikag
16. okt 2013

@mamcas mne sa to takto zmrstilo do pyramidy ked peciem 12 korpus a bolo to tym ze som ho nechala pridlho v rure. teraz vyberam o 20min skor, este predtym ako sa mi zacnu odlepovat boky, ale aby bol stred prepeceny. a uz je pekny rovny

halienka
16. okt 2013

@zaciatocnickalubka no takto ja nepolievam, ale pokiaľ si pamätám tak áno, olej sa pridáva...

tinamk
16. okt 2013

dievcata prosim nemate nejaky overeny dobry recept na cake pops? hľadám hľadám a nic nenasla...dakujem mooocc

chichinka
16. okt 2013

@aduskatt
@luciahromadkova babulky, pred mesiacom ste mi radili ohladne plnky do torty a dalsich zalezitosti, este raz vam velmi pekne dakujem, moc ste mi pomohli a konecne pridavam aj fotku torty (oslava bola este 21.9. 😀)
Inak torta dopadla dobre, vsetkym velmi chutila a zaprasilo sa za nou, ziadne leftovers sme nemali 🙂 maliny tu sladkost plnky z bielej cokolady zmiernili..
Potahovka mala byt biela, ale kedze mi nevyslo dost hmoty, musela som primiesat z tych zafarbenych 😀

luciahromadkova
16. okt 2013

@chichinka ak toto bola tvoja prva torta potahovana... tak klobuk dolu, pekne sa podarila...

chichinka
16. okt 2013

@luciahromadkova jej dakujem Luci, bola to moja prvotina - vidiet to totalne dole na okrajoch spodnych torty, potahovka je tam taka vselijaka 😅 😀 nemala som uz dostatok potahovky a bolo to dve hodiny pred prichodom hosti, takze celkom sranda 😀 vrch ok, potahovka pekne sadla, ani bublinky (co som sa na nete docitala ze sa stava) sa neporobili ani nic z mojich hororovych scenarov sa nekonalo, s tou smartflex velvet sa robi fakt vyborne, bola som milo prekvapena. 🙂

evuska32
16. okt 2013

@vladiella dala som do horúcej vody v mikroténovom sáčku rozpustiť eidamskú tehlu, potom rozvaľkala ako poťahovku a normálne potiahla ním 😉

luciahromadkova
16. okt 2013

@chichinka neboj nabuduce uz vies co ta caka..., na prvu tortu super 😉 a kazda jedna torta bude lepsia

vladiella
16. okt 2013

@evuska32 fiiiha, to je teda! sikulka, a ako Ta to napadlo?? 😕