Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vladiella
24. okt 2013

@halienka ahojky, tie akoby tenulinke platy zlate je skutocne zlato a je jedle, ale musi byt drahe a nanasa sa stetcom, priklada a zle, drvi sa, trha a musis mat skusenost a asi by si spotrebovala vela... tiez suhlasim s @aduskatt ze to je asi naj airbrushom, to by si mohla mat rovnomernejsie a i kontrolovat kde ti este chyba a nastriekat...ale ak chces vyrazny potah tak asi kup farby viac...

halienka
24. okt 2013

@aduskatt no vidíš, to ma nenapadlo, hej to môže byť airbrushom... ale ten sa zatiaľ kupovať nechystám, a kvôli jednej malej torte isto nie. Ešte som objavila takúto možnosť http://www.cukrarskepomocky.sk/produkt/farby-a-... alebo http://www.formicky.sk/formicky/eshop/2-1-Farby... ako by to vyzeralo? Nemáš s tým skúsenosť?

aduskatt
24. okt 2013

@halienka osobne nie, ale zasa som pocula dvca nazora, jeden ze super a dalsi hovorili, ze skor ako do zlata do ide do karamelova.........ale tak ak nemas inu moznosti, isto je to lepsie ako natierat celu tortu malym stetcom

halienka
24. okt 2013

@vladiella akurát som písala aduskatt vyššie, no to plátkové zlato som už zamietla, to je narodeninová torta, pochybujem, že by chceli do toho toľko vrážať a ja by som si tiež nerada s tým urobila hanbu 😀 žeby som skúsila ten spray, čo som vyššie písala aduške?

halienka
24. okt 2013

@aduskatt a nemáš ho u seba v shope?

aduskatt
24. okt 2013

@halienka zrovna teraz nemam, na kedy by si ho potrebovala?

vladiella
24. okt 2013

@halienka pre zaujimavost, takto nejak to vyzera, nie zle ak sa to podari... to som davnejsie stiahla do zlatych tort v inspiraciach3, ak by si to chceli rozmysliet a dat inu tak si tam mozes kuknut...
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/marcipanove-torty-3-inspiracie-a-uzitocne-linky/

halienka
24. okt 2013

@aduskatt na 9.11. má byť torta, by bolo super keby to akurát zo smartom prišlo... 😉
@vladiella ďakujem moc, pokukám, no veď uvidíme čo povie zákazníčka, som jej povedala, že zistím možnosti a dám jej vedieť, tak uvidíme 🙂

aduskatt
24. okt 2013

@halienka noo, to by som dovtedy mohla zvladnut🙂 a poslem aj so Smartom

mamcas
24. okt 2013

@ajka82 Uplne su perfektne babule 😀 ked ich tak vidim, hned ma napadne, ci niekedy moji chalosi budu zdobit torticku 😝 ach jo 😕

vladiella
24. okt 2013

@halienka ahojky este kuk sem
http://acaketorememberva.blogspot.cz/2012/03/ho...

hladam po nete nejake rady a potupy, ale to uz Ti radili co som doteraz nasla,
zafarbit nazlto hmotu a tu natriet metalickym zlatym praskom pomocou vodky, alebo airbrush...

halienka
24. okt 2013

@aduskatt dobre, daj vedieť, keby nie tak skúsim zohnať ešte inde 🙂
@vladiella jéj, super link aj s rôznymi skúškami, to vyzerá dobre, inak najlepšia je tá verzia prášková z vodkou nanášaná štetcom, to ma celkom prekvapilo 😅 sa mi viac páči ako airbrush 😀

maya30
24. okt 2013

@halienka tu tekutu zlatu ti moc neodporucam na taku velku plochu, hlavne sa ta farba neda nanasat vo viacerych vrstvach, lebo sa ti to zacne lepit a hrckat 😝 a v jednej vrstve to takto pekne nevies spravit....ten zlaty wilton sprej som mala a farbu ti nanesie pekne rovnomerne, problem je v tom ako pise @aduskatt ze to ma daleko od ziarivej zlatej, je to skutocne skor karamelova...asi najlepsie to bude so zriedenou praskovou zlatou, len treba vybrat dobry odtien (je ich milion) a na zlty potah 😉

tamara2307
24. okt 2013

dievčatá, čo poťahujete mmf fondánom, poznáte tento recept: 75g cukríkov a 120g práškového cukru + ostatné veci? je lepší, chutnejší ako ten mmf s veľkým množstvom cukru? s ktorým sa lepšie robí? ďakujem 😎

vladiella
24. okt 2013

@halienka este toto k farbam dotienom zlatej, ty asi potrebujes tu tmavsiu aztecku co je viac do medenej? 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=LeEKUfX58zE
martuska75
24. okt 2013

@zuul vždy to robím nad parou 😉 Tiež by sme to surové nejedli.

dadussh
24. okt 2013

@eliska22 ja mam ulozene taketo nieco, ak by si chcela 🙂

eliska22
24. okt 2013

@dadussh tá je krásna, škoda, že musím robiť v tej červenej a ešte aby to bolo aj pre chlapca 😝

zklimekova
24. okt 2013

pre mladého huslistu...k 13stim narodeninám...s číslom som ich zabudla odfotiť

halienka
24. okt 2013

@maya30
@vladiella
@aduskatt Jéééj, babky ste perfektné, moc vám ďakujem za rady, linky a pomoc 😵 😵 😵 Ja teda inak mám rada výzvy, no uvidím čo s týmto ešte vymyslím a ako to nakoniec dopadne, každopádne sa potom podelím zo skúsenosťami 😀 Ono to bude chcieť mať aj špičkovo hladko potiahnutú tortu, lebo si viem predstaviť, že potom ten lesk zlatej farby zvýrazní každú nerovnosť, takže to bude zážitok určite 😀 Vladiella, no ja by som chcela takú peknú zlatú, takú ozajstne zlatú, ani neviem ako to popísať. Skoknem tuto do cukrárskych a pozriem aké majú práškové a doma poskúšam, pre istotu vezmem aj ten sprej a potom sa rozhodnem, čo bude vyzerať tak najreálnejšie. 🙂

vladiella
24. okt 2013

@eliska22 a co spravit na sebe dve zavrete (modlitebne) knihy modru a ruzovu, na obale hornej tu holubicu, alebo otvorenu jednu knihu, a jeden list ruzova, 2. list modra vyzdoba... alebo dve srdiecka na sebe, ruzove a modre... myslim, ze v tych co som Ti vcera postahovala do inspiracii3 su i pekne, a nie uplne nabozensky ponate. aj taku mozes doriesit, ze tam fuknes pekny krizik nastojato... nech je babka spokojna 🙂 stiahla som tam preto i nejake obrazky vyzdoby- krizov ako inspi...

vladiella
24. okt 2013

@halienka oki, hlavne si pytaj jedle 🙂 bo tie ozaj ako zlate su nejedle, ako ukazovala na tom videu...

p69majka
24. okt 2013

@vladiella Ďakujem!!

eliska22
24. okt 2013

@vladiella práve tomu sa chcem vyhnúť, tým modlitebným knižkám a pod. 😀
a ďakujem si zlatá 😉

inak už som celkom inšpirovaná, mám už 2 vízie, tak uvidím ktorú zrealizujem 😉

sikag
24. okt 2013

@halienka mne ide zlata najlepsie praskovou ale nasucho, lebo zriedene mi to nechava smuhy.... som si zafarbila hmotu a nasucho poprasila zlatou praskovou, pekne sa leskla. skus aj takko, na velku plochu to ukaze pekne

lifinka
24. okt 2013

@macamac a kde jsi myslela, na tom jednom levém válci je bílé světlo? O jiném nevím 🤐

evicaka
24. okt 2013

Dievčatá, idem robiť parižák, prvý krát z rastlinnej šľahačky, ale omylom som si ju nechala prevariť... myslíte že to vyšľahám????

adrika202
24. okt 2013

pridávam moje tohtotýždňovky a idem baliť 🙂 rána padám na welness vikend 🙂 ja sa tak tešííím 🙂 budem na vás dievčatká sladké myslieť v jacuzzi pod holým nebom s pohárom sektu v ruke 🙂 🙂

evvina
24. okt 2013

dnes jsem tvořila podle kšiltovky, tak posudte sami