Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamcas
19. feb 2014

Zienky moje zlate, nemate nejaky tip pre tortu pre chlapa, 34r? Nemam speci zadanie, chodi pretekat, jedine co ma zatial napadlo je nieco s tym... nemate nejake pekne inspi ulozene aj na inu temu? Alkohol nie 😕 dakujeeem

A este jedna otazocka, nutelovo cokoladovu plnku by ste robili ako? Ja viem, ze nutelova v 2 je ale nepodarila sa mi, tak radsej pytam takto, osobnejsie 😅 kujeeeem

ivkaivka
19. feb 2014

ahojte, dnes sme boli bez elektriny, tak na karneval som musela improvizovať :D
Že karnevalové jednohubky :D - burizonové ježe a banán s piškótami, máčaný vo farebnej čokoláde. Dúfam, že deťúrencom bude chutiť

mamcas
19. feb 2014

Este jedna vec, zdobenie bielkovou polevou na tortickach, ako sa to robi? Nikdy som to nerobila a hrozne by som to chcela vyskusat 🙂 @pristela pristelka ty s tym robis a je to canane 😅 😀 😅 kujem za radu 🙂

bubobubina
19. feb 2014

ahojte babulky, pridavam moje torticky, sovickova pre nas na valentina, kedze sovy mame v priezvisku 😀 tu najmensiu robila moja Natula 🙂 a kedze my nemusime potah, tak som to len takto vyriesila a ganache skusala 🙂 a ked uz som si odskusala, tak ta s maslou je konecne prva s ganache pre zakaznika, a je to asi moja najrovnejsia torta 🙂 takze este raz dakujem @mysiatkoo za skvely postup! 🙂 no a cokoladova, aaaach, tak ta ma plnku z maminej rozpravkovej torty, a som sa ju bala obracat a ganazovat, ale asi najblizsie skusim, bo sa mi spodok aj vrch zvlnili, tak som to este navlnila viac a som sa tvarila, ze to tak ma byt 😀

bubobubina
19. feb 2014

@pristela ak sa dobre pamatam, si spominala, ze si robievas smoothies pls v com si robis a ake, 🙂 ak sa smiem spytat ... 🙂

lucianak
19. feb 2014

@bubobubina pekné sovičky, my sme na oslave mali takúto, ale tú sme si dali robiť, ja som zatiaľ robila len jednu pre svokra 😅

mirinecka
19. feb 2014

@mamcas ja som robila z nugátového pudingu + maslo a do toho som dala nutelu (ale originál) podľa chuti a kombinovala som s banánmi

pristela
19. feb 2014

@bubobubina áno ,spominala , robim ich v mixéri a robim ich s hocakeho ovocia a zeleniny, naj by malo byt vacsi podiel zeleneho . A ake robim , nuž, to si musis skusat sama co ti naj chuti, trebars ja zazvor nemam rada a ani jeden s nim mi nechutil 😝 hadzem do toho vzdy ine, aale ak sa ti nepodari chut 😀 tak ak do neho hodis banan , zvacsa jeho chut prebije vsetko 😉 mne chutil trebars baby spenatove listy, jablka, uhorka, pomaranc a hrozno, alebo baby spenatove listy , kelovy list, mango, uhorka, jablko...tu mas farebnu motivaciu 😀 😀 https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1020256... , no je pravda ze ja tolko ovocia , zeleniny za den a kazdy den by som inym sposobom do seba nedostala

pristela
19. feb 2014

@mamcas kujeeem 😀 aj pre teba mam obrazok 😀 : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4228755...
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4228755...
ja to robim normal ako na medovniky, bielok +cukor dam do obycajneho mikro sacku , odstrihnem spic a "malujem" , pomer bielok cukor netusim , ale @dm1 ma pomer aj na vahu ako zarobit, ja zarabam od oka 😕 nieje to nic tazkeho, len treba mat "pevnu" ruku 😅 /čo je ale malokedy/

lokalistin
19. feb 2014

@mizulienka
@gelinka75
@muffinka8 dakujem bambule, urobila som 200g slahacky,100g coko, zajtra to skusim vyslahat,malo by to byt len na jedno poschodie,trosku experimentujem s chutami 😉 tak dufam,ze sa pekne vyslaha

dm1
20. feb 2014

@mamcas bielkova poleva ktorou zdobim hlavne medovnicky - vaha bielka x 5,3 a tolko dat prask.cukru len povazsky modry a najlepsie preosiaty. Ak chces robit tenucke ciary aby sa neupchavala dierka. Pridat lyzicku citron.stavy a miesat mixerom 10-15 min. na najnizsie otacky.

sticker
20. feb 2014

@mamcas Teda mne sa bielková pena ešte nikdy nepodarila, tak ako by sa mala 😝 Klasika, buď riedka, alebo hustá 😀 Inak nemám digitálnu váhu a asi ju treba pri vážení bielka 😒

muffinka8
20. feb 2014

Prosím vás nemá mi niekto predať a poslať 3-4 paličky na Cake pops? 😕 😕

mishulle
20. feb 2014

holky prosím, když dnes naplním dort krémem vanilkový puding máslo, tak vydrží na nedělní oslavu?

evicaka
20. feb 2014

@mishulle určite áno 🙂

nika1985
20. feb 2014

@mishulle urcite

sticker
20. feb 2014

Baby prosím vás, aké oblátky objednávate na torty - tenké alebo tie hrubé deluxe? Neviem, či tá tenká sa nebude trhať, alebo teda aký je tam rozdiel...

aduskatt
20. feb 2014

@sticker ja som doteraz objednavala tenke

pristela
20. feb 2014

Baby , prosim vas mam zopar neskusenych a velmo potrebovatelnýýých otazociek 😀 😀
vodu robite piping gelom ? ten gel aj nejak zaschne , myslim ako ked bude ako rieka? a da za z neho urobit trebars vodopad s tym aby sam drzal tvar? neopieral sa o tortu? trebars ked ho nanesiem na nejaky drotik alebo pas potahovky, ci by sa to nedalo postupne vrstviť a že by to nestekalo, snad ma tu chapete co myslim 😀 😀 😀 moooooc dakujem za odpovede, sa nerobte ze makate a šup oddychnut za pc 😀

jakelina
20. feb 2014

@pristela zlatko, to je pořád takové tekuté, to asi svisle držet nebude, ale možná se pletu 😲 😲 😲 to spíš udělej z rozpuštěných bombarů nebo něčeho takového

jakelina
20. feb 2014

@pristela já dělám vodu rozpuštěnými gumovými medvídky a ti jak vychladnou, tak to drží tvar jaký si vyleješ, ale taky nevím jestli by to drželo svisle na drátku. Budeš muset špekulovat sama 😀 😀 😀

akapulko
20. feb 2014

@pristela 🙂)tak ja mam skusenost takuuuu ze robim len tym piping gelom ale neskusala som to este robit tak ako to mysli len som to nanasala an akoze vlny prilozim foto 😀 😀 a aj to mi stekalo ked som tam toho chcela naniest viac vacsi objem aby to malo 😝 ale mozno zase keby to troska obschlo tak mozno by to drzalo,alebo kebyze to nanesies na nejaku priesvitnu foliu vystuzenu drotikmi tam by to malo vydrzat si myslim 😉 😉

muffinka8
20. feb 2014

@pristela ja som robila jazero, ale veru nebolo to pevné ani ako želatina. Furt to bolo také polo tekuté.

aduskatt
20. feb 2014

@pristela ja som robila na dvojposchodovke pipinggelom vodu cez dve poschodia na tej poslednej Rapunzelovej, piping gel drzi, potahovku netopi, takz by sa to snad vrstvit dalo.a nevysycha, stale si drzi gelovitu konzistenciu, nestiekol mi z toprty, aj ked bol na boku.........ved ak chces, mrkni

sticker
20. feb 2014

@pristela Ja som s pipingelom robila vodu v bazéne. Ale tiež sa mi to nezdalo nejako moc "pevné"... To by aj mňa zaujímalo, či by to vydržalo ako vodopád bez opieranie sa o tortu....

dada2007
20. feb 2014

@pristela myslím že to nepôjde....on nikdy nevyschne, takže myslím,že by sa ti po drôtiku klzal dolu. Inak vodopády som robila s ním, drží na torte v pohode, poťahovku netopí a poslúcha na slovo 😉

pristela
20. feb 2014

dzenkovala bardzo pjekne holky 😵 😵 😵 nuž niečo vymyslim , alebo to co som chcela zrusim uplne 😝

jakelina
20. feb 2014

@pristela a udělat ten vodopád z polevy na perníky?? To ztuhne a je to pevné a mohlo by to držet i takhle svisle???

pristela
20. feb 2014

@jakelina jo, len ja som chcela taku tu "priesvitnost" vody , vies , take aj pocitove 😀 😀 aale tak ucidim, to az o dva tyzdne.. mozno dam len vodu okolo a bude pokoj, zas milion veci tam vymyslat nebudem 😅

jakelina
20. feb 2014

@pristela tak voda zmrzla ne?? 😀 😀 😀