Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

tlap.ka
21. feb 2014

Holčiny, prosím moc o radu nebo nápad. Mladší syn si vymyslel, že chce mít dort dinosaura, nemáte nějaký jednoduchý nápad??? děkuji 🙂

pristela
21. feb 2014

darujem dieťa 😀 😀 😀 modelujem Nema, obrovskeeeho 😝 bo po minulo tyzdnovom prerastenom macovi chce každý vsetko prerastene 😝 no a moje chutne dieta najskor , že prasa , ked uz je obalený tak vraj kde som videla oranžoveho žraloka 🙄 🙄 viečkom mi mykáááááá 😅 😀 😀 😀

dm1
21. feb 2014

@pristela :D no pekne zlati su ti tvoji :D. Ten macko bol supeeer 🙂 a to bolo len vymodelvoane ci torta? nestiham to citat vsetko :p

ja uz mam tu trojposchodovku prec, v ladnicke jednu s vcielkou majou hotovu este dorabam tu masu. hadam aj pred polnocou pojdem spat 😲

dm1
21. feb 2014

@vierka0 super veru aj ja mam tu skusenost ze na hnedej a hlavne cokohmote je to parada tei sa mi pacili ako zlate ruze najviac 🙂

ejkula
21. feb 2014

ďakujem za minulé páčitka, veľmi ste ma potešili 🙂 . Pridávam tortušu pre môjho MM, keďže jeho ďalšou záľubou je folklór, tak torta bola motivovaná ich reálnou harmonikou 😅

pristela
21. feb 2014

@dm1 Maco bol z punčoviny, taka bola dohoda 😉 , tento nemo je zvlast torta, bo som mala upeceny korpus a skoda ho "miesiť" do gule puncovinovej, tak som im ho raz naplnila slahackou, s dzemom a jahodami 😉 zienka i tak odo mna chcela pre mna neuskutocnitelne a to 7kg tortu ale nie 32 cm, mensiu 😀 😀 a nie poschodku 😀 😀 nakoniec povedala ze teda staci aj 6kg 😉 teda viem ze niekto urobi aj z 26cm 7kg tortu bez problemov , no ja ťažko, a ani to nechapem ako sa to da :P tak snad Nemo co to bude vazit a maju aj kopec drobnosti okolo torty 😉 aj piskoty som zapracovala dnu do torty 😀 😀

mrka2
21. feb 2014

ahojte zienky, supnem sem rychlo vcerajsiu a idem dalej do kuchyne... zajtra si vas snad v klude precitam...

lokalistin
21. feb 2014

Ahojte mna dnes tiez natahovalo,vsetky mate tie torty krasne rovne,hranate a ja total krivolake,ja uz neviem co robim zle.Dneska v druhej robote som brala dovolenku,lebo som sa bala,ze nestihnem,dosla segra a hovori mi,ze to robis krivu? a ja nie a ona,jaj sorry a ja ze ti polichotim jak si to pekne dala dosikma-no neporazi ma? som jej vynadala,nech sa ide niekde prechadzat, no ale kedze prsi a je zima jak v prd.... sa jej nechcelo. odfotit sa mi to poriadne nedalo ,vsade samy tien, ale no co uz. Tie dve kvietkove zase poslany obrazok ako asi maju vyzerat je to na krst pre dve sestry, jedna 3 mesiace a druhy skoro 2 roky. a Tomasa som nejak vymodelovala moc velkeho ledva sa mi zmestil na tortu

lokalistin
21. feb 2014

No v skutocnosti su tie farby ovela krajsie

dm1
21. feb 2014

@lokalistin ved su super ktora je akoze kriva? 😲

lokalistin
21. feb 2014

@dm1 dik ta ruzova je fakt totalne kriva, biela sa mo zdala najrovnejsia a tomasova je na jednej strane bachrata, je vnutri pribinak, zaganazovane ale aj tak mi to vytlaca

sisika
21. feb 2014

@tlap.ka dovolím si sem vlozit moje dielo-na papier som nakreslila tvar,orezala uz naplneny velky korpus;zo zbytkov spravila puncovinu a dotvarovala...

Niekde mam aj nafoteny postup,mozem poslat mailom.
Uspech mala veliky 🙂

tlap.ka
22. feb 2014

@sisika je úžasný :( pokud byste měla ten postup, byla bych moc ráda a poprosila bych o něj :o) prosím na email monca.pesatova@seznam.cz díky moc 🙂

mimcak
22. feb 2014

Tak moje.Ešte jednu čokoládovú a hotovo. Tu hubu som sa nevedela rozhodnúť ktoré foto lepšie. Som sa tešila,že odfotím na záhrade,ale vonku prší tak mi to nevyšlo. 😠 Ďakujem baby za rady s tou hubou.Nožička mala byť užšia,ale čo už. 😒

chvapilu
22. feb 2014

@tlap.ka já mám uložený tyto dortíky

mamcas
22. feb 2014

Babulky pomoooc 😢 neviem ci tu niekto takto skoro rano je, ake co mozem urobit ked sa mi druhe poschodie trochu vtlacilo do prveho??? Je to vidno ako keby padalo dopredu a z boku je to cele ako sikma veza 😢 😖 😢 dam vam sem aj fotku ci vas nieco nenapadne, ja som zufalaaaa 😢 vyrovnat ss to spodne uz neda ze?

mamcas
22. feb 2014
evicaka
22. feb 2014

@mamcas v prvom rade si to daj zachladiť, potom to rozober a spodne poschodie vystuž (napr. slamkami). Daj na to kartonovú podložku a na to polož vrchné poschodie. Neviem či sa ti to podarí narovnať, ale aspoň zabrániš ďalšiemu prepadávaniu 🙂

jakelina
22. feb 2014

@mamcas a ty jsi nevyztužila patra???

mamcas
22. feb 2014

@evicaka @jakelina praveze ano ☹ ale to stredne som dala viac dozadu a slamky so spajlami tam hlavne. A je aj na kartone 😖 viem ze bolo zle zachladene to spodne, neviem nadcim som rozmyslala 😠 dole som to skusala dat ale nejde to a ostavaju tam moje capky 😢 a aj tak neviem co by som potom urobila ine ako odznova potiahnut a doplnit cestom tu priehlbinu 😖 som debil

evicaka
22. feb 2014

@mamcas ak to dáš poriadne zachladiť, tak sa ti s tým bude dobre manipulovať.... potom to ešte skús nejako "vycentrovať" kartónom alebo hrubšou poťahovkou a medzery nejako vykryť lemom . Dúfam že to pomôže 🙂

mamcas
22. feb 2014

@evicaka ono to bolo v chlade celu noc a nejde mi to... hlavne teda to nechcem tlacit ked tam mam tie capky a smyka sa to normalne. Uz som napisala znamej ze davam zlavu a idem tam dat akurat meno a hadam to troskupomoze. Taka som na seba nastvana ze sa to neda opisat 😠 dakujem ale za rady moc pekne 🙂

muffinka8
22. feb 2014

@mimcak Miška, tá torta s hríbom je perfektná 🙂 úžasný pník 😵 aj všetko ... myslím, že to bolo pre jednu pani čo takúto tortu chcela odomňa 😅 ale som ju odkázala na teba 😅 😅 a dobre som urobila 🙂 isto budú spokojní 🙂 .... ja si na také veci netrúfam.

muffinka8
22. feb 2014

A tu je jedna moja 🙂

sisika
22. feb 2014

@tlap.ka Ďakujem,bola som naň vtedy velmi hrda 🙂. Postup posielam,drzim palce 🙂

jakelina
22. feb 2014

@mamcas tak to je divné, že se to propadlo i vyztužené. Jinak je dort moc pěkný, vkusný a škoda ho. Věřím, že tě to mrzí. A podebrat to patro zespodu nějakým dlouhým nožem nejde??

jakelina
22. feb 2014

@mamcas ono i kdyby nebylo to spodní patro vychlazené, tak by to ty výztuže měly udržet, jedině že by snad ta špejle nebo co jsi tam dávala se zlomila, jinak to nechápu. Ony ty horní patra na tom dortu vlastně nestojí, drží na těch výztužích. Já kolikrát nakrémuji dort a mám ho v lednici hodinu, potáhnu. Dodělám to další patro a už to sestavuji. Tak to taky nemám vychlazené, ale to ani nevadí, drží to ty špejle ve spodním patře 😉

mamcas
22. feb 2014

@jakelina ja sa moc bojim do toho rypat 😖 nie je cas na nove potahovanie a tak... ja som ich tam dala nerovnomerne a preto sa naklonil podla mna. Mam velke poucenie do buducna. No mne sa zadanie pacilo, aj sa mi pacilo ako som to vymyslela, ale prevedenie nie je nic moc 😖 ale tak hadam bude chutit aspon 🙂

jakelina
22. feb 2014

@mamcas no tak příště budeš vědět, já bych to asi sundala, vyrovnala to kusem hmoty pod tu podložku a pak to na to znova položila. Ale věřím, že se bojíš to sundat, někdy to může udělat víc škody 😝

jakelina
22. feb 2014

@mamcas a nebude to tím, že jsi dala nerovnoměrně, já tak dávám pořád a nepropadne se to, spíš musela prasknout nějaká výztuž, jinak to není možné. 😝