Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamcas
11. máj 2014

@maya30 nadherne, nadherne, nadherne... nebudem opakovat, ze si neskutocna a absolutne to nechapem, ale si nadclovek a fakt by si si mohla dat mini kamerku ako ficis nech vidime ako sa to robi 😝 sak ja som obcas na nervy aj z jednej a nie zo 17tich!!!

marianabila
11. máj 2014

😲 ženy,vy robíte také nádhery,že od závisti si asi začnem trhať vlasy...to budem už čochvíľa plešatá 😠 😀
prekrásne výtvory ste zase porobili,máte zlaté ruky...

mysiatkoo
11. máj 2014

@laumi vyrazne pokroky, super! 😉

lamps
11. máj 2014

@maya30 dievča zlaté, hlásim sa ku tebe do kurzu šikovných rúk 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ja by som ťa veľmi rada videla "na živo" či máš fakt len dve ruky ako my ostatné 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tortušky sú krásne, krásne
@mirka100911 moc ďakujem, biela je Rainbow dust Snow Drift

ikula2
11. máj 2014

@viera6 torta vazila 3,6kg a piekla som zo 6 vajec stvorec a bol prerezany na 3 korpusy velkost asi 22x22 formy

nika1985
11. máj 2014

@maya30 dakujem aj bolo tusim 5hodin som to tam lepila a stensovala myslela som ze to nema konca kraja

ikula2
11. máj 2014

@maya30 svadobna uplne uzasna 😵 😵 , ta druha poschodova je na 1.sv prijimanie? Prosim ta kolko vazila, nad takym niecim zvazujem

nika1985
11. máj 2014

konecne dopojovane odovzdane baby klobuk dole ja som mala prvy krat ze 3 a 2 poschodovu na jeden vikend deti doma obe chore no mam dost. Asi uz tak viac nezoberem.

laumi
11. máj 2014

@mysiatkoo jeej 🙂 ďakujem 🙂snažím sa 🙂

mysiatkoo
11. máj 2014

tak uz mozem aj ja, uz je odovzdane vsetko 😉

evuliceeek
11. máj 2014

Mamičky chcela by som sa Vás opýtať či neviete o niekom, kto robí postavičky na torty v Prešove alebo v Košiciach, nejaká šikovná mamina? Skúšala som niekoho nájsť cez inzerát, ale nezadarilo sa mi. Sú tu krásne fotky s tortami a so superskými postavičkami, možno sa niekto nájde. Som už zúfalá. Tortu mi pečie kamarátka, ale oni dávajú do výzdoby iba ružičky a ja by som chcela postavičku napr. včielky Maji a Vilka.

vendullka
11. máj 2014

Zdravím všechny šikulky a přicházím s jedním velkým dotazem, je tu některá z vás, která peče oficiálně v domácím prostředí? Děkuji za odpověď

126
11. máj 2014

Ahoj. Robí niekto torty na objednávku kysucké Nové Mesto a okolie?

govinda
11. máj 2014

@maya30 klobúk dole, nádherné torty a ešte koľko ich je 😕 nádherná práca 🙂
@pristela nádherná práca, zlatučké ručičky evidentne 😉

govinda
11. máj 2014

Dievčatá, potrebujem radu (zasa 😠 😀 ) 🙂
Mám robiť tortičku mimozemšťana - zrejme to bude mimozemšťan na obdĺžnikovej, nie 3D.
Veľa inšpirácií som nenašla a pri takej torte ani fantázia nefunguje 😀
Ako by ste volili farebnú kombináciu - torta modrá + obrysy mimozemšťana čierne + zelený mimozemšťan (akože tvár, pleť 😀 )
Alebo aj základ torty čierny a celý mimozemšťan bez obrysov zelený, len oči, ústa a nos čierne? Čo myslíte?

dagmarmustafa
11. máj 2014

@mysiatkoo Krasne! Miska, stale bojujem s rovnostou (hranatostou) tort.Cim mažeš? Maslo+ odrezky? Šlak ma ide niekedy trafit. Tvoja robota je uuuuuzasna!!!!!!!

dagmarmustafa
11. máj 2014

@maya30 Maji...to uz hadam ani nemusim pisat, ze ....sánka dolu 🙂 To akoze čo uz je.Tvoje torty su čisty brutal.Tak uzasna robota a v takom mnozstve.... Prosim Ta,ked budes mat sekundu, napis mi ake praskove farby- fialove si pouzila pri prvej svadobnej.Ja tu v Nitre nemozem zohnat a cez net chcem mat istotu,ze bude presne taka aku chcem. A ty tam take mas.Dikes. Este raz si neskutocna!

jakelina
11. máj 2014

@mysiatkoo úplně parádní oba dva 😉

elamaslakova
11. máj 2014

Dievčence zdravím vás, pridávam jednu moju narodeninovú a idem pokukať vaše nádherné tortičky

maya30
11. máj 2014

@lokalistin dakujem, mna velmi bavi aj to fotenie, ono to vela spravi, lebo aj trocha odprezentovat sa treba 😅

maya30
11. máj 2014

@ikula2 ano tie dvojposchodky boli na psp, do 2 rodin som robila po 2 uplne rovnake 😝 Priemery 24-17 cm a jedna vazila 5,4kg a druha 5,9kg, to kvoli ovociu, jedna mala viac a druha menej 😉

maya30
11. máj 2014

@mysiatkoo uzasne su obidve, to spodne zdobenie na ruzovej to si trafila na moju strunu 😵 Prosim ta v com pecies korpusy ? Ja mam rafiky a mam pocit ze uz su zdeformovane, nie je to 100% kruh a vadi mi to...

maya30
11. máj 2014

@dagmarmustafa dakujem 🙂 tie biele ruze su len frcnute na hranach prachovkou amethyst a tie druhe su zo slaboruzovej hmoty a kraje dotienovane amethystom a hrany na jemno s bright navy 😉

anibas
11. máj 2014

@evuliceeek skús pozrieť v Dekoro na Jarkovej ul., alebo Čoko pralinky - teraz v Kolégiu 😉

muffinka8
11. máj 2014

@evuliceeek vieš, toto sa mamičkám veľmi neoplatí robiť. Strávia pri postavičkách 3-4 hodiny a ľudia nie sú ochotný dať 5-10€ za jednu postavičku. To potom rovno si dať upiecť celú tortu ktorá bude s postavičkami aj zladená.

mysiatkoo
11. máj 2014

@dagmarmustafa @maya30 @jakelina dakujem!!! 😵

@dagmarmustafa nie veru, ja sa s maslom nekamaratim, ale pouzivam ganache - mrkni na mojej stranke albumy a tam je cely postup 😉

@maya30 tiez peciem v rafikox, ale tak ja toho zdaleka nemam tolko ako ty, takze k nejakemu vyraznemu zdeformovaniu este nedoslo 😝 pevne verim,ze to par rokov este posluzi 😀

vepaga
11. máj 2014

moja minulotýždňová

mamcas
11. máj 2014

Tak tá moja, čo sa mi nechcela 😉 nič svetoborné, ale fajn, myslím 😝
a ešte jedny makronky a poviem Vam, robit ich bez farbiva je ovela lepsie ako s 😉

jenie123
11. máj 2014

Ahojte kocky.. strasne dlho som sem neprispela.. ale sledujem Vas stale a i pacitkujem o 106.. iba nemam tolko casu Vas docitat.. dufam, ze sa polepsim.. 😃 pridam par mojich výtvorov..

jakelina
11. máj 2014

@jenie123 krásné čisté je máš 😉