Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
9. sep 2014

@mysiatkoo fantastické torty, si neskutočnáááá

nika1985
10. sep 2014

@vlada111 dakujem za odpoved tak s touto hrackou sa budem musiet potom rozlucit nemam kde okrem bytu striekat. 😢

mamcas
10. sep 2014

@sikag si uplne ze super ako mi pomahas 🙂 dakujem silno silne 🙂 no lahnut bosorku si moc neviem predstavit 😝 ja uz som ich vcera aj ako tak upatlala, ziadna slava, ale tak lepsie to neviem ☹ chcela som aby vyzerali ze k sebe patria tak som pavuka akoze postavila/posadila...ale tie nohy nema dobre (viem ze mu ete 2 chybaju 😝 ) tie este budem menit...nejako 😅 a bosorke musim urobit metlu a klobuk ete 🙂 no kukajte ci sa nepopucite od smiechu 😀 😖 😀

mysiatkoo
10. sep 2014

@vlada111 dakujem Vladi... ja uz kazdym dnom cakam na nejaku fotku od teba, lebo si davno nic nepridala, nesxovavaj! 😉
@mamcas ti su supeeer 😀

jakelina
10. sep 2014

@florentina potáhnu, honem uhladím nahoře po obvodu a pak už jenom jednou žehličkou jedu po boku dortu a druhou nahoře a takhle proti sobě uhlazuji. Asi je to lepší vidět, než popisovat. 😀 😝

pristela
10. sep 2014

@lokalistin to vááážne ? by som sa dusovala ze som ju videla prvy krat ,ale vážne :D 🙂 no zabijem sa ? 😅 😅

mysiatkoo
10. sep 2014

@pristela to si asi jedina, co si to nepamata 😀 😀 😀 ale zdala si sa triezva 😝 😀

lokalistin
10. sep 2014

@pristela no ona nas vtedy "kopla" sa prihovorila, ci sme z konika, ale ja by som ju asi tiez uz nespoznala-nepamätam tvar a na fotke ju moc vidiet neni

pristela
10. sep 2014

@lokalistin
@mysiatkoo jo ja uz viem ,aj ste mi vtedy vraveli jej torticku nejaku ,teda aspon myslim ze to bola ona, bo tam bola este jedna z MK 😅 no po pravde tiez tváricku nepamatam 😀 😀 😀 nuz mna treba kopat, som uz stara osoba 😀

mimcak
10. sep 2014

@sikag áno 😀 😉 ganache 😉

evicaka
10. sep 2014

kočky, skúšali ste niektorá robiť ganache aj z rastlinnej šľahačky???? myslíte že by to šlo? 🙂

florentina
10. sep 2014

@jakelina díky 🙂 zkusim tedy koupit jeste jednu zehlicku. No ale moc si nefandim 😀

mojmacik
10. sep 2014

@sollange dobryyyyy Axel nema chybuuuuu 🙂 a vsetko naj 🙂

sollange
10. sep 2014

@mojmacik Ďakujem

lokalistin
10. sep 2014

@sollange vsetko naj

jakelina
10. sep 2014

@evicaka ano dělala jsem i z rostlinné

sollange
10. sep 2014

@lokalistin Ďakujem pekne 🙂

vlada111
10. sep 2014

@nika1985 no robia to kočky aj na kuchynskej linke, ale teda ja som to mala zakryté v krabici zo všetkých strán na jedálenskom stole, ešte aj v pracovni som mala poprašok ružový :(

vlada111
10. sep 2014

@mysiatkoo jaaaaj moja, no mám toho dosť v zbierke, len teda nejako sem nechodím často a veru zanedbávam vás kočky a tým aj seba :( Ale pokúsim sa polepšiť 🙂

veronkaj
10. sep 2014

žienky poprosím Vás o radu kto je ochotný poradiť tak prakticky zo skúsenosti
kupila som si robot kenwood ten s ind.doskou kto by bol ochotný poradiť ako a ktorú metlou je najlepšie robiť - klasické piškotové, šlahačku, linecké a nad parou čo sa robia krémy,? teda aj tie čo nemajú s varením
poprípade ako v tom varíte ,

a ešte kedže je tam veľká nádoba dá sa tam urobiť cesto piškotové a postupne dávať po plátoch piecť - čo netrvá dlho ccca 10 min? dakujem 🙂

mirka100911
10. sep 2014

Prosim vas, kde mi vytlacia fotku na fondan? peceniehrou na pokazenu tlaciaren... A je lepsie fondan, alebo oblatka? Chcela by som Hero Factory cca 3-4 "postavicky" a prilepit na bok torty... Tak, ze si to akoby vystrihnem a dam tam len postavicku... Neviem to nejako lepsie vysvetlit... 🙂 Ale ved vam dam fotku, ako by som to chcela urobit...
PS, nieco sa mi mari, ze to robila aj cukraren KAMA vo Velkych Levaroch, neviete nieco o tom? to by som mala najblizsie... 🙂

nika1985
10. sep 2014

@mirka100911 ja som si teraz davala na fondan tlacit a je to krajsie oproti oblatke aj take pevnejsie. skus tortickovo.com

nika1985
10. sep 2014

@vlada111 pri mojej sikovnosti to bude aj v obyvke🙂 raz som striekala striebornym sprejom ak je to tomu podobne tak pre moje lave ruky to neni dik za nazor jaj tak som to chcela budem dalej miesit a farbit. 😒

stupacik
10. sep 2014

Toto sú moje najnovšie výtvory

zuul
10. sep 2014

Ahojte dievcata.
dufam, ze ste na mna este nezabudli 😲
holky potrebujem ci by mi niekto neupiekol torticku coko-coko-banany tak 4kg na 26.9.? @sikag? @ajka82? dievcata niektora z ba a okolia? prikladam obrazok a vopred Vam dakujem

ja pracujem uz druhy tyzden a teda frmol ako prasa, k tomu deti, kruzky, logopedicka.... sa tesim ze bude v pondelok volno.

mirka100911
10. sep 2014

@nika1985 Dakujem, poslala som objednavku do tortickova... 🙂

moicka
10. sep 2014

dievcence, idem robit svadobnu a na ruze by som chcela pouzit perlet. 😝 Mam taketo nieco. Mozem to zmiesat s alkoholom a natriet, alebo mam skusit zohnat sprejovu perlet? Dakujem 🙂

kiki68
10. sep 2014

@moicka ahoj,ja pouzivam rainbow dust, ano bud zmiesas s alkohol a nanesies podla toho kam potebujesna tortu alebo som ich pouzivala aj tak,ze som to len nasucho rozprasila stetcom,ono sa to zachytilo ako glitter,ked si das na kozu 😉

To cierne je rainbow dust na vytvorenie efektu toho maku, na tych cupcakes je pouzity ruzovy rainbow dust.Teda je trblietavy samozrejme 😉

moicka
10. sep 2014

@kiki68 velmi pekne dakujem. Ja som to tiez davala nasucho, ale zdalo sa mi to take nevyrazne, preto som to chcela skusit zmiesat s alkoholom a natriet co potrebujem, len sa bojim, ci neurobim chybu 😨 ☹

gelinka75
10. sep 2014

@moicka sprejova perlet je ovela lepsia, odporucam