Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ludkas31
29. okt 2014

@dm1 praveze som pozerala a je tam ze plati od 27 do 2.11, ale dnes bol muz v lidli a pani ani nevedela ze to maju mat v akcii, preto som ostala prekvapena

pristela
29. okt 2014

@dm1 aaach, nedraaazdi !!!!!! uz som tam snorila, ale sak nemoooooozem 😢 😢

dm1
29. okt 2014

@ludkas31 ale to nie je klasicke ako byva 250g ale nejake speci 500g a mozno mali len par kusov ako vzdy :p

dm1
29. okt 2014

@pristela ze je tam vela krasnych? vtedy som vahala este nad inymi a su ozaj super aj na ine tvorenie ja uz som si tiez dala stopku lebo som vela objednavala na nausky a kopu gombikov farebnych uletenych tak uz by aj stacilo :D

dm1
29. okt 2014

@pristela inak ta cena je super ked si to kocky rozdelia 3 pasy za 5e neni o com ja som si 2 nechala jeden na torty a jeden an ine tvorenie s akrylkami nech to nepatlam potom aj na textil tak. ale ese som nepouzila ani jednu tak aspon ty ju pekne vyuzivas :D

jakelina
29. okt 2014

@ludkas31 u nás bylo v akci minulý týden. Je to půl kila za 59.90. Velký modro bílý kelímek a měli to v chlaďáku, ale jinde než klasické mascarpone.

pristela
29. okt 2014

@dm1 ja ju zboznujem , uplne najviac 😀 aj tu silikonovu krajku co sme my dve delili mam najradsej , i ked sa s nou pracuje tazsie 😅 ale paci sa mi naj..no ja potvrdila vcera ten krb, tak ted dva mesiace nespim a makam ako sršnica 😀 😀 😀 ale ako vydrzim nic nekupovat tolko to netusim 🙄 😀 😀

dm1
29. okt 2014

@pristela tak som rada ze sluzi aj krajka najviac ked som ta na nu ukecala :D. ja si vzdy klepnem po prstoch ze uz nic neobjednam a potom zase nieco surne nutne musim mat sak to isto poznas :D. aj teraz uz kukam ake maju an tej stranke co som dala so sablonou krasne peciatky :D. Hlavne ze som teraz musela objednavat zivicu aj striebro na objednavky :p 😔

pristela
29. okt 2014

baby pridavam jednu nie moc planovanu tortuchu co som vzala objkednavku na nasom stretku 😅
@dm1 Dani , ja som vcera zrovna posielala Lusilke link na babu z Fleru co vyraba rucne peciatky, uuuuzasnu robotu ma, mne robila peciatky podla mojho navrhu, ibaze ako som mrk zmenila matros a tohto sa bojim, bo podobne sa mi ted prave rozpadli 😠

dm1
29. okt 2014

@pristela ja akurat riesim peciatku na mieru brazdim sashe a hladam co by mi najviac vyhovovalo das mi prosim link kde si brala? dakujeeem

pristela
29. okt 2014

@dm1 poslem ti na fb a mam aj este nieco pre teba, mne sa viac pacia cesky hand made vyrobci 🤐 napisem ti na fb preco 😅

mamcas
29. okt 2014

Tak dievčatá príkladom dôkaz toho že nie všetci sme rovnako šikovní aj keď sa snažíme 😒 hrala som sa tu tri hodiny s postavičkou a toť prikladam výsledok 😢 plakať sa mi chce, ale to mi nepomôže. Telo skončili v mojej pasticke a hlave som ešte aj pery rozmazala a nejde ni to vyčistiť 😔 proste vazte si svoje šikovné prstiky,ja ich mám nemtave až hroza 😢

adrika202
29. okt 2014

@pipka
@sasettka ďakujeme pekne 🙂 no mal radosť veľkú 🙂 scooby ho som nemohla ani rozkrojiť ,musela som ho dať dole z torty 😀 😀

sasettka
29. okt 2014

@dm1 u nas veru mali par kusov ako vzdy, cize ked sme prisli, nebolo uz NIC..... ani to klasicke male mascarpone, parada... esteze mam len parizsku slahacku na tento vikend 😝 😅 a strasne sa mi nechce, ale straaaaasne... ta ruka dost boli, cize modelovacky ako za trest

sasettka
29. okt 2014

@pristela waaaaw, ze aky biceps, fiiiha 😉

sticker
29. okt 2014

@mamcas Mne sa to páči 😅 🙂 😉 To telo by som nedala ani za týždeň! Viem čo som sa s malým ponnym narobila... Ale to ťa asi moc neukľudní 😒 Podľa mňa je to však dobré 🙂 😉

vecernicci
29. okt 2014

děvčata, prosím, nemáte některá recept na domácí mascarpone?

jakelina
29. okt 2014

@vecernicci http://recepty.vareni.cz/domaci-mascarpone/
Je v akci v Globusu, tak můžeš koupit tam za 29,90 😉

vecernicci
29. okt 2014

jj, díky 😉 jenže do globusu to mám 30 kiláků 😝 tak zkusím domácí 😉

pristela
29. okt 2014

@vecernicci som citala ze potrebujem 30kilaku/kilogramov/mascarpone 😀 😀 😀 😀 co znaci ze na dnes uz mam agendy dost a musim ist pracovat manualne 😝

jakelina
29. okt 2014

@jakelina no to je daleko, to se ti nevyplatí. Já si koupila minulý týden v Lídlu ty půlkilové. 😉

evala777
29. okt 2014

ahojte, pridávam svoju nevydarenú čokoládovú....no ešte sa musím veľa učiť a čokoláda nechce byť so mnou kamoška ☹ muffiny boli do školy na helloween party

moicka
29. okt 2014

ked sme pri tom halloweene, pridam aj ja moje dnesne pre dceru na skolsku party 😅 😀 😀

denisak77
29. okt 2014

Dievčatá,posielam vám sľúbený recept.
PŠENIĆNOOTRUBOVÉ PAGÁĆE.
1 hrnček pšeničné otruby
2 hrnčeky hladká múka
1 čajová lyžička paprika,soľ,rasca
1 dcl olej
1 celé droždie
3 dcl mlieko
PLNKA
1/2 hera /ja dávam maslo/
2 kávové lyžičky soľ
1 žĺtko
Vykysnuté cesto rozdelíme na 3 časti ,naplníme plnkou ako na roládu a pokrájame na trojuholníky.Potrieme bielkom a dáme piecť.

mysiatkoo
29. okt 2014

@denisak77 hned mi sliny nabehli pri spomienke na ne 😝 😅

mysiatkoo
29. okt 2014

moje 2 predstretkove pokusy s jedlym papierom ... povodna predstava uuuuuplne ina, ale to vam asi ani netreba vraviet - vo viac ako 90% to je u mna tak 😅 😝

denisak77
29. okt 2014

@mysiatkoo zaujímavé a pekné,to tie ruže sú z jedlého papiera?

mysiatkoo
30. okt 2014

@denisak77 ano 😉

pipka
30. okt 2014

@denisak77 mnaaam, pisem si, dakujemeee 😎 😉

pipka
30. okt 2014

@mysiatkoo kraaasa 😎 aj ta ruza je z jedleho papiera? myslim ta vrchna? 😕