Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mysiatkoo
21. sep 2014

@pristela aj tak je to pre mna nepoxopitelne 😅 smekam jak furt 😝

blancagon
21. sep 2014

@pristela nádheraaaaaaaa

vlada111
21. sep 2014

@maya30 ach tie tvoje diela, žasnem nad tou dokonalosťou

vlada111
21. sep 2014

@mysiatkoo milujem tvoje torty a túto som si tiež zamilovala 😵 😵 😵

vlada111
21. sep 2014

@mia114 krásne

mamiaigi
21. sep 2014

@pristela krásne sú všetky 🙂 no a macko pu nemá chybu toho si ukladam.

jakelina
21. sep 2014

@pristela moc krásné dorty, ten Pů je úplně vymakaný 😉

jenie123
21. sep 2014

Ahojte kocky.. moc nadherne torty ste popridavali.. pridam par svojich, tento tyzden ich bolo pozehnane.. 🙂 ta posledna je pre môjho chlapceka.. 🙂

matomi
21. sep 2014

Ahojte, ja len takú jednoduchú pre syna na oslavu so spolužiakmi. Musím sa ešte veľa učiť, kým budem mať také rovné torty ako vy. 🙂

mirka100911
21. sep 2014

Tento tyzden len jedna jedina..... Pre moju maminku.... 😅 (inspirovala som sa tuto tym prianim, dakujem. Myslim, ze od @halienka )

dagmarmustafa
21. sep 2014

Caute baby.Ťazký tortovy vikend za mnou....tu je vysledok. Idem si Vas popozerat a potom oddychovat 🙂 Svadobná sa mi strasne nedarila....musela som maskovat a maskovat:(

sikag
21. sep 2014

@mysiatkoo aaaa toto mi skoro uslo 🙂 idem rychlo docitat ale uz sa hlasim 🙂

sikag
21. sep 2014

@dagmarmustafa kraaasne!
@pristela ten macko pu je genialny! tebe ten airbrush uzasne sedi, ako zive to je 😉
@mysiatkoo scooby doo paradny! mas uz predstavu kedy a kde by bolo stretko?
(zase som ta dala s jednym o ale som si to vcas vsimla 😉 tentoraz....)

halienka
21. sep 2014

@mirka100911 jéj, tak to sa moc teším 😵 😵 😵 krásne ti vyšla tortička 😵

miselka007
21. sep 2014

Ahojte zienky,idem si po radu 🙂 z k2 budem modelovat skorpiona ktoreho potom polozim na tortu.No a teraz rady.Potrebujem aby mal zlatu farbu a este nikdy som taku hmotu nefarbila tak prosim pomozte.Ako sa farbi praskovymi farbami?Maju sa riedit vodou a potom nejak rozmiesit s hmotou?Alebo mam kupit sprej a nafarbit to tak uz hotove?Toto teda fakt neviem a moc cam dakujem za pomoc pripadne vysvetlenie pre blondinu 😀 dakujem

jakelina
21. sep 2014

@miselka007 rozpusti v alkoholu a natři na povrch štětcem. 😉

elamaslakova
21. sep 2014

@pristela prekrásne všetky tortičky

jachin
21. sep 2014

@pristela prosím Ťa aká ja farba tá bordová ( na tej 15 - Vanessa) ? originál, či mix nejakých farieb? zaujímavá je..

katarina51
21. sep 2014

@miselka007 ak budeš farbiť hneď ako vymodeluješ, tak stačí práškovú zlatu nanášať bez alkoholu na zvieratko. Ja som tak robila kalichy na PSP a bolo to super, lebo keď to vytvrdlo tak som to mohla v pohode chytať do ruky a nezanechávalo to stopy, čo je problém keď som to postriekala sprayom. Tam bola manipulácia veľmi ťažká. 😖 😖 😖

pristela
21. sep 2014

Holky moooc vam kazdej dakujem , zrovna tu stoji moj najmensi, som davala fotky na fb torticiek a on že jeeej, to su koho torty? 🙄 🙄 🙄
@mysiatkoo tu mas dokaz mojej "rychlosti" 😀 macka pu som piekla dobosove platy aj puncove platy vecer o 18hodke a rano siel uz fuč takze moj malý ho ani len nevidel 😝 videl ten most vymodelovany tak mi vravi ze este ze som ho videeel inak by som neveril ze si ju robila !...milé dieťa 😀 😀

@jachin to je tmavo filova 😅 a je to mix ruzovej a asi troch ci kolkych fialovych 😕

jakelina
21. sep 2014

@pristela no tak to víš, fotoshop funguje, dorty si namaluješ a troubu pustíš jenom než přijdou kluci ze školy, aby ti věřili 😀 😀 Jeden most pro zvýšení důvěry

pristela
21. sep 2014

@jakelina jo , ved prave ...som bola ním odhalená 😖 😖 😖 😀

daja55
21. sep 2014

pre syna k 30. narodeninám, vyskúšala som korpus Sandra Velvet,( rozpočitavala som z celej kilovej dávky, ale na budúce dám trošku viac tej hmoty, 🙂 ) čoko korpusy, plnka karamelová s orieškami,rastlinná šľahačka s čučoriedkovým jogurtom a mrazené čučoriedky 🙂 🙂

vlada111
21. sep 2014

@pristela nádherné diela

pppeeetttaaa
21. sep 2014

@dagmarmustafa ahoj..naaadherne torty, a ta svadobna..tak z nej som unesena.. ja s kvetmi len zacinam, mozem poprosit o radu, aku formicku mam pouzit na tie kvety, a aku farbu aby som docielila taku fialovu? Dakujem

hrablica
21. sep 2014

Dnešná víkendová na meninky, jednoduchá pre nás, strašne sa mi nechcelo poťahovať :-P Kakaový korpus, kokosová plnka.

nika266
21. sep 2014

@daja55 paradna torticka a vyzera fajnovo, mnam

nika266
21. sep 2014

@dagmarmustafa Torticka super,parada 🙂

dagmarmustafa
21. sep 2014

@pppeeetttaaa Ahoj,dakujem! Ja to robim len druhy rok,ale nejak ma to chytilo....Vykrajovacky na kvety pouzivam rozne,ale vela x si vygooglim a cez pocitac obkreslim maketku.Potom vyrezem tensi marcipan,vopcham drôtik,dam vysusit-na podlozku y jablk(z Lidla) a tienujem. Fialova je praskova-amethyst+ ruzova rose champion.Treba si pozriet nejake videa a skusat.......Drzim palce!

dagmarmustafa
21. sep 2014

@nika266 Dakujem!!!!