Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
3. aug 2013

@lawli myslím, že ja som ju kúpila v A-Z domácich potrebách

lawli
3. aug 2013

@lamps vďaka ,uvidím kde nájdem tu svoju 😀

dm1
3. aug 2013

inak este som robila k tej svadobnej torte 18 medovnickovych srdiecok - menoviek len som to radsej nefotila co keby to ktosi zase chcel :D. inak slubila som ich davno ze sak pohoda urobim si to dopredu a viete kedy som piekla? v stredu okolo polnoci 😝

katycat
3. aug 2013

nerobi tu niekto pralinky domace?a ak ano po com ich predavate?dakujem 🙂

vecernicci
4. aug 2013

ahojda holkyyyyy, tak jsem tady, jsem si odpočnula a můžu jet nanovo 😉 zítra nastupuju zpátky do práce, takže to bude zase mazec,ale abych pravdu řekla, tak jsem se už doma tak nějak nudila, měsíc stačil 😝 😀 😀 😀 😀

maya30
4. aug 2013

ahojte, pridavam moje tohtotyzdnove, auto nemoze chybat 😝 😅 ale dufam ze uz nadlho posledne, aj ked musim povedat ze uz som sa ako-tak otukala 😝 ten allianz stadion som tu riesila, nakoniec som ryhy robila podla pravitka a moj prvy tank, nakoniec ani nebol tak narocny ako som cakala 😅

maya30
4. aug 2013

@vecernicci to nastupujes do tej istej prace ? Na mesiac ta prepustili, ci ako?

vecernicci
4. aug 2013

@maya30 jj, přesně tak, tam je to normální 😝 😝 není momentálně práce, neprodlouží smlouvu, nahrnou se zakázky, zavolají, takže zatím asi a na tři měsíce a pak se uvidí, ale lepší něco, nežli nic ☹ ale zase je to na jednu směnu, prachy slušný, žádný stres, pohoda, mám tam už kámošky, tak se i těším 😉

vecernicci
4. aug 2013

@maya30 super dortíky, to auto je fakt luxusní 😉

maya30
4. aug 2013

@vecernicci tak hlavne ze ta beru aj naspat...take volno z casu na cas pride vhod, vsakze...a ked si doma tak mas cas na pecenie, myslim pre rodinu a znamych 😉 😉 😉 😎

adrika202
4. aug 2013

máááá levandulovááá 🙂 ideme na návštevu tak taká rýchlovečka ,pre pani domácu 🙂 a poschodka,no sadla si trošku,ale je to pre kamošku na 40-ku tak snád mi odpustí,ved ako sa to hovorí,darovanému koňovi na zuby nepozeraj ?? 🙂 🙂 štve ma to ale už to neprerobím nijako,čo už :/

lucula73
4. aug 2013

peknú nedeľu,dala som sa ukecať na dve torty 🙂
narodeninová škatuľka a krstinová presne podľa želania 😉

florentina
4. aug 2013

@delfinka210 ahoj, od holek jsem tu v posledních dnech získala tři varianty:

1. udělat pribináčkový krém a jen k tomu přimíchat kaštanové pyré.

2.3dcl mlieka uvaríme so Zlatým klasom a kašu necháme vychladnúť.Medzitým zmiešame polku masla, 3 lyžice práškového cukru a 1 gaštanové pyré. A zmiešame s vychladnutou kašou zo Zlatého klasu.

3.250g gastanoveho pyre, 1 vanilkovy cukor, 1-2 pl praskovy cukor, 125g maslo, 200g kysla smotana, vše smíchat dohromady

tak si vyber a dobrou chuť...

muffinka8
4. aug 2013

@jakelina @lamps asi budem musieť poskúšať rôzne hustoty. Aj keď ja stále hľadám ľahšiu cestu ako nemaľovať 😀 ani oči ani nič, bo ja mám problém aj obočie fixou postavičke namaľovať ako sa mi trasú ruky 😅 😀

florentina
4. aug 2013

@sikag určitě se bude líbit, mě se líbí 😉 střed normálně kuličku, jukni tady do téma fotoposupy, je tam tuším hned na první straně.
Jinak já používám jen kupovanou hmotu, dorty dělám v noci, jindy není čas a tak minimalizuji čas kde se dá, ještě se dělat s hmotou prostě není reálné, ale myslím, že ani jinak bych neměnila, dělám z pravého marcipánu kvůli chuti a ten bych doma těžko ve velkém dělala. Těším se na tvůj další dortík 😉

florentina
4. aug 2013

@sikag a děkuji moc za pochvalu dortíku 😵

mamilia
4. aug 2013

Ahojteee sikulkyy ... waaau ze ake krasne torticky nadherne vsetky.... 🙂 🙂 🙂 ja som robila moju piatu torticku ...ale toto horko dalo teda zabrat... tentoraz torta bola pre mojho muzicka ... 🙂

delfinka210
4. aug 2013

@florentina všechny vypadaji moc dobře, který tobe chutnal nejvic? Dekuji

elamaslakova
4. aug 2013

@dm1 Nádherné tortičky

elamaslakova
4. aug 2013

@maya30 Nádherné toritčky

jakelina
4. aug 2013

@florentina jedna paní po mě chce ten pravý, který přesně objednáváš??? Děkuji

dadulka271
4. aug 2013

Moje robene v poslednej dobe 🙂

evuska32
4. aug 2013

v poradí šiesta torta pre moju rodinku 😉 pre krstnú k narodeninám...ale teda v tomto teple to bol heroický výkon 😀

elamaslakova
4. aug 2013

Dnešná tortička , taká rýchlovka , pre syna Juraja k narodeninám

sikag
4. aug 2013

@florentina jaj tak gulicku v strede mam, ale videla som uz aj krajsie stredy, napr wera ma uzasne pivonky s nejakym zaujimavym stredom

pridavam hotove torticky, jedna pre brata a druha pre otca 🙂 vcera sa mi vobec nedarilo, to vrchne poschodie je uplne spackane 😒

sikag
4. aug 2013

@maya30 pekne ti vysiel ten stadion. a to auto je neskutocne! 😎

akzuzs
4. aug 2013

Dievčence idem robiť moju prvú svadobnú tortu. Strašne sa na ňu teším, len neviem ako sa mám s pani dohodnúť. Vraj chce len takú troj kilovú a ja jej že svadobná to bude minimálne 6 kg a určite aj viac lebo chce dvojposchodovú okrúhlu s rúžami a to hneď všetko vbehne na váhu. Trojkilová by bola malinká prťavá . Koľko si pýtate za svadobnu tort? tak ako za inú od kila? Alebo to mám za určitú cenu bez ohľadu na váhu. Kámoška minule piekla tiež dvojposchodovú svadobú a hovorila že mala kolo 8kg. Keby moja svadobná vážila tak to si mám normálne zaučtovať 8x10 ? Neviem Poradte aby som vedela, zajtra sa mám s ňou stretnúť aby sme sa na všetkom dohodli.

petkaa28
4. aug 2013

@akzuzs presne tak, pod vahy... Ak tam bude vela kvetin, tak si daj cenu za kg o cosi vyssiu... Je rozdiel robit 2 figurky na tortu a milion ruzi... Nieze jej povies, ze za 60 to bude a torta bude mat nakoniec 8kg a ty ostanes v strate...

florentina
4. aug 2013

@delfinka210 já nemám vyzkoušené všechny, nakonec jsem udělala něco jako pribiňák, ale bez tvarohu, konkrétně 2šlehačky, 2zakysané smetany, kaštanové pyré, 1creme ole a trošku cukru dle chuti. Chtěla jsem dělat ten poslední s máslem a zakysankou, ale jsem zapomněla koupit máslo, myslela jsem, že mám na mrazáku a tradičně jsem dělala v noci, tak jsem improvizovala.....

florentina
4. aug 2013

@jakelina Majko, obejdnávám tento http://cukrarske-pomucky.cz/1-kg-marcipan-pravy... , akorát rovnou v 12kg balení /vychází pak levněji/. Je to takový dobrý kompromis mezi cenou a chutí. Je dobrý a dobře se s ním dělá. Jinak úplně nej nej nej co se chuti týká je tento http://fialapraha.cz/eshop/ostatni_suroviny/sur... , hned ty první dvě položky /marcipán 1:1 potah/ , ale prodávají ho nejméně po 2,5kg a ta cena tam, to je cena za kg. Taky ho mají tady, ale tady je ještě dražší http://www.hospodynkam.cz/hospodynkam/eshop/5-1... . No ale to jen pro zajímavost, předpokládám, že ti to nikdo navíc nezaplatí. Ale je fakt výborný a já ho objednávám jen když ho někdo výslovně chce a tudíž si ho i připlatí....Pak mají ještě v těch dvou posledních shopech marcipán poměr 2:1, ale ten je už moc měkký, ten je do náplní do pralinek a je nejdražší...