Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
31. dec 2011

@alenv dakujem ti krasne , ale uz je naozaj neskoro, mascarpone je v kybli 😠 , ale aj tak diiiik 😉

vecernicci
31. dec 2011

@mamina1978 a to jsi dala do toho i ten pudink? nebo jen pudink a jogurt? to bych mohla taky vyzkoušet, jinak tuhle jogurtovou berou lidi poslední dobou často a hlavně do dětských dortíků 😉
jinak já taky peču dorty od března, jsem jen pokročilý začátečník 😀 😀

mamina1978
31. dec 2011

@vecernicci ja som urobila presne podla receptu na metrovy tu plnku a dodala 6 polievkovych lyzic bieleho odtucneneho jogurtu 😉

lussy23
31. dec 2011

@jovanka81 - krásne tortičky @desmodka - nádherné torty. Tá s opičkami sa mi páči najviac =) @zuba krásna tortička

vecernicci
31. dec 2011

@mamina1978 no vidíš a nová náplň je na světě 🙂 takhle vznikají nové recepty 😀

mamina1978
31. dec 2011

@vecernicci no dufam , ze mi to aj pekne stuhne ,potom dam vediet. A este som sa chcela spytat, aky robis ty korpus ? Poprosim kompletny recept, lebo nam strasne chuti metrovy , ale ked budeme mat stale ten isty ... ☹ tak sa nam za chvilku sprotivy 😒 A este raz ti velmi pekne dakujem za rychlu inspiraciu. Beham totiz od rana od kapustnici ku kaciciam ,od kacic ku salatu a od salatu ku torte a dookola mi pobehuju styri deti 😅 😝

vecernicci
31. dec 2011

@mamina1978 tak to máš doma docela veselo 😀 já mám kluky jen dva a někdy stačí i to 😉
já mám korpus osvědčený, vždycky se mi povede 5 žloutků utřít s 20dkg cukru, 5 lžícemi vody a 3lžícemi oleje a pak opatrně zamíchat 20 dkg polohrubé mouky se 1/4 prdopeče a sníh ze 5 bílků
jinak když chci kakaový, tak odeberu 5 dkg mouky a místo ní dám kakao, takhle dělám i mandlový a na ořechový dort mám recept od prababičky 4 žloutky, 20 dkg cukru, 10 lžic studené vody a 5 lžic oleje ušlehám, pak opatrně přimíchám 20 dkg polohrubé mouky a10 dkg strouhaných ořechů a sníh ze 4 bílků 🙂

maca77
31. dec 2011

ahojte tortičkárky 😵
pozerám že mnohé ste nemali pauzu ani na vianoce a piekli ste vo veľkom .... a pozerám že ste ma aj spomínali, tak musím odpísať na dotazy k Fifinke 🙂

... ja som dnes dostala objednávku na tortu a pripojili mi krásnu tortičku ... práve tú ktoré @vlada111 piekla pre svoju dcérku .... lenže je to o týždeň a tam mám už objednávky, navyše pečenie koláčov na oslavu pre môjho otca, tak to nebudem stíhať.... ja už mám snáď celý január zaplnený 😝 😅

... verím že ste mali krásne Vianoce a do nového roka vám prajem hlavne zdravie, šťastie pre vás i vaše rodiny a hlavne nech vám to pečie! a nech máte len a len spokojných zákazníkov 😉 😵 😵 😵

... samozrejme ĎAKUJEM všetkým za rady, inšpirácie.....

anibas
31. dec 2011

Pekný večer sladké žienky, Všetkým prajem úspešný a pohodový celý rok 2012 !!

vlada111
31. dec 2011

@maca77 no vidím, že tá moja torta je nejaká populárne, už som ju našla aj u jednej mamičky v albume ako číslo jedna k narodeninám pre jej dcéru na február 😀

vlada111
31. dec 2011

Kočky prajem vám krásny a pokojný celý rok 2012. Dnes si to užite v kruhu najbližších a najmilších. A už sa neviem dočkať tých vašich úžasných výtvorov v roku 2012.

maca77
31. dec 2011

@vlada111 tak aspoň vidíš že má úspech 😉 ale zaujímavé že mne to poslala v správe cez fb 😅 a ja tú babu ani len nepoznám 😀

ajka82
31. dec 2011

ahojte, dakujem tym co mi poradili... moja dnesna prva pecena torta...dteraz som robievala vzdy nepecene z piskotov 😅
vnutro-biely korpus s broskynovym kremom

livia76
31. dec 2011

PF 2012 dievčatá 😵

ajka82
31. dec 2011

pekneho silvestra prajem... a len to najlepsie v novom roku 😵

mia1111
31. dec 2011

Ahojte babulky, chcem Vám popriať veselého Silvestra v Novom roku 2012 Vám želám len to najlepšie, veľa zdravia a spokojnosti a nech sa Vám podarí všetko, do čoho sa pustíte 😵 😵 😵

vera_vila
31. dec 2011

Ahoj holky, tak tady je moje silvestrovská/novoroční, ale představa byla trochu jiná... Na bocích mám x-barevný mramor, ale nejde vůbec vidět, protože jsem ten převis udělala moc velký, ale už jsem neměla sílu to opravovat... Láhev jsem taky trochu neodhadla... No, radost z ní nemám...

Všem vám přeji do roku 2012 jen to nejlepší, splnění všech přání, hodně zdraví, spokojenosti, pohody, úspěchů, spoustu nádherných dortů a hodně spokojených a vracejících se zákazníků.

mrka2
31. dec 2011

taaak aj ja sa pripajam a prajem krasny novy rok s vasimi rodinkami, nech sa vam aj nadalej dari 🙂
a lucim sa so starym rokom konecne s poslednou tortou 😝 obrazok mi teta poslala, ze taku chce, nie je z mojej hlavy 🙂

erikababula
31. dec 2011

Vsetkym mamickam a ich rodinam prajem stastny novy rok2012🙂

vlada111
31. dec 2011

@maca77 aha, to je zaujímavé. Ja mám tie torty zverejnené pre všetkých, tak asi ju našla.

ajka82
31. dec 2011

baby, este mam otazocku 😅 ked som potahovala tortu, tak ten kraj sa mi samozrejme zvlnil dole a nevedela som ho poriadne vyrovnat(tak som to zakryla maslou) 😅 ako to robite, ze mate tie torty tak rovnucke?
a dakujem ze sa vam paci 🙂

katy1979
31. dec 2011

@ajka82

https://www.youtube.com/watch?v=-3Ki5bbXu_Q


skus kuknut je to lepsie ako vysvetlovat. neboj na dalsej uz budes macherka aj bez zahybov.

bianca
31. dec 2011

zlaticka :-*

dada2007
31. dec 2011

........kráááááááááááásneho Silvestra a šťastný Nový rok!!!!!!!!!!! Vám, aj Vašim rodinkám........... 😵 😵 😵

ajka82
31. dec 2011

@katy1979 dakujem 🙂

yamahafazer
1. jan 2012

ahojte
vsetkym zelam STASTNY NOVY ROK 😀 a nech sa torticky dobre pecu
no ja uz zacinam tento tyzden piect svadobnou postelou

reruna
1. jan 2012

Šťastný rok 2012 a hodně krásných dortů 🙂

jakelina
1. jan 2012

Všem šikovným pekařinkám přeju v Novém roce jen to nejlepší a spoustu spokojených zákazníků a krásných dortů.

pristela
1. jan 2012

Och holky, no nechceli by ste mat takeho zakaznika na tortu ako je moj najmensi, porazi ma uz z neho 😅

vlada111
1. jan 2012

@pristela a čo si na teba vymyslel?