Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
16. feb 2012

@jakelina jej,tak potom daj prosím vedieť,ako si to robila,dobre? 😉

mizulienka
16. feb 2012

@miciatko a to vcera bola u nas snehova burka, ze na krok nebolo vidno, tak to by som bola krasavica na Dunaji s tortou v ruke 😀 😀 😀
este vo dverach sa mi "vyhrazala" ze urcite sa ozvu, ze ci im vobec chutila 😕

lusil2005
16. feb 2012

@mizulienka povystrihuj z papieru a poloz to na dvojkilovu tortu...

lifinka
16. feb 2012

@anibas jasně, na hodinu jsem to nepočítala, takže si přidám.Dneska mi to nemyslí...jsem bez nálady, Maytášek(5 měsíců) je tak slitý, že uvažuji o dr, má ty neštovice strašné a velké nalitééé je to dneska 4den..vím, že to sem nepatří

😉

miciatko
16. feb 2012

@mizulienka celkom ako snehova vila by si tam bola 😀 😀 😀 😀 😀

miciatko
16. feb 2012

@lifinka co su nestovice u nas, kiahne??

lifinka
16. feb 2012
miciatko
16. feb 2012

@lifinka juj chudatko, urcite zavolaj aspon dr aby sa mu ktomu nieco nepridruzilo, kamoska skoncila so 7 mesacnym v nemocnici , krpcek neak dostal este zapal pluc a infikovnie kiahni, tiez sa jej nezdal, ale s krpcom nesla ku lekarke,len jej volala bola ich pozriet, lebo moze tam prist k zachladeni ci ako sa to pise a to je nebezpecne, preto sa musi drzat krpcek v teple

daducha
16. feb 2012

@mizulienka ty kokso, to co bolo za kra.. ? Radost piect takym zakaznikom.Inak torticka bola krasna 😵

@lifinka drzim palce nech to mate rychle za sebou.Môj starsi to mal take strasne,ze ked som na neho pozrela tak som tajne v kupelni plakala a modlila sa nech este niekedy vyzera normalne.Ale nechcela som strasit, len napisat ze nam velmi pomohli homeopatika a lieh,ktorym sme mu vyrazky potierali a ostali mu iba dve mini jazvicky.Hlavne sa neskrabal.Od koho to malinky chytil,ze uz v 5-tich mesiacoch ?Nam sa to nepodarilo,mladsi mal pol roka ked to mal starsi a nic.Ja som kojila tak asi preto 😝 .Tak ma to caka este raz 😖

jakelina
16. feb 2012

@lucula73 dám vědět, budu to dělat až v noci, jdu do cvičení a potom se do toho pustím. Chtěli růžovo bílou kombinaci, tak ještě musím zabarvit hmotu, může prý být i fialová, bylo jim to jedno. Moc se mi teda nechce dělat MMF, ale musím. 😝 Uvidím jakou udělám barvu, co se mi povede vytvořit. 😀

jakelina
16. feb 2012

@mamina1978 děkuju za inspiraci, něco vymyslím a pokombinuju to. Je to zase pro známou, která chce malý dort a jednoduchý. Tak nic složitého nebudu vymýšlet, dělám to jenom za suroviny a už tak to pečení zabralo čas, protože chtěla světlý i ořechový piškot.

jakelina
16. feb 2012

@lifinka bobek malý, náš Eli měl neštovice v necelém roce a krásně se mu to zahojilo. Taky to měl všude, v plence rozmočené, v uších, vlasech, ale zahojilo se mu to krásně.

mamina1978
16. feb 2012

@jakelina ja som prave na nem. stranke citala, ze ked robis vrchnak na torte, tak na tu tortu sa ma z boku dookola hore oblepit jeden pruzok cca 5cm siroky a 2-3 mm hruby z hmoty a az nato potiahnut cely vrch a zrezat. Tym sa ti vytvori väcsi odstup torty od vrchnaku. 😝 dufam , ze si to pochopila 😖 som zrozumitelna ?
😀 😀 😀

jakelina
16. feb 2012

@daducha já právě taky kojím a prý to ty kojené děti líp snášejí a mají lehčí průběh.

jakelina
16. feb 2012

@mamina1978 pochopila, no nebudu stresovat. Děkuju. Ta známá co si to objednala neumí upéct ani buchtu na plech a ani neumí vařit, vozí jí obědy a to má dvě děti. Tak ta je nadšená z každého mého výtvoru, ikdyž mi to přijde někdy hrůza. 😀 😀 😀 😝

pristela
16. feb 2012

holky ja robim dnes krabice 3 😀 😀 a vsetko slahackove.

Moj starsi dostal kiahne az ked mal 8 rokov , kojeny bol zial kratko a pribeh mal uplne pohodovy a lahky 😉 uuz bol na svete aj jeho mladsi brasko , no neschytal ich vtedy od neho , takze ma to tiez este raz caka 🙄

tetulky , prosim vas neviete v ktorom e shope sa daju kupit take tie stojany na torty, ze hore je torta a pod nou nakladane muffinky?

79zuzana
16. feb 2012

dievcata, dakujem za vsetky lajky.. Ja sa z nich tak vytesujem. Zakazdym ukazujem manzelovi, ze pozeraj, kolkym sa to uz paci 🙂 a on zlaty sa tvari, ze sa tesi so mnou 😀

pristela
16. feb 2012

aa este som zabudla 😕 kolko za kilo si mam pýtať za tortu ked ju robim len za suroviny+energie?

vecernicci
16. feb 2012

@lifinka určitě zavolej dr aspoň pro jistotu, ať se na něj přijede mrknout, přece jen je to maličký miminko a ještě když má takovýhle průběh 😢

fodorka
16. feb 2012

@pristela mne povedala kamoska co uz dlhodobo pecie torty ze za kg 10eur.tak aj ja si tak pytam.

zuzana124
16. feb 2012

@mizulienka to čo sú dnes za ľudia 😝 a nechcela to ešte na zlatej tácke doniesť 😀
Inak baby ja teraz moc nepečiem lebo dcérka má vodu v bedrovom kĺbe, tak nesmie vôbec chodiť iba sedieť alebo ležať. Najhoršie je že ešte presne nevieme z čoho to má. ☹

katmi
16. feb 2012

@lusil2005 mozem sa spytat, kde sa daju kupit tie ozdoby? mam na mysli konkretne tie hviezdicky 🙂 dakujem

lifinka
16. feb 2012

@daducha 4.letý syn je chytil ve školce před 16dny 😒 , no a já je taky neměla a zpět k dortům 😀 než nám někdo vynadá

holky moc díky zy podporu...

miciatko
16. feb 2012

@pristela opytaj sa @jakelina 😀 😀 😀 😀

lifinka
16. feb 2012

@vecernicci máme zítra dopoledne dojet autem 😔 nedojde...

daniz
16. feb 2012

@pristela vypočítaj si akú si mala spotrebu energíí, vody,popr. plynu+suroviny, ale pri dnešných cenách ...... 😝 😠 😠
asi budeš prekvapená že 9-10 € za kg. 😅

mamina1978
16. feb 2012

@lifinka ja by som necakala do zajtra 😠 a zavolala ineho lekara...... ved to je male mimco! To sa moze tak rychlo zvrtnut k horsiemu u takeho miminka! 😢
Radsej skor ist lekarovi , ked sa ti nezda ako neskoro....!!!

lifinka
16. feb 2012

@vecernicci včera jsem už neodpověděla, promiň, taky to máš veselé doma, tak hlavně ať vše všichni zvládnete a jste brzy ok. 😉

vecernicci
16. feb 2012

@lifinka fakt? tak to my máme zlatou dr, můžem volat i v noci 🙂 my už jsme v pohodě, prcek už se neosypává a má jich asi 30 a to je všechno a radši sedni do auta a dojeď třeba do nemocnice na pohotovost, tam tě neodmítnou nikdy a hlavně že při neštovicích se má být jen v teple, aby se nazastudily a dr tě táhne do ordinace? Prosím tě co je to zač?