Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
29. mar 2012

@dajna11 ved tvoje torticky mas vzdy pekne , take ciste..... 😉 a s tymi konvalinkami , ktore si prave urobila to nemozes pokaslat ani keby si chcela, lebo su jemnunke.krasnunke.... Uz teraz viem , ze si bez opytania tvoju novu kvietkovu torticku ulozim 😉 🙂

yokralovnayo
29. mar 2012

torta hotová, už len potiahnut .... zatial to vyzerá celkom v pohode - na prvú tortu 😀
len kočky mám jednu otázku !! trošku som nedomyslela ako prenesiem tortu ...
mám ju na tanieri a na papieri na pečenie... okolo je to celé špinavé od krému .... a ked ju budem poťahovať - mám to robiť na to papieri na peč. ??? či ako?? dost pochybujem že s tou tortou pohnem 😅 teda skor sa bojím .... prosíím radyyy 😀 😀 dakujem

jakelina
29. mar 2012

@dajna11 něco tam dole je, asi to bude stencils. Je to takové jemné a moc hezké.

larah
29. mar 2012

Prva s mliecnym marcipanom 🙂 Robilo sa s nim dobre, aj sa dobre zafarbilo. Ale ked som to rozvalkala, ukazali sa tam take biele bodky, akoby to nebolo preosiate 😠 ale pritom bolo... kde sa stala chyba? Mala byt ozdobena inac, ale kvoli tomu som to takto zamaskovala

jakelina
29. mar 2012

@yokralovnayo já potahuju už na té podložce na které dort předávám. Obložím si to kolem dokola čistým papírem, nakrémuju a uhladím a papíry pak vytáhnu a je to hezky čisté.

adka_praha
29. mar 2012

@jakelina no ja som ina koza a vzdy som rozmyslala, ako mam pracovat na tej podlozke bez toho, aby som ju zapatlala... 😅

yokralovnayo
29. mar 2012

@jakelina ďakujem 😉 a nepokazím tú tortu ked budem vytahovat spod nej papier ?? 😅 ja som rozmýšlala, že ten papier iba obstrihám dokola, aby ho nebolo vidiet ... 😕

dajna11
29. mar 2012

@mamina1978 jaj moja dakujem,tolká chvála.....ja pečiem málo,aj teraz mám že čokoládovu tortu a nie marcipánovú...takže nemám kde trénovať...táto čo si dala vtedy a vlastne všetky tie boli krásne,jemné....uložila som si z nich hned 4 😀 😀

mamina1978
29. mar 2012

@jakelina a ja som to vzdy len dookola umyvala a mastne kremy rozmazavala na podlozke 🙄 nemohla si to poradit uz davnejsie 😠 😉 😀 😀 😀 😀 😀

dajna11
29. mar 2012

@jakelina no aj mne to tak pripadá.....na biele bielym.....je to jemné ako čipka....ale ja nemám stencils a ani som ním ešte nerobila tak neviem čím iným podobným tonahradiť

eliska22
29. mar 2012

@yokralovnayo ja si tortu prenášam už naplnenú, potretú celú maslom a to tak, že si zoberiem dva podberáky, čo s tým otáčam napr. palacinky a prenesiem si to na podložku a tam potom už len poťahujem 😉

katy1979
29. mar 2012

ja to robim ako jakelina. peciaci papier dookola a potom uz len povytahovat a potahovat

mmaammiinnaa
29. mar 2012

@larah Tak tohle se mi stane, když mám krabici s mlékem déle otevřenou. Také jsem zjistila, že ingredience na ml marcipán musím ihned vypracovat. Jednou jsem si všechno pěkně navážila a za pár minut jsem se k tomu vrátila - nestačila jsem se divit, bylo to samá bílá tečka 😲

mamina1978
29. mar 2012

@dajna11 a keby si ten ornament vytlacila z nejakeho patchworku , ktory mas , ked je hmota na tenulinko vyvalkana a este rovnakej farby biela na biele, tak by to malo asi rovnaky efekt....ci.....??? 😉 🙂
Podobne ako tie mensie kvietky na tejto torte z internetu... 🙂

dajna11
29. mar 2012

@mamina1978 no ja som premýšlala že by som bielu poprášila iba perleťou a z toho vykrojila nejaké kvietky,také tenulinké a tie dala naokolo to by mohlo mať efekt ako čipka nie?

larah
29. mar 2012

@alenv už som potiahla s tým mliečnym ,dobre sa s ním robilo aj sa dobre farbil ,ale ked som ho rozvalkala tak sa mi tam objavili také biele bodky akoby som to nemala preosiate. Tak namiesto výzdoby je takéto maskovanie 😒 vid obr....kde sa stala chyba?

jakelina
29. mar 2012

@mamina1978 😀 😀 😀

jakelina
29. mar 2012

@yokralovnayo ten papír zastrč jenom kousíček, třeba centimetr a nic se s tím nestane, jak ho vytáhneš, neboj. 😉

larah
29. mar 2012

@mmaammiinnaa no a ja som práve otvorila a hned sypala .....nemalo kedy navlhnuť

jakelina
29. mar 2012

@dajna11 já taky nic takového jako stencils nemám. Jenom takové jemné ornamenty, mám je tady na tom dortu, to by taky mohlo jít udělat takhle.
https://www.facebook.com/home.php#!/photo.php?f...

mamina1978
29. mar 2012

@jakelina nesmej sa 😠 ,ja som uz rozmyslala ako to odmastit, lebo nieco podobne ako jar pouzit nemozes a mastnota sa len rozmazava. Takze moja jedenasta torta bude mat konecne peknu, cistu, nemastnu podlozku...super diky 😎

jakelina
29. mar 2012

@mamina1978 to ti věřím, že jsi se s tím natrápila. Takhle je to fakt rychle a je to čistá prácička. 😉

dajna11
29. mar 2012

@jakelina no jo to je krásne,to keby som mala to by som hned použila ale ja mám len také velké oranmenty a to yb asi už bolo vela.....

mamina1978
29. mar 2012

@dajna11 ved posli obrazok, ake mas tie ornamenty, mozno by si mohla pouzit len nejaky kusok z nich 🙂

dajna11
29. mar 2012

@mamina1978 tak toto mám,to je origoš na čoko ale dá sa aj marcipánnatlačiť do toho....a teraz kukám že vlastne to až také velké nieje,myslela som že su to ornamenty na rohy...ale toto je super...ešte soms tým enrobila tak ani sama neviem,som to mala šupnuté v špajzke...ja len nakúpim a nakúpim 😀 😀 😀

dajna11
29. mar 2012
mamina1978
29. mar 2012

@dajna11 no vsak to je perfisneeeeee 😵 , to pouzi 😉 Ja mam nakupenych tiez taaaaku kopu pomocok a este minimalne polovicu som z nich vobec nevyskusala ☹ ale ved postupne sa na vsetky dostanem, treba len pasujucu torticku 😉

mamina1978
29. mar 2012

Mne sa taaaaak dnes nic nechce 🙄 , stale len odskakujem k pocitacu od prace..... dnes uz tretia kava 😎 ako vyhovorka na dlhsiu prestavku 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dadka212
29. mar 2012

@mamina1978 ja presne tak isto 😀 deti vonku s dedom a ja sa tu zakukávam na compe a robím to čo netreba 😅 urobila som jednu zo zbytkov podla @mizulienka dúfam, že nevadí....
a to čo treba zas auto mercedes tak to nerobím 😝 budem ponocovať....

erinka83
29. mar 2012

@broucek2 fakt tam už prodávají i vykrajovačky?? :-d no těpic 🙂 tak já tam mrknu 🙂