Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

peroli
3. apr 2012

@jakelina to byl poveden díl... 🙂 oproti tomu minulýmu 😒

bzucinka2
3. apr 2012
bzucinka2
3. apr 2012

@bzucinka2 ta nekonova je omylom 😀

bzucinka2
3. apr 2012

@vlada111 neskutocne uzasne krasna 🙂 ten chvost si robila z puncoviny?
@jakelina krasne medovnicky, vobec nevyzeraju, ze si ich robila 1x, ty si to uz mala urcite natrenovane...

bzucinka2
3. apr 2012

@pristela to spevnenie podvozku a tie spajdle sa ti neprepichli cez ten karton? 😕

bzucinka2
3. apr 2012

pisem sama sebe, uz mi sisi od rana 🙂 @pristela ta nekonova je omylom 🙂

mizulienka
3. apr 2012

@pristela Zanet, do tej marlenky si davala maslo alebo heru?

jakelina
3. apr 2012

@bzucinka2 perníčky jsem už dělala, ale ty vajíčka poprvé. 😉

mamina1978
3. apr 2012

@jakelina prosim ta ten korbacik ,ktory mas pri tych vajickach si sama plietla alebo kupila. 🙂

mates22
3. apr 2012

tak moje perníčky, trochu sem uvažovala, že je sem ani nedám, proti těm vašim je to skoro ostuda, ale co .... tak jako povzbuzení pro ostatní 😉

jakelina
3. apr 2012

@mamina1978 koupila 😉 😉

jakelina
3. apr 2012

@mates22 vždyť jsou krásné, jaká ostuda.

mates22
3. apr 2012

@jakelina díky moc, ale řekla bych, že trochu tentokrát zapracovala fotka k lepšímu 🙂

jakelina
3. apr 2012

@mates22 nevěřím, určitě jsou krásné i doopravdy. Ty jsi od Boleslavi, syn tam v M. Boleslavi studuje VŠ, je to od nás dálka 😝

reruna
3. apr 2012

@jakelina včera se mi to moc líbilo🙂

mamina1978
3. apr 2012

@vecernicci ja si musim prist zase po radu ohladne mliecneho m. Uz si pripadam ako motovidlo 😖 . Chcela som konecne vyskusat tie moje vytuzene kvietky , tak som si zarobila mliecny podla tvojho receptu a rozteka sa mi . Uz treti krat!!!! 😠 , co sa mi nedari.Myslela som , ze sa mi do tretice uz musi podarit. Sice ho nikdy nevyhodim ,ja s detmi ho zbastime aj tak . Ked urobim gulicku za 2-3 min je z nej placata pologula 🙄 A deti stoja pri mne ako supy a beru mi tie nepodarky 😅 Este raz by som ho chcela vyskusat ,bo nam veeeelmi chuti. Ak sa mi vsak teraz nevydari, tak budem musiet ostat pri MMF. Ale nam ten tvoj mliecny taaaak chuti poraaaaaad prosim ☹

mamina1978
3. apr 2012

@jakelina ☹ ja som myslela , ze vies ako na to, lebo u nas v nem. take nie je ,velku noc stravime v tirol, tak tam take asi tiez nebude a bolo by fajn si s detmi take urobit na dovolenke 😉 Skoda , je krasny 😵 😵 . A nemohla by si mi hodit prosim foto detailu, tusim ze je pleteny zo styroch x 3 prutiky??? 😒

dm1
3. apr 2012

@mariann2 tiez je to 450g

mamina1978
3. apr 2012

@mates22 ved su nadherne 😵 😵 😵

mariann2
3. apr 2012

@dm1 tak to ťa tá čokohmota stojí dosť peňazí 😖

jakelina
3. apr 2012

@mamina1978 fotku pošlu, je to pletené z pěti proutků, ale vždycy jsou to tři takové tenounké proutky, chápeš jak to myslím. Tři tenounké proutky jsou jako jeden, tak je jich tam vlastně patnáct. A uprostřed je ještě jeden rovný proutek, kolem toho je to jakoby opletené. U nás plete někdy manžel, ale on umí nanejvýš ze čtyř. Kdyby nebylo tak drahé poštovné, tak ti koupím a pošlu, ale to by se asi nevyplatilo. 😝

jakelina
3. apr 2012

Nevím jestli to bude vidět, asi moc ne 😒 Když to fotím blíž, tak se to rozmaže.

jakelina
3. apr 2012

Líná hospodyňka si musí poradit. 😀 😀 Nechtěla se mi už šlehat bílková poleva na zbytek perníků, tak jsem je jenom ozdobila marcipánem. U nás to nikdo moc nejí, ale koledníci si určitě pochutnají 😀 😀

dm1
3. apr 2012

@mariann2 no to veru hej cokopotah je drahsi ako potahovka na kila teda aspon MMF urcite. Skusim glukozu co mi kocky poradili

mamina1978
3. apr 2012

@jakelina Dakujem 😉 Jej si zlata , o to postovne nejde ,ale uz by to nedoslo, my pozajtra odchadzame na dovolenku, skoda 😢 Takze je nie zo 4 x 3 prutiky ale 5 x 3 prutiky, a v strede len jeden prutik extra, tak ? 🙂 😉 🙂
Ukladam obrazok a budeme skusat, snad sa vydari este raz krasne dakujem. A ked sa nevydari ,ozvem sa nabuduci rok u teba skorej a mi take posles ? 🙂

mates22
3. apr 2012

@mamina1978 že do toho vstupuju, já koupila taky takovou u nás na výstavě, ale je dělaná z 4*3 proutky a uvnitř tlustější dva, jinak pletený klasicky a tím, jak je uvnitř ještě ta výplň, tak se to nedotáhne a vypadá to dobře..... takže kdo umí ze 4 proutků, měl by zvládat, jen to bude asi náročnější udržet v rukách po těch třech 🙂

mates22
3. apr 2012

@jakelina jak líná? i marcipán se musí rozválet, vyřezat....... ale vypadá to moc hezky. Syn studuje tu škodováckou? To má opravdu z ruky, ale tak si užívá naplno studentskej život 🙂

jakelina
3. apr 2012

@mamina1978 klidně pošlu, napiš mi a připomeň se. 😉

jakelina
3. apr 2012

@mamina1978 a nemáš vůbec zač a pochopila jsi to dobře. 😉 Pět proutků po třech tenounkých.