Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

kinkinga
13. apr 2012

@iwulka23 waaaaaaaaaaaaw...jehoooo tak to umrem hned medzi dverami.. 😀 😀 😀

larah
13. apr 2012

@timonko tak to je úplne perfektné !! 🙂

iwulka23
13. apr 2012

@kinkinga ale fakt..slubujem..že ked prídeš tak ti urobím lentilkovu tortu..ale musíš prísť so sárinkou 🙂

timonko
13. apr 2012

@larah ďakujem 😀 ... aj netradičné tortičky sú super

kinkinga
13. apr 2012

@iwulka23 no ja dojdem som uz aj mamine hovorila,ze musim ist k tebe🙂)) 😝

artepf
13. apr 2012

jinak holky jak tady řešíte ty váhy dortů, tak docela koukám, jak se to hodně liší, třeba nechápu, že @lifinka má 23 cm průměr korpus 2 x promazaný krémem kolem 4 kg, to se mi teda ještě nepovedlo, i když mám tvarohový krém s ovocem a marmeládou a ten je těžký 😕 Tenhle průměr mám většinou 2,5 kg, maximálně do 3,5 kg a to jen, když jsem na něm měla hodně postaviček a tím váha narostla 😅 .
A teď řeším, kolik bude vážit čtyřpatrový svatební, co budu dělat v červnu, plánuju korpusy: 30x30, 25x25, 20x20 a 15x15 a orientačně jsem řekla, že cca 10 kg, tj. 2000,-. Myslíte, že je to blbost a mám to přehodnotit 😝 😅 ?
Díky za rady 😉 .

mamina1978
13. apr 2012

@dajna11 WAUUUUU je bombasticka!!!!!!! , tak elegantna, romanticka.......ukladaaaaaam 😵 😵 😵 😵 😵 😵 🙂 🙂 🙂

lussy23
13. apr 2012

@timonko waw perfektná! 😲

zuul
13. apr 2012

ahojte maminky,
velmi rada sem nakukam, robite uzasne torty, tie kvety na nich, wau. ja robim len pre rodinu zatial, pre deticky na narodeniny a tak.
chcem sa vas opytat aku plnku by ste dali do orechoveho korpusu? orechovu? velmi dakujem za tipy. v sobotu idem ma moj malicky 3 rocky, tak to bude mickey korpus vanilkovy s jogurtovou plnkou a malinami, a co si myslite ak by som urobila poschodovu schwarwaldsku na spodok a orechovu na vrch? moze byt?
dakujem

dajna11
13. apr 2012

@mamina1978 juuuuu no tak super,na tvoju kritiku som už čakala že čo povieš 😀 😀 😀 tak dííííík 😀

mamina1978
13. apr 2012

BABY konecne som vas docitala. Maly mi teraz na vecer dostal horucky , tak som uz zvedava na tu,, krasnu´´ noc. Ale torticky som olajkovala. Nadherne ste ich urobili. A tie vsetky svadobne su skvostne 😵 😵 😵 😵

jakelina
13. apr 2012

@zuul po mně k ořechovému korpusu dost často chtějí karamelový krém

jakelina
13. apr 2012

@mamina1978 bobek malý 😢

mamina1978
13. apr 2012

@dajna11 ved som ti pisala, ze urcite taky skvost vytvoris, ktory si urcite bez opytania ulozim. Romantika puuuuur. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 S tymi krasnymi kvietkymi sa ti ani nic ineho nemohlo podarit.

dajna11
13. apr 2012

@mamina1978 juj len mám obavy aby vydržala a držala tvar do zajtra lebo to bude pruuuser 😀

mamina1978
13. apr 2012

@jakelina no a prave mi zaspal na rukach ☹ , tak sa bojim , co i len pohnut.Dnes rano a nic doobeda trosku soplik a vecer uz horucka. 😖

mamina1978
13. apr 2012

@dajna11 drzim palceky aj tie na nohach 😉 😉 , nech drzi!!!! lebo je fakt prekrasna 😵 😵

dajna11
13. apr 2012

@mamina1978 no dakujem,aj tetula sa velmi tešila..mala som ju dlho vonku ako som ju zdobila tak v chladničke snád a dúfam že riadne stuhne.

alenv
13. apr 2012

holky nemáte někdo uložené nějaké sourozenecké dorty? já to na netu nikde nemůžu najít pro inspiraci.. má to být mořská tématicka a žralok a teleblbís.. tak to je smrtelkná kombinace 😀 😀

jakelina
13. apr 2012

@alenv Jedině najít každé téma zvlášť a pak to vecpat na jeden dort, prostě ho barevně rozpůlit 😉

alenv
13. apr 2012

@jakelina no já spíš chtěla vidět i různé nápady jak udělat sourozeneckej..ale nemůžu to najít právě. to já bych ho asi rozpůlila uplně.. já fakt nevím 😀 jo a nafotila jsem kolik je té hmoty po zadělání pokud by jsi měla zájem to vidět můžu ti sem dát fotku

lawli
13. apr 2012

@artepf ďakujem 🙂

mates22
13. apr 2012

@alenv to je teda zadání, já bych uvítala, kdyby se ten žralok ty teleblbísky (fakt je nemusím) jakože chystal zbaštit, ale to by se dětem nelíbilo, taková kruťárna 😀 😀 😀 ....jinak bych to asi taky rozpůlila, co udělat dvě takový ty slzy, jako je jing a jang a dát je na podnos sice s mezerou, ale aby to vytvořilo kulatej...to mi fakt nejde vůbec dohromady

lenocka23
13. apr 2012

pridavam moje dielo... rezy piekla mamina, aj ukladala, ja som len tortu poslala... 😉 nie je to teda ziadna standardna svadobna torta,ale ako inspiracia je to fajn... (samo ze to nie je "hlavna" svadobna torta.. 😉 )

alenv
13. apr 2012

@mates22 😀 no neboj mě by se taky líbilo jak by je papal😀 la je to pro malý chlapečky😀 no nebo udělám dva malý to je taky možnost.
holky jdou vám ukládat otky z flickru?

alenv
13. apr 2012

holky ještě prosím máte někdo odkaz na postup opravdu pěkného medvídka? Ne z dortmanie? Díky moc moc..

yokralovnayo
13. apr 2012

kočky prosím vás dá sa mmf zafarbiť na čierno?? chce robiť mickey mousa ...

anibas
13. apr 2012

@janula.h 😀 😀 😀 možno už zajtra dám foto

anibas
13. apr 2012

@yokralovnayo hmota nie rozpadne sa -len maľovať po povrchu na sivo nafarbenú MMF 😉

lencza
13. apr 2012

@yokralovnayo já ji barvila rozmačkaným živočišným uhlím rozmíchaným v trošce vody a byla z toho krásná černá