Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
14. apr 2012

@adka_praha Asi ziadna nema z nas taky recept, ale neviem kdo tu daval recept na krem s ladovych gastanou, tak by si mohla miesto nich dat do toho kremu nugat.....nie? To by mohlo byt podobne.... 🙂 😉

adka_praha
14. apr 2012

@mamina1978 no veru to neni zly napad... 🙂 idem nieco pohladat... dakujem... 😵

mamina1978
14. apr 2012

@vecernicci mala by som otazocku na tetu vsevedku..... 😉 😀 😀 😀 😀 😀
ked do tej marcipanovej vlastnorucne vyrobenej barbie formicky natlacis tu hmotu...predpokladam ze medzi formickou a hmotou das potrav. foliu , tak to das potom cele na chvilu aj do mraznicky , ci ako, aby ti to ztvrdlo ? 😕

vecernicci
14. apr 2012

@mamina1978 já ti dám tetku 😀 😀 ne nedávám folii, jde to krásně ven, ani to nedávám do mrazáku, normálně mi to jde ven, ale můžeš to tam na chvíli šupnout, půjde to asi ještě líp 😉

heni79
14. apr 2012

@zuziq
Mne tak minule tiež "tiekol", nedalo sa to natierať, vytekal bokmi. Tak som ho šupla do chladničky asi na pol hodinu a plnila potom a už to bolo super. Ale mala som celé maslo.

zuzana124
14. apr 2012

Ahojte babulky, týždeň som tu nebola a vy ste toho toľko popísali, zase budem mať čo čítať, len či sa mi podarí vás dočítať 🙂 Pridávam svoje tohto týždňové a idem sa pokochať vašimi tortičkami. 🙂

dada2007
14. apr 2012

tak micky..............pristeline bubny dokončenééééééééééé...................ako viete, ona si šunky vyvaluje niekde v Polsku 😀 😀 😀 ......a mne jej manžel doniesol upečenú, naplnenú a potiahnutú tortu................takže sme s manželom makali na bubnooooooooooch.........dali zabrať :-P .......nie sú NAJ......ale snád budú kočky spokojné......

paaaaaaačko............a tortičky krásne ste dali......páčitkujem ako divá 😅 a zároven dík za lajky čo ste dali mojej včerajšej 😉

eliska22
14. apr 2012

@dada2007 veď tie bubny sú vymakané.....super 🙂

mizulienka
14. apr 2012

babulky nestiham vas citat,a le vsetky torty nadherne ;-\0
baby ako by ste robili taku tu pootvorenu darcekovu krabicu?

keira155
14. apr 2012

ahoojte je tu nejaka mamina z okolia Stropkov-Svidnik ktora by nam upiekla tortičku k narodeninam na druhy tyzden ?????????????????????????????? sme uz zufali nikto nema cas 😒

anibas
14. apr 2012

@dada2007 nádherné a čo ste mali s Pristelou akú spoluprácu ?? 😅 😅 😅 😅

zklimekova
14. apr 2012

konečne trošku času..idem popozerať vaše tortičky 🙂..a pridám Vám tu moje muffiny čo som robila synovy na otvorenie výstavy vátvarného odboru zo ZUŠ cez týždeň a moju prvú krstinovú tortičku..oproti tým vyšim čo som tu videla nič moc ale ja sa z nej teším 🙂

larah
14. apr 2012

@zuzana124 peknučké všetky
@dada2007 super bubny....a to Pristelin manžel pečie torty aj poťahuje? no tá sa má 🙂

ladydia
14. apr 2012

moja koníková pre tetu

lawli
14. apr 2012

@katmi vystužujem iba svadobné ,aby v prípade tepla na svadbe sa neprepadlo poschodie... a čím ? slámkami 😉

katmi
14. apr 2012

@lawli to fakt??? 😨 no ja co som robila tu ovecku teraz naposledy, tak som si vsimla,ked sme odchadzali z navstevy, ze trosku prepadol spodny diel... potom som sa pytala na to na inom fore kociek a ze som mala vystuzit.. no len to som ja vobec nevedela... som myslela, ze to udrzi.. no nic.. na buduce budem vediet 🙂 a ako to vystuzis? len napichas slamky tam,kde pokladas vrchny diel???

lawli
14. apr 2012

@katmi Ano napichám slamky do spodného dielu ,tak aby ich vrchný zakryl a pod vrchný dám obalený kartón... 🙂 teda na tom kartóne už to poschodie plním a poťahujem...

katmi
14. apr 2012

@lawli ano ano.. obaleny karton som mala aj ja...len tu vystuhu som nedala.. som myslela, ze to vydrzi.. uz budem vediet.. dakujem! 🙂

macicka84
14. apr 2012

Tak jsem nakonec udelala tomu kamaradcinemu M prsa - jeji prani 😉

macicka84
14. apr 2012

@dada2007 Tak ta je super 😀 😵 😵 😵

anibas
14. apr 2012

Pekný deň žienky - poslušne hlásim, že posledná torta opustila chladničku 😝 😝 😝
Minitortičky robili dievčatá keď čakali na obed 😀 😀

mizulienka
14. apr 2012

@anibas Sabi ja odpadnem ako bravurne si to zvladla, nadherne vsetky, uplne dokonale 😉 si fakt neuveritelna 😉

larah
14. apr 2012

@anibas klobuk dole-paráda 🙂

alenv
14. apr 2012

@lusil2005 prosím tě ten polštář to máš fotmu nebo vyřezáváš

zuzika251
14. apr 2012

ahojte žienky, je tu niektorá šikovná mamina z Martina, ktorá by nám upiekla tortičku na krštiny???

larah
14. apr 2012

@alenv skušala som tu tavnu pištol, vytlačila som si hlavu od barbiny,no to je uplna paráda 🙂 musím vyčmuchať nejaké blbotinky , čo sa dá pootláčať a narobiť si formičky

mamina1978
14. apr 2012

@anibas Velmi krasne torticky. Ten krtkovy 2D si robila trosku vypukle tie postavicky, no super napad. Vyzera to fantasticky. A vobec vsetky su mooooc krasne 😵 😵 😵 😵 😵

mrka2
14. apr 2012

@anibas paradne! a ta krtkova je na zozratie 😵 nie len doslova,ale aj pre oko 😀 😉

lussy23
14. apr 2012

@zuzana124 krásne
@dada2007 nádherná
@anibas nádherné torty a šikovné dcérky
@macicka84 parádne
@ladydia krásny koník
@zklimekova nádherné tortičky