Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dada2007
25. apr 2012

babyyyy......nejaká tortička pre pani na 80? máte niečo? cmuk dííííííík

vecernicci
25. apr 2012

tak tady mám těch 90 ks roládek, ale ještě jsem pak dávala jedno patro, protože se nevešly, tak jsem to fotila jen takhle, tak kdyby je někdo počítal, tak jich na fotce je míň 😀
a ještě truhla

pristela
25. apr 2012

@jakelina
@bambula1307 baby no ja robila tych Mc queenov a mali len 3,5 kg a rozmery 30x20 cm neboli malé, jeden bol maslova plnka a druhy pribinacik s ovocim - tak ted neviem s Jakelinkou rovnaky rozmer a vaha teda podstatne rozdielna , tu je foto s mojim malym , maly ma 6rokov tak vidiet ake bolo v reale velke , ja bych 2kg robila kludne 25x15 cm - ja tam mala hrube kolesa cele z hmoty , len tie mali isto hodne na vahu 😕

bzucinka2
25. apr 2012

@miciatko podobne... http://www.tortyodmamy.sk/konvalinky ale pridala som na vrch puciky... 😉

@jakelina a toho kona si robila ako?

mamina1978
25. apr 2012

@dada2007
Tu su inspiracie z internetu.
Ta posledna fotka muffin je koli tym strikovanym veciam. Ja uz bohuzial babicku ani jednu nemam 😢 , ale keby som mala, urobila by som jej torticku so strikovanim. 😉

danula.ch
25. apr 2012

ahojte zienky, viete poradit, ako dlho tuhne babetko v silikonovej forme? ma tuhnut v chlade, alebo len tak volne?

jakelina
25. apr 2012

@pristela já nechápu, já jsem měla kola z čokolády, potah PDT, krém pribináčkový s mandarinkama a jahodama, prokapaný ovocnou šťávou z kompotu a korpus byl z 12 vajec a trocha mi zůstala. Tak nevím co tam bylo tak těžké, možná i ta šedá cesta pod autem něco vážila a nazbíralo se to. 😲 😲 Netuším. Jo a ten zadní spojler, byl taky z čokolády, potažený hmotou, tak to taky něco váží.

jakelina
25. apr 2012

@bzucinka2 vystřihla z papíru a nakreslila na hmotu gelovkou.

mamina1978
25. apr 2012

@danula.ch daj ho na 20 minut do mraznicky. 😉 vyklopit a nechat uschnut na stole.🙂

jakelina
25. apr 2012

@danula.ch na chvilku do mrazáku a pak vyklopit

bzucinka2
25. apr 2012
mamina1978
25. apr 2012

@vecernicci marcos mam urobeny ale problem. 🙄 Nemam belobu!!!!! 😠 Ked so zarobim MMF ,nevies poradit ci sa to da lepit dokopy???? 🙄 A ci to vobec bude pekneeeee ☹

bzucinka2
25. apr 2012

@jakelina vdaka...

bambula1307
25. apr 2012

@pristela moc pekny mc queen. Ja som tiez uz robila a mali 3,5 a polo to tak na pol plecha, jeden bol coko broskyna a jeden cokoladovy. No ja som si pytala 10e za kg...ked material stal 15e..tak som si vzala 30e..sak 10 e..sa mi neoplati. ☹

bambula1307
25. apr 2012

@jakelina ale ty si si pytala malo dievca ☹ ..ovocne kremy su tazke..

peroli
25. apr 2012
jakelina
25. apr 2012

@bambula1307 já vím, já jsem takový blbec 😝 😠

pristela
25. apr 2012

@jakelina no vidis, ja robila len z 8vajec 😝 velkosti M , a štavou som polievala len trochu , bo mne "šťavnaté" torty nechcú /ja ich milujem ked su take šťavnaté-ale to som tu fakt sama ☹ / a poťahovku mavam na autach hodne tenulinku- tensiu nez na klasickych tortach tak to bude asi tym 😕
ted kukam , ze mne kazde 3D auto vazi 3,5 🙄 🙄 🙄 a narobim sa ako vôl 🙄 tento chevrolet mal tiez len 3,5 foteny s malym tak je vidiet aky bol velky : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2987099...
aaa @bambula1307 nasla sooom , moje prve auto a ma len 2,5kg toto sa robilo lahko , robila som ho tusin z kruhovej formy 24cm - prosim nehladiet na kvalitu prace 😅 moje neskúsené začiatky 😕
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2254956...

lusil2005
25. apr 2012

@dada2007 tiez uz som si stanovila tento limit...

@bambula1307 nieje malovany, je vyrezavany z ciernej hmoty. a vyrezavala som ho podla vytlaceneho obrazku.

lusil2005
25. apr 2012

@jakelina ja ked prepisknem vahu, tak zaratam o pol kila naviac - to im vzdy hovorim ze +/- 0,5 kila to bude.

macicka84
25. apr 2012

Tak jsem vcera dopatlala dortik pro naseho kuchare k meninkam, skalni fanousek Bayern Münich - dneska vecer se hraje finale, takze dve trefy jednou ranou, ale jsem se s nim vytrapila, mam novou potahovku, jsem se nechala nahuckat kamoskou a je strasna, uplne se roztejka a to jsem si ji koupila 5 kg 🤐 , pridala jsem i cukr a moc to nepomohlo 🙄 . Njn... Dal uz jen royal icing - to je moje nej 😵 ...

dada2007
25. apr 2012

@lusil2005 aj ked je rozdiel........robiť 3kg tortu s mascarpone a malinami.......a s parížskou šlahačkou(kde ide iba smotana a čoko) ..........teda myslím, že tie náklady sa dosť líšia......

anjelikbambulka
25. apr 2012

ahojte kočky,

už som tu nebola asi 100 rokov 😔 😔 😔

ale čítam vás pravidelne a obdivujem vaše nádherné výtvory 😉 😉 😉 ste naozaj šikulky, jedna tortička krajšia ako druhá...
mňa čaká budúci týždeň tortička čisto z čokolády, nechcú žiadny marcipán, tak už teraz mám z toho obavy... zatiaľ som stále robila len marcipánové, chcem vyskúšať čokotransfer aj nejaké ozdôbky z čokolády, tak dúfam, že mi to vyjde...

lusil2005
25. apr 2012

@jakelina pribinacikovy krem je brutal tazky...

peroli
25. apr 2012

@dada2007 nebo ještě... před tím se mi to nějak zaseklo.. 😖
u té první bych jen ozdoby vyměnila za nějaký dospělejší.. kafe, papuče apod..
a u jiných třeba barvy.. 😉

aduskatt
25. apr 2012

@peroli krasne torticky

lusil2005
25. apr 2012

@dada2007 no ale ked das mascarpone, mas jej zas viac tej plnky. parizskej musim robit z viac slahacky a cokolad. co ti ja viem ci je to drahsie? ved jedno mascarpone stoji 1,50 a rajo slahacka 1,09. vaha to iste. podla mna to ovela viac nieje 😅

dada2007
25. apr 2012

.....a zabudla som pridať víkendové.....ale nie moje, ale mužove 😅 😵 .......ja som bola chorá, takže tú okrúhlu som stihla upiecť a naplniť......a kvietky som mala hotové už dávnejšie......takže tú dokončil on..........a kabelku spravil totál sám.....s pomocou notebooku a mna ležiacej na gauči 😀 😉

dadka212
25. apr 2012

@lusil2005 no dnes mi to asi nevyjde, musím bežať do mesta....potom autoškola....a ešte k tomu mi decká niekam zapatrošili srdiečka a kostice čo si chcela a ani za toho pána ich neviem nájsť, takže som objednala znova 😅 šak ja ich jedného dňa nájdem 😝

mates22
25. apr 2012

@macicka84 dneska je semifinále, ne? včera vyhrála Chelsea a čeká, jestli s ní do finále půjde Bayern nebo Real 🙂. Ale jinak hezký dortík, taky mě o příštím víkendu čeká jeden fotbalový