Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
7. máj 2012

tak tady jsou moje výtvory 😉 ale ten dino se mi nezdá, baby poraďte, co mu mám ještě přidělat, aby nebyl takový nijaký 😝

janula.h
7. máj 2012

@vecernicci suprový je 😉))

mia1111
7. máj 2012

@vlada111 - otvorím dnes túto stránku a onemela som od úžasu 🙂 . Nádherná, neskutočne krásne urobená tortička, úžasný macko (či vlastne parádnica macka 🙂) a tie kvietky, krááááááááááááááásne, úžasne farebne zladené 😵 😵 😵 😵 . Môžem si ju s Tvojim dovolením uložiť ako inšpiráciu? Je fakt nádhernáááááá (koniec-koncov, ako všetky Tvoje tortičky 😵 ).

janula.h
7. máj 2012

@lokalistin že svadobné šaty 😀 ja som mala požičané 😝 ale aj tak nemali čipku ja som moooooooc jednochuchý športovozaložený človiečik 😀 skúsim niečo pohľadať a ak nie tak sa ozvem 🙂

bzucinka2
7. máj 2012

ahojte tak pridavam konecne aj ja moje posledne 🙂 a este som robila slaneho macka, ale ten je v druhom fotaku 🙂

lubi22
7. máj 2012

@vlada111 - to je nadherna torticka, krasne farebne zladena, taka jemna, proste dokonala 😵 Nezmenila si nazor na upecenie jednej torticky v Trnave? 😀 Fakt pecies uplne nadherne 😵 Mna cakaju za chvilku synove 5. narodeninky, jednu tortu zvladnem sama - teda aj musim, ked som aj mladsiemu drobcekovi piekla, no ale u nas je vysoky pocet oslav, tak celkovo bude treba toriet 3 alebo 4 🙂

Aj ostatne torticky su tu nadherne, stale likujem 😵

marci2305
7. máj 2012

@vecernicci Ja by som možno skúsila trošku vytieňovať farbami chrbát až po chvosť.. 😉

vecernicci
7. máj 2012

tak jsem ho zkusila trochu vylepšit, tak snad je to takhle "živější" 😝

marci2305
7. máj 2012

@vlada111 Veľmi krásna..Úplne nádherné farby..Pekné kvietky a aj medvedík..Super! 😉

mia1111
7. máj 2012

@vecernicci - krásne obe tortičky, ak chceš ešte niečo dorobiť, tak ja by som toho Dina možno "vytieňovala" , ale pjekný je aj takýto 😉 (či vlastne takáto, veď podľa mihlalníc je to slečna, že?) 😵 😵 😵 .

mia1111
7. máj 2012

@vecernicci - super, teraz je to lepšie 😉 😉 😉 😉, kým ja dopíšem, Ty si si ho už aj stihla vylepšiť 😀

mizulienka
7. máj 2012

@vecernicci obidve krasne.
@bzucinka krasne, ako to ty vsetko stihnes za vikend...ja som nejaka spomalena, ale ja vas nestiham ani citat

dadka212
7. máj 2012

@vecernicci určite je krajší, aj syn mi hovorí, že je to pekný stegosaurus, ale pre baby 😀

zuzana124
7. máj 2012

@vecernicci teraz vyzerá lepšie 🙂 🙂

lubi22
7. máj 2012

@vecernicci - krasny dino 😵 Presne nad takým 3D dinosaurom som rozmyslala na narodeninky mladsieho syna, ktory miluje dinosaury, mala som stranku s fotopostupom asi mesiac otvorenu a kazdy den sa pozerala, nakoniec som sa neodhodlala a urobila radsej dinosaurikov z hmoty na ovalnu tortu. Tvoj je krasny 🙂

Chcela som sa spytat, je to sice tema o marcipanovych tortach, ale mnohe peciete aj nadherne cokoladove torty. Manzelovi som robila na narodeniny cokoladovo-cokoladovu s ovocim, moj povodny zamer bolo oblozit boky cokoladou po obvode, ako som videla na fotkach, resp. pouzivaju sa aj take tablicky, ja som to chcela v celku. Treba na to nejaku speci cokoladu? Pretoze mne sa ta mliecna Orion - je z nej to srdiecko (iba som ju roztopila v mikrovlnke, naniesla podla predkreslenych vzorov na papier na pecenie) stale topila, nebola som schopna ju preniest na tortu z toho papiera. Dala som to aj do chladnicky, ale po par sekundach mimo chladnicky sa uz spustala. Pripajam obrazok, velmi amaterska torticka, nevysiel mi ten zamer so skrytymi bokmi. Dakujem krasne za radu 😵

janula.h
7. máj 2012

@vecernicci teraz je ešte lepší 😵 😵 autentickejší 😉

dm1
7. máj 2012

@vlada111 ta je nadherna mas neskutocny cit na torticky

mima1311
7. máj 2012

@anibas straaaaaasne moc dakujem , dakujem , dakujem 😉 😉 😉

mamina1978
7. máj 2012

@vecernicci Ja mam tohoto ulozeneho na inspiraciu......... je tam par oranzovych doplnkov, ktore ho robia trosku veselsieho 🙂 je to skor sice sracik , lebo ma aj kridielka, tak tie si odmysli 😉

mamina1978
7. máj 2012

@vecernicci boooozinku nie !!!!!! 😅 sr.cik ale mala som na mysli dracik 😅 😉 😉 😉
len na klavesnici je to pismenko d a s vedla seba...... promin to bol preklep😉

dm1
7. máj 2012

@mamina1978 sa tu smejem ze sracik 😀

mamina1978
7. máj 2012

@dm1 jeeeeeezinku cervenam sa 😅 😅 😅 😅 😅.....mam maleho na rukach a tukla som omylom do vedlajsieho pismenka 😅 😅 😅 😅

peroli
7. máj 2012

@ajka82 7-letá holčička? to je celkem těžký.. ta může mít ráda ještě Barbie nebo už Hannu Montanu apod.. tady je celkem velkej "rozsah".. ale třeba ti něco padne do oka, třeba tě něco inspiruje.. 😉 😉 (barvy si můžeš přizpůsobit.. 😉 )
ale jestli nemáš přímo nějaké zadané téma tak bych dala něco neutrálního.. kytičky, puntíky, nějaký zvířátka apod.. 😉
odpoledne ti kdyžtak hodím další inspirace, teď už musím jít... kluci začali ječet jeden přes druhýho, tak je jdu trošku zpacifikovat a postavit do latě 😀 😀 😀

peroli
7. máj 2012

@mamina1978 😀 😀 😀 😀 😀

vlada111
7. máj 2012

@lubi22 žiaľ nezmenila som názor. Ďakujem za pochvalu a teším sa na tvoju k synčekovým narodkám 😉

vlada111
7. máj 2012

@mia1111 jááááj ty si číslo, až sa červenám. A ja zase obdivujem tie tvoje a nechápem ako môžu byť tak krásne a nie je to len jedna sem tam ako moje ☹

vlada111
7. máj 2012

@daducha ty nemáš čo hovoriť, z tvojich tiež padám na zadok 🙂

vlada111
7. máj 2012

😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 dievčence ste veľmi zlaté, ďakujem za pochvalu. Tých mojich tort je len pár, ale po vašich pochvalách sa vždy teším na ďalšiu príležitosť urobiť tortičku 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵