Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

peroli
25. máj 2012

@danielik79 nebo někdo má na to trik že dává dozadu do ledničky (přes celý záda) kousek kartonu 😉
pokusím se to najít.. 😉

vecernicci
25. máj 2012

@bambula1307 ještě prosím foto z druhé strany, ať vidíme složení, jestli je to co si myslím 😉 😀

danielik79
25. máj 2012

@vecernicci dakujem určite skúsim

danielik79
25. máj 2012

@peroli dakujem ......raz som skúšala s marcipánom od Dr Otkera a do rána to bolo vlké tak preto tie obavi

a ešte pridám jednu chuťovku .Dnes robila z troch dávok a už je polovica fuč 😲

vecernicci
25. máj 2012

@danielik79 mňaaaaam 🙂 😵 😵 😵

mia114
25. máj 2012

@danielik79 mnaaam, dala by som si 😵

jakelina
25. máj 2012

@vecernicci no já to právě vůbec neznám. Podívej se co je na tom sáčku napsané. Já do zázvorek i do perníku dávám jedlou sodu.

vecernicci
25. máj 2012

@jakelina já už sáček nemám, mám to ve skleničce, ale zítra mrknu v ternu, jestli to nemají, jedu na velký nákup, protože už si všichni vyzvedli dorty, tak se mi vejde do lednice jídlo 😀 😀 😀

aduskatt
25. máj 2012

@danielik79 s tym Oetkerovym marcipanom mam velmi zle skusenosti☹

jakelina
25. máj 2012

@danielik79 ty jsou bombové, šup sem recept. 😉 Dííííííííííííík

peroli
25. máj 2012

@danielik79 už to nemůžu najít ☹ zato jsem ale našla návod na to jak se opravdu účinně zbavit vší!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 v komentech to maminky hodně!!! chválily 😉 😵 😀

lokalistin
25. máj 2012

@mia114 wow tie postavicky mas krasne ,ja som teda na modelovanie vobec neni, idem robit mickey a minnie mouse,chcela som sama modelovat,ale mam malo casu tak som pre istotu kupila ak nebudem stihat alebo budu uplne otrasni

jakelina
25. máj 2012

@abriela opisuju si ten recept, mám ty žloutky s tím cukrem šlehat do pěny nebo jenom promíchat a kolik je trocha KP???????????? Fakt na špičku nože nebo dáváš třeba třetinu??? Dík.

aduskatt
25. máj 2012

@janula.h to je hadam tvoja vec, co si das na svoj FB, nie? obzvlast, ked je to tvoje dielo......🙂

bzucinka2
25. máj 2012

@vecernicci ta je pekna, ale uz som odovzdala tenisku 🙂

bzucinka2
25. máj 2012

@danielik79 mnam to si robila ty? to sa akorobi, aj je vnutri liker?

simasa
25. máj 2012

@jakelina
@vecernicci
z druhej strany toho nie je vela, len recept nejaky a toto:

bzucinka2
25. máj 2012

@fodorka krasna sikulka si 🙂

mamina1978
25. máj 2012

@peroli Naco sa ich zbavovat, ked tomu mozes aj predist........ s Teebaumöl 😉

jakelina
25. máj 2012

@simasa děkuju moc 😉

bambula1307
25. máj 2012

@vecernicci tak uz ma predbehli 😉

danielik79
25. máj 2012

@jakelina
@bzucinka2
ano robila ich ja recept som mala na podnet mojéj kamošky ...tu je link www.minibazar.sk/recept.php sú perfektné nemusíte čakať so druhého dňa stačí ked si spravíte ráno a po obede s tým môžte robiť zhruba za 5-6hodín státia pri izbovéj teplote .Robila ich pomocou špecialnej špičky na špice ja mám len tu užšiu ale lepšia by bola o trochu širšia .

lussy23
25. máj 2012

@dajna11 nádherné maffinky @mishulle krásne slnečnice @mizulienka krásna @janula.h krásne tortičky @aduskatt krásna tortička. ale čo má vlastne znázorňvovať? Ja som to nepochopila. . @danielik79 nádherné kvietky @mia114 nádherná @yamahafazer nádhera. To prasiatko je na spapanie @fodorka krásnučka @vecernicci krásne @eliska22 nádherné tortičky a na tej kefkovej sú nádherné farby @lamps krásny @mariann2 waw nádherné @monika76 krásna @maca77 krásnučká @mates22 nádherná @artepf perfektné dielko @stankapk prekrásna @alenv nádherná torta a vyzerá to ako doberman @dajna11 nádherné sú @lubicakovac nádherná je

abriela
25. máj 2012

@jakelina zltky s cukrom treba vyslahat poriadne a KP ani nemusi, alebo len na stipku noza.
Pozeram ze ja mam tento recept aj na salajke a tiez je tam napisane, ze rozvalkat na 0,5cm.

lussy23
25. máj 2012

@danielik79 ak je nejaký zákusok, ktorý som aj schopná zjesť, tak sú to špice. Mňam. Všetky ostatné s výnimkou grilážiek sú totiž pre mňa tabu.,

1katuska73
25. máj 2012

ahojte babenky, krasne torticky ste porobili a tu su moje dnesne.

danielik79
25. máj 2012

teraz pozerám že ten link hádže niekam inam tak radšej ten recept dám sem:l
ikerové špice
1okrúhle piškoty,90ml vody,1PL solamylu ,80g kryštálového cukru, 125g čokolády,125gCery
náplň:vaječný likeralebo karamelový liker,prášková šlahačka
poleva :čokoláda a Cera podla množstva špicov
postup :vodu so solamylom a cukrom uvaríme na hustú kašu a pridáme čokoládu a ceru .Miešame do vtedy kým sa nám všetko nespojí.Túto masu necháme vychladnúť do druhého dňa pri izbovéj teplote a na druhý deň vyšlaháme .Vznikne nám krem ktorý si nastriekame pomocou špecialnej špičky a dáme do chladničky stuhnúť.Potom si šlahačku s likerom vyšlaháme (ja som dala za 2dcl pohár likeru a jednu šlahačku )a plníme bud pomocou hrnčeka so špičkou alebo ja som ich plnila so striekačkou a potom dať zas stuhnúť na 15min do chladničky a spravíme si čapičky zo zvyšku krému a zas stuhnúť na 15min a potom môžme obliať čokoládou.
@jakelina
@bzucinka2

aduskatt
25. máj 2012

@lussy23 ..nebola robena konkretne na nejaku prilezitost ako su narodeniny, alebo nieco take.proste len tak...skusala som anturiu

danielik79
25. máj 2012

a ešte zabudla že piškoty sa pred plnením musia potreť čokoládou aby sa velmi liker nevpil do nich
@lussy23 dúfam že receptík sa ti bude páčiť nemusí sa použiť špička .

aduskatt
25. máj 2012

@lussy23 myslim, ze torta nemusi vzdy nieco konkretne znazornovat a byt pochopitelna.....niekedy to moze byt aj abstraktne🙂)